Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

zawitka 09:43, 25 lip 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Potwór przepiękny--fakt buksy rosną jak szalone ja też należę do tych co wolą żeby wolniej rosły.Swoje małe przycięłam wczoraj o 3 cm żeby gęstniały.Czochy suche wstawiam w buksy to też fajnie wyglądają albo w cisy.Pytanie czy te patyczki wbijasz w ziemię ,czzy to nie szkodzi korzeniom czy one tylko stoją na ziemi ????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
MirellaB 13:07, 25 lip 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Fajnie przycięte bukszpany wyglądają.
Ja nie mam takiego daru cięcia w zgrabne kulki ;(
Lampy super. Ciekawe jak będą się sprawdzały. Podziel się doświadczeniem.
Ja chciałam kupić ładowane na baterie, sterowane pilotem, zmieniające kolor. Trochę drogie mi się wydawały ponad 300,00 złotych jedna, ale duża. Nie mam rozprowadzonego oświetlenia w ogrodzie, więc takie lampy akurat by mi pasowały. Ciągłe nad nimi myślę
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
sylwia_slomc... 13:16, 25 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
m_gocha napisał(a)
i nożyce nie ominęły trzmielin



i iglaki - a ich ciąć za bardzo nie lubię, bo człek potem podrapany na rękach i nogach


Piękne foty
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
patrycja 13:25, 25 lip 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Dziękuję Ci bardzo
Teraz wiem jak borówki ochronić przed ptakami.Szpaki, dzięcioł no bzika było można dostać. Nawet pieska postawionego na straży miały w nosie.
Teraz jest sposób
____________________
Patrycja mój ogródek
jolanka 21:44, 25 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Gosiu, musze zapytać o Twój sposób na pielęgnacje bukszpanów. U Ciebie są zdrowiuśkie a u mnie niestety nie bardzo Co robisz? czym pryskasz?
Takie oslony na krzewy to musze zadobyć. Świdosliwy nawet nie sprobowałam wszystko zjadly te skrzydlate
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
mirkaka 12:49, 26 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
m_gocha napisał(a)
Trochę wymyśliłam a potem już tak wyszło .
Bukszpany uwielbiam ciąć Szkoda, że nie mieszkasz bliżej to bym podskoczyła do Ciebie. Ty zaserwowałabyś dobrą kawę a ja w tym czasie ogoliłabym Twoje kulki
Gorzej z iglakami...


No takiej propozycji to jeszcze nie miałam Szkoda że tak daleko mieszkam
Gosiu, dwie sadzonki You and me już zrobione, teraz czekamy do przyszłego roku lub do jesieni, zobaczę jeśli się ukorzenią to wyślę jesienią.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
m_gocha 00:09, 27 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
inka74 napisał(a)
Nadrabiam zaległości u ciebie. Anula/Zana i jej przydaśki to Ogród z rzeźbą. Klonik sprawdź gałązki - jak jest w nich życie odbije. Ja swoje mam w doniczkach. Chowam na zimę. Ale wystarczy, że zapomnę podlać - już schnie i traci liście. Potem odbija. Czasami po kilku miesiącach dopiero. Wigoru dostał po przesadzeniu do lekko kwaśnego podłoża.

Bukszpan Jabba (przepraszam ale to skojarzenie też miałam) niezmiernie mnie zadziwia. Ogromny jest i niespotykany. Języczki są u mnie też w dziurach. Wręcz mam więcej dziur niż liści. U mnie to przysmak ślimaków. Mam i na języczki i na ślimaki nerwa.
Iwona, u klonika sprawdziłam gałązki - niektóre przyschnięte ale niektóre wyglądają na żywe. Czekam cierpliwie
Jabba? No faktycznie coś w tym moim buksie z Jabby jest Jest naprawdę duży i za chwilę będę miała problem, że nie będzie na niego miejsca - a niestety tnę ile się tylko da
Najwygodniej byłoby posypać granulki na ślimaki ale nie sypię, bo mam małego psiaka i boję się, że mógłby wziąć do mordki

Powojniki zostawiam
Ponownie kwitną po króciutkiej przerwie
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
pestka56 00:22, 27 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Cudny kolor ma ten ostatni powojnik. Ja muszę coś dobrać do Alchymista. On nie powtarza kwitnienia, więc teraz tkwi mi przy oknie tarasowym wielka zielona kupa liści i tyle.

Jaką siatkę naciągnęłaś na te rurki? Bo to rurki jak do zimnej wody, dobrze widzę?

Mój J obiecał mi takie cósie na skrzynie z truskawkami,
https://pl.pinterest.com/pin/413064597058292498/
albo takie
https://pl.pinterest.com/pin/413064597052039431/
bo w tym roku ani jednej truskaweczki nie zdążyliśmy z ptasich dziobów wyrwać Chcę siatkę tzw. gołębią, żeby zapylacze nie miały problemów
____________________
Kasia
m_gocha 00:27, 27 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
zawitka napisał(a)
Potwór przepiękny--fakt buksy rosną jak szalone ja też należę do tych co wolą żeby wolniej rosły.Swoje małe przycięłam wczoraj o 3 cm żeby gęstniały. Czochy suche wstawiam w buksy to też fajnie wyglądają albo w cisy.Pytanie czy te patyczki wbijasz w ziemię ,czy to nie szkodzi korzeniom czy one tylko stoją na ziemi ????
Halinko, podejrzewam, że większość ogrodników cieszy się gdy rośliny rosną bujnie i nabierają masy Niestety u mnie ogród maleńki a wszystko rośnie i robi się ciasno. Gdy tnę bukszpany to skracam je na maxa - praktycznie staram się usunąć cały nowy przyrost. Idealnie byłoby przycinając zostawić te kilka milimetrów świeżego przyrostu - wtedy bukszpany byłyby idealnie zielone. Tak się zastanawiam jak to by się skończyło dla moich bukszpanów gdybym je wiosną przycięła do granicy gołych części gałązek i czy wtedy by ładnie odbiły i do lata ładnie się zazieleniły? Czy masz jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Patyki do hortensji wbijam mocno w ziemię (muszą być stabilne aby podtrzymać łodygi hortensji). Do tej pory nie zauważyłam jakikolwiek negatywnych skutków (a tę metodę stosuję już 3 rok)
Anabelkami macham
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:59, 27 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
MirellaB napisał(a)
Fajnie przycięte bukszpany wyglądają.
Ja nie mam takiego daru cięcia w zgrabne kulki ;(
Lampy super. Ciekawe jak będą się sprawdzały. Podziel się doświadczeniem.
Ja chciałam kupić ładowane na baterie, sterowane pilotem, zmieniające kolor. Trochę drogie mi się wydawały ponad 300,00 złotych jedna, ale duża. Nie mam rozprowadzonego oświetlenia w ogrodzie, więc takie lampy akurat by mi pasowały. Ciągłe nad nimi myślę
Mirello, cięcie kulki to 10 minut roboty Trzeba tylko odważyć się i z każdą kulką pójdzie łatwiej i szybciej
Lampy są super Jestem baaaardzo z nich zadowolona i bardzo żałuję, że nie mam ich więcej. Ja też niestety nie mam rozprowadzonego oświetlenia w ogrodzie więc takie rozwiązanie uważam za superowe Lampy są mobilne, więc można je ustawić w dowolnym miejscu w zależności co chcemy podświetlić. Niestety nie dają światła na tyle mocnego, żeby w ich okolicy było jasno ale pięknie się żarzą wprowadzając nastrój w ogrodzie. Świecą ładnym ciepłym, żółtym światłem.
Wstawiam Ci kilka zdjęć wykonanych telefonem na tarasie i w ogrodzie - jakość kiepska ale była już noc - myślę, że oddają klimat tego oświetlenia

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies