Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 01:55, 28 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dorota123 napisał(a)
To miejsce w ogrodzie najbardziej mnie przyciąga, jest takie kojące.
Dorotko!
Ja też lubię to miejsce - dodatkowo szum wody fajnie wycisza po ciężkim dniu

Pierwsza lilia wodna w tym roku (oj spóźnione to wszystko)
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
MirellaB 06:05, 28 lip 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
m_gocha napisał(a)

Mirelko to są lampy na baterie słoneczne LED - myślę że wygodne i fajne

Nie wiem czy lubisz rojniki

Chyba jednak wybiorę takie jak Twoje. Może jedną kupię ładowaną do prądu na taras

Rojniki nie specjalnie lubię. Właśnie czterech się pozbyłam. Mój eM je lubi i jednego zostawiłam, który kwitnie tak jak Twój na pierwszym zdjęciu
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
mirkaka 06:29, 28 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
m_gocha napisał(a)
Mirka jesteś wielka!
Normalnie choćby na rowerze przyjadę i wszystkie krzewy Ci poprzycinam
A może Ty coś chcesz z mojego ogródka ?

Jak myślisz - szybciej i pewniej ukorzeniają się sadzonki w wodzie czy od razu do ziemi? Pytam bo robię sadzonki dla Asi i na razie wstawiłam do wody (tak do tej pory robiłam)
Pozdrawiam i macham zielonymi jeżówkami Green Jewel (mój ostatni nabytek)



odpowiedziałam u mnie
Jeśli uda Ci się pozbierać nasionka z jeżówki Green Jewel to bardzo chętnie poproszę o nie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Margerytka40 07:18, 28 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
m_gocha napisał(a)

Asia to lampy LED na baterie słoneczne. Niestety nie mam rozprowadzonego prądu po ogrodzie

Sadzonki dla Ciebie nastawione

Gosiu,wielkie buziaczki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
pestka56 09:54, 28 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Rurki pvc bardzo dobrze się wygina. Mam skrzynie warzywnikowe 120 x 120 i spokojnie dało radę po przekątnej. Kiedyś kupiłam wąski - 50-60 cm szerokości, tunelik foliowy i stelaż był też z rurek pvc.
Ta siatka przeciw ptasia znakomita. U mnie na krzewach aronii i borówki zarzuciłam siatkowe firanki. Mam masę, a nie używam w domu
Gdyby nie to, że chcę te ramowe ochraniacze, to wzięłabym na warzywnik tę zieloną siatkę i zarzuciła na stelaż z rurek.

Różyczka piękna znasz imię?
____________________
Kasia
wrobelki 23:22, 29 lip 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
m_gocha napisał(a)
Też lubię solary - dodatkowo to kologiczne
Ale jak Ci Justynko padały powojniki? Zimą wymarzały czy brał je uwiąd czy coś jeszcze innego?

i taki jeszcze nietypowy powojnik z przylistkami (niestety trochę słabo kwitnie)


Moje powojniki nigdy nawet pół metra nie miały tylko takie pierdki małe padały. Wiosną startowały od zera z potem znikały. Raz tylko się dwóch kwiatków doczekałam. Dlatego teraz na kratkowej same róże się pną A Twoje wszystkie piękne
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
m_gocha 23:56, 30 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
MirellaB napisał(a)

Chyba jednak wybiorę takie jak Twoje. Może jedną kupię ładowaną do prądu na taras

Rojniki nie specjalnie lubię. Właśnie czterech się pozbyłam. Mój eM je lubi i jednego zostawiłam, który kwitnie tak jak Twój na pierwszym zdjęciu

Mirella, a masz jakiś link do tych ładowanych na prąd (chętnie zobaczyłabym)
Zaletą solarnych jest też ich cena

Oj to nie utrafiłam z fotką skoro nie lubisz rojników Hmmm, ciekawe dlaczego? Przecież to takie bezobsługowe roślinki a w żwirku wyglądają superowo
Liliowce tym razem dla Ciebie Do niedawna jakoś ich nie trawiłam a teraz trochę się do nich przekonuję Jak to mówią: kobieta zmienną jest...

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:58, 30 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
mirkaka napisał(a)


odpowiedziałam u mnie
Jeśli uda Ci się pozbierać nasionka z jeżówki Green Jewel to bardzo chętnie poproszę o nie
Dzięki Mirka
Jeżeli będą nasionka to na pewno wyślę - choć podobno u tych odmianowych trudno o nasiona
Dal Ciebie jeżówki bliźniaczki syjamskie

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:17, 31 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
pestka56 napisał(a)
Rurki pvc bardzo dobrze się wygina. Mam skrzynie warzywnikowe 120 x 120 i spokojnie dało radę po przekątnej. Kiedyś kupiłam wąski - 50-60 cm szerokości, tunelik foliowy i stelaż był też z rurek pvc.
Ta siatka przeciw ptasia znakomita. U mnie na krzewach aronii i borówki zarzuciłam siatkowe firanki. Mam masę, a nie używam w domu
Gdyby nie to, że chcę te ramowe ochraniacze, to wzięłabym na warzywnik tę zieloną siatkę i zarzuciła na stelaż z rurek.

Różyczka piękna znasz imię?

Kasia, fajnie wiedzieć o rurkach pvc - może kiedyś to mi się przyda. W piątek byłam w hurtowni elektrycznej i poprosiłam sprzedawcę o 5 metrów drutu aby był owlekany, sztywny ale elastyczny Pan tak diwnie mnie zlustrował a potem zapytał o jakieś paramerty elektryczne - dopiero mu wyjaśniłam, że potrzebuję do ogrodu

Co do siatki to jednak okazało się, że nie jest taka idealna Wprawdzie borówki nie znikają, ale dzisiaj zauważyłam, że wpadł w nią jakiś mały ptak i się zaplątał Pobiegłam szybko i przez kilka minut odplątywałam go z tej siatki Na szczęście nic mu się nie stało i odleciał. Ale jutro muszę koniecznie coś z tym zrobić!
Tawułkę dla Ciebie Kasiu wstawiam
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:28, 31 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
wrobelki napisał(a)


Moje powojniki nigdy nawet pół metra nie miały tylko takie pierdki małe padały. Wiosną startowały od zera z potem znikały. Raz tylko się dwóch kwiatków doczekałam. Dlatego teraz na kratkowej same róże się pną A Twoje wszystkie piękne

Powojniki lubią żyzną ziemię, zdrenowany teren (dobrze jest wykopać duży dół i tam przygotować ziemię. Poza tym lubią mieć nóżki w cieniu a główki w słońcu
Pozdrawiam Wróbelku i czosnki zostawiam Śliczne są - mam je pierwszy rok u siebie


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies