Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 01:06, 27 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
sylwia_slomczewska napisał(a)

Piękne foty
Dzięki Sylwia
Zaczyna się czas jeżówek - mus dokupić.... Niestety na miejscu wybór kiepski
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 01:19, 27 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
jolanka napisał(a)
Gosiu, musze zapytać o Twój sposób na pielęgnacje bukszpanów. U Ciebie są zdrowiuśkie a u mnie niestety nie bardzo Co robisz? czym pryskasz?
Takie oslony na krzewy to musze zadobyć. Świdosliwy nawet nie sprobowałam wszystko zjadly te skrzydlate
Jola może to zabrzmi dziwnie, ale właściwie ja żadnych prac pielęgnacyjnych poza cięciem nie wykonuję przy moich bukszpanach Dawniej na wiosnę podrzucałam troszkę nawozu ale teraz już zaprzestałam, bo boję się, że będą jeszcze bardziej rosły a ja już nie mam za dużo miejsca Poza obwódkami to wszystkie moje bukszpany pochodzą od tego dużego potfora, którego dziewczyny porównały do Jabby . Obwódki sadzone były 2 lata temu i rosną ładnie poza trzema małymi buksikami, które dość mocno zżółkły na wiosnę i nie wiem co będzie z nimi dalej. Podejrzewam, że załatwiły je zimą mroźne przeciągi. Czekam - nie pryskałam niczym bo w pobliżu mam warzywa

A co do osłony na krzewy to zwykła siatka na krzewy owocowe (dostępna zapewne w każdym sklepie ogrodniczym czy markecie) rozpięta na łukach wygiętych z grubego drutu. Ale spisuje się na razie dobrze

Moje jeżówki zostawiam
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 01:31, 27 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
mirkaka napisał(a)


No takiej propozycji to jeszcze nie miałam Szkoda że tak daleko mieszkam
Gosiu, dwie sadzonki You and me już zrobione, teraz czekamy do przyszłego roku lub do jesieni, zobaczę jeśli się ukorzenią to wyślę jesienią.
Mirka jesteś wielka!
Normalnie choćby na rowerze przyjadę i wszystkie krzewy Ci poprzycinam
A może Ty coś chcesz z mojego ogródka ?

Jak myślisz - szybciej i pewniej ukorzeniają się sadzonki w wodzie czy od razu do ziemi? Pytam bo robię sadzonki dla Asi i na razie wstawiłam do wody (tak do tej pory robiłam)
Pozdrawiam i macham zielonymi jeżówkami Green Jewel (mój ostatni nabytek)

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
MirellaB 05:38, 27 lip 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zaglądam tym razem, żeby o lampy zapytać,a tu taka miła niespodzianka z zdjęciami.
Bardzo fajnie się prezentują. Mi by takie odpowiadały. Muszę dobrze przemyśleć czy solarne czy ledowe. Chyba takie co Ty masz bardziej wygodne, bo ładowanie leciwych to trochę za dużo pracy i bieganie z nimi.

Jeżówki zielone piękne
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
paulina_ns 06:13, 27 lip 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Gosiu lampy rewelacyjne a zielona jeżówka bomba, nawet nie wiedziałam,że takie są
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Margerytka40 09:24, 27 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Fajne te lampeczki,one są solarne czy na prąd? Bardzo fajnie wyglądają.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
pestka56 11:30, 27 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Zielona jeżówka jest zabójczo piękna
____________________
Kasia
sylwia_slomc... 12:12, 27 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
m_gocha napisał(a)
Halinko, podejrzewam, że większość ogrodników cieszy się gdy rośliny rosną bujnie i nabierają masy Niestety u mnie ogród maleńki a wszystko rośnie i robi się ciasno. Gdy tnę bukszpany to skracam je na maxa - praktycznie staram się usunąć cały nowy przyrost. Idealnie byłoby przycinając zostawić te kilka milimetrów świeżego przyrostu - wtedy bukszpany byłyby idealnie zielone. Tak się zastanawiam jak to by się skończyło dla moich bukszpanów gdybym je wiosną przycięła do granicy gołych części gałązek i czy wtedy by ładnie odbiły i do lata ładnie się zazieleniły? Czy masz jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Patyki do hortensji wbijam mocno w ziemię (muszą być stabilne aby podtrzymać łodygi hortensji). Do tej pory nie zauważyłam jakikolwiek negatywnych skutków (a tę metodę stosuję już 3 rok)
Anabelkami macham

Bukszpan nawet jak do zera zetniesz to odrośnie Ja niwaki sąsiadce zrobiłam i wszystko na dolnych częściach trzeba dwa razy w sezonie czyścić bo z łysego odrasta w te pędy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:15, 27 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
O matko jakie ładne jeżówki Sieją Ci się te kolorowe?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
wrobelki 14:07, 27 lip 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Super lampy ja też mam solarne i fajnie się sprawdzają śliczna zielona jeżówka i te powojniki cudniaste zawsze mi się podobały ale już parę prób miałam i wszystkie padały
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies