Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 00:59, 22 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
pestka56 napisał(a)
Mam dwa koty, w tym kocicę, która łowi i to nieźle. Myszy się u mnie nie pojawiają, ale nornice niestety zaczęły w zeszłym roku ryć korytarze. Kotka na nie poluje, ale woli myszy, bo z jakiegoś powodu nornice uważa za niejadalne. Łowi je ale niestety niechętnie.

Jeśli ten klonik mi padnie już więcej nie posadzę. To byłby 5-ty, bo raz posadziłam 2 razem.


edit: Zapomniałam napisać, że jeśli zginą Ci ptaszki, to pytaj mnie, czy ich nie przygarnęłam. Super są Kamień, czy betonowe?

Ostatnio na pintereście trafiłam na zdjęcia ze strzyżonymi pokaźnymi założeniami bukszpanowymi. Niesamowite Twoje idą w tę samą stronę.
Chyba muszę jakiegoś kocura zwabić do ogrodu
Ptaszek jeden betonowy a drugi raczej kamienny (za późno aby lecieć sprawdzać) A może jednak sprawdzę... czy ich ktoś nie przygarnął?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 01:00, 22 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
anabuko1 napisał(a)
O fiu, fiu.Ale pięknie masz przyciętego iglka.a jaki wielki.Faktycznie potwór.
Ale piękny potwór
Ania, to nie iglak a bukszpany
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 01:02, 22 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Monia81 napisał(a)
Ten potwór przypomina mi Jabbe z Gwiezdnych wojen

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 01:04, 22 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
pestka56 napisał(a)
https://pl.pinterest.com/pin/575053446149878239/
https://www.flickr.com/photos/nonlin/3571433939/
https://pl.pinterest.com/pin/256283035024203269/

Chyba wszystko można wyciąć, ale takie formy są najfajniejsze
Świetne Ale ileż to trzeba lat aby takie cudne rzeźby powstały
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 01:10, 22 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dzisiaj był kolejny dzień cięcia ale zdjęć nawet nie zdążyłam zrobić
A i osłonę na borówki próbowałam zmontować, przed ptaszyskami
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
paulina_ns 07:33, 22 lip 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
m_gocha napisał(a)

Paulinko, hortensje ogrodowe potrzebują jednak trochę cienia a u Ciebie chyba raczej słońce cały dzień. Klon o żółtych liściach jest niestety narażony na przypalanie przez ostre słońce, więc chyba musisz poszukać mu trochę osłonięte miejsce i będzie pięknie rósł

Co do Pinky Winky - to ja taka samarytanka roślinek i pewnie bym ją przygarnęła Ale u mnie w ogrodzie napchane do granic niemożliwości. Już wkurzam się coraz bardziej na siebie, że ciągle coś skądś przywlekę a potem latam po ogródku i staram się upchnąć
Ale dzięki za pamięć


Wiem Gosiu dlatego zrezygnowałam z ogrodowek. Klonika pasuje mi faktycznie przesadzić, ale gdzie? No i raczej nie teraz, bo pewnie całkiem by mi padł.

Jakbyś jednak chciała to dawaj znać, zapytam jeszcze Kamilki, chociaż u niej już też scisk jest

Namiary na jeżówki podam Ci na prv, chce jeszcze dokupić, a znając moc ogrodowiska pewnie szybko by się sprzedały ale akurat tam mają na prawdę duży wybór i ceny przystępne.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
MirellaB 00:23, 23 lip 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Podparłam Strong Annabelle Twoim sposobem z taśmą klejącą - super
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
pestka56 09:58, 23 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
My w tym roku nie zjedliśmy ani jednej truskaweczki wyrośniętej i dojrzałej do końca. To samo z porzeczkami. Wszystko eskadra ptasia wyżarła. Przy truskawkach stale dyżurował jeden złodziejaszek.
Borówka dojrzewa i mam nadzieję, że nie zauważyło skrzydlate piractwo, bo mam sprytnie ukryte krzewy na kwasolubnej rabacie i osłonięte nieco dereniami.
Na wiosnę przerabiamy warzywnik. Taki plan i mus, bo się po 9 latach rozpada. Zrobimy skrzynie z pokrywami z siatki gołębiej. Znalazłam takie na pintereście
____________________
Kasia
asiak 10:06, 23 lip 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
MirellaB napisał(a)
Podparłam Strong Annabelle Twoim sposobem z taśmą klejącą - super

Gdzie można przeczytać o tym sposobie?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
m_gocha 15:55, 24 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
paulina_ns napisał(a)


Wiem Gosiu dlatego zrezygnowałam z ogrodowek. Klonika pasuje mi faktycznie przesadzić, ale gdzie? No i raczej nie teraz, bo pewnie całkiem by mi padł.

Jakbyś jednak chciała to dawaj znać, zapytam jeszcze Kamilki, chociaż u niej już też scisk jest

Namiary na jeżówki podam Ci na prv, chce jeszcze dokupić, a znając moc ogrodowiska pewnie szybko by się sprzedały ale akurat tam mają na prawdę duży wybór i ceny przystępne.
Paulina!
Klonik to dopiero jesienią jak zrzuci liście
Co do sadzonki - gdyby miała iść na stracenie to przygarnę do siebie lub dam siostrze
wysłałam na priv wiadomość
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies