Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Cięcie hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Cięcie hortensji

zeta 09:57, 04 mar 2014

Dołączył: 22 sie 2012
Posty: 46
Gardenarium napisał(a)
Zeta, możesz ciąć o połowę.


Dziekuje za podpowiedz. Dzisiaj zabiore sie za ciecie
____________________
Gardenarium 16:57, 05 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Słabe gałązki powycinaj całkiem, Takie nisko po ziemi także. niech krzew będzie miał pokrój wzniesiony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanna___ 18:20, 07 mar 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Dwa tyg.temu przycinałam moje hortensje sadzone w zeszłym roku,póznym latem.Ciachnęłam o połowę a nawet ciut więcej.Po cięciu strasznie "płaczą".
Czy to normalne,czy zrobiłam cięcie na pózno,za wcześnie?
Nie smarowałam Funabenem,to błąd?
____________________
ZbigniewG 19:09, 08 mar 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Joanna spokojnie to im przejdzie różne odmiany różnie reagują
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Joanna___ 22:26, 08 mar 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
No to niech już przechodzi,bo specjalnie omijam żeby nie widziec
Dziękuję
____________________
Aneczka 16:48, 11 mar 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Dostałam od sąsiadki hortensję przed zimą. Powiedziała, że ją dostała, ale jakoś jej się tak kładzie i nie chce jej już bo się u niej i tak zmarnuje, bo ona nie będzie jej chowała na zimę. Nie wiedziała jaka to hortensja. Przechowałam ją w piwnicy, nie cięłam jej jeszcze. Zaczęła wypuszczać listki, więc wzięłam ją do domu, bo w piwnicy jest dość ciemno. Zastanawiam się czy ją może przyciąć, bo wygląda dziwnie, np ta długa zawinięta gałązka wypuszcza listki na dole potem ma ok 30cm przerwy i dopiero znowu lustki. Może ją przyciąć przy dole?



____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Gardenarium 19:45, 11 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym w tym roku jak się ociepli i nie będzie mrozu, wsadziła do gruntu, niech się wzmocni. Przytniesz w przyszłym roku. Bo jak utniesz późno to nie zakwitnie, nie zdąży.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aneczka 23:21, 11 mar 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Więc wsadzę ją do gruntu jak się ociepli i nie będę jej cięła Dziękuję Danusiu
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Kasia_purpurra 23:58, 18 kwi 2014

Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1
Witam Wszystkich! Mam pytanie. Właśnie przyjechałam do Rodziców, którzy mieszkają na Mazurach. Mamy w ogrodzie Hortensje Limelight . Roślinki mają zawiązki liści. Czy można jeszcze zrobić ich cięcie czy to zdecydowanie za późno?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź, Kasia
monteverde 00:16, 19 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kasia_purpurra napisał(a)
Witam Wszystkich! Mam pytanie. Właśnie przyjechałam do Rodziców, którzy mieszkają na Mazurach. Mamy w ogrodzie Hortensje Limelight . Roślinki mają zawiązki liści. Czy można jeszcze zrobić ich cięcie czy to zdecydowanie za późno?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź, Kasia

Cięcie powinno się przeprowadzać wczesną wiosną,myślę że jeszcze można, może za dużo nie popłacze Młode okazy - 1 , 2 letnie przycinam nisko nad 2 - 4 oczkiem w celu ich zagęszczenia. Starsze, gęste już krzewy przycinam nieco wyżej. Ponadto wycinam pędy połamane, cienkie, krzyżujące się.
Zasada jest taka, że tnąc krzew nadajemy mu kształt półokrągły. U podstawy krzewu zostawiamy najkrótsze pędy a najdłuższe na środku. Po takim przycięciu hortensje będą miały bardzo ładny kształt.
Im więcej zostawimy słabych i cienkich pędów, tym kwiaty będą drobniejsze.
Starsze wyrośnięte krzewy można odmładzać przez silne cięcie, patyki obcięte możesz spróbować ukorzeniać
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies