Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

elf 12:43, 09 maj 2017


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Gosiu bardzo dojrzały ten twój ogród - robi wrażenie
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
m_gocha 23:12, 09 maj 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
GorAna napisał(a)
Dziękuję za tulipankowe portreciki
Piękne i takie nieskalane zimnym deszczem
Pozdrawiam
Oj Aniu, skalane zimnym deszczem niestety. Ale na szczęście trzymają się dzielnie
Dzisiaj miałam dzień wolny od pracy (przez trzy dni dzielnie zdawałam maturę ).
Z samego rana pojawiło się słońce, ale ołowiane chmury wisiały na niebie więc czym prędzej poleciałam trochę fotek słonecznych zrobić. I wyszły takie faktycznie słoneczne
Zostawiam Ci Aniu energetyczne kolorki życząc ciepełka i słoneczka

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:22, 09 maj 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Kawa napisał(a)
ślicznie tulipanowo
nie chcę zimna ....
Kamila dzisiaj było chwilami słonecznie ale czarne, grube chmury niczym śniegowe wiąż łaziły po niebie. Chwilami u mnie leciała z nieba krupa lodowa a do tego zimnica była niemiłosierna. A ja korzystając z dnia wolnego walczyłam z chwastami.
"Gorące" tulipany zostawiam



____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:44, 09 maj 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
gierczusia napisał(a)
...
Natomiast tulipany zadołowane w doniczkach to Ci dopiero suuuper pomysł ładne zwarte kępy, mobliność
Kawę Ci chyba wiszę przy okazji
Buuuziol

Ela, właśnie mobilność i zwarta kępa - to naprawdę super sprawa zwłaszcza w małym ogrodzie
A kawę to za co? Ale niech będzie i do tego jak będzie dobre ciacho to nie pogardzę

A dzisiaj kolejne tak posadzone tulipany rozkwitły (to Royal Virgin i te nierozkwitnięte to będą chyba Green Star) i na szybko donica wyciągnięta z ziemi



Na razie wskoczyły przed wejście ale jutro pewnie z nimi polatam po ogrodzie
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:56, 09 maj 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
elf napisał(a)
Gosiu bardzo dojrzały ten twój ogród - robi wrażenie

Dziękuję Kasiu Tulipany Ci zostawiam bo to przecież ich czas

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:32, 10 maj 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dzisiaj miałam dzień wolny od pracy - zawodowej, bo nie od ogrodowej - w ogrodzie działałam od samego rana. Wyplewiłam chyba wszystko co było do wyplewienia - kręgosłup się odzywa . Tak mi przyszło na myśl jakie te chwasty przebiegłe i jak to się niesamowicie zabezpieczają na przetrwanie na wypadek gdyby je ktoś wyrwał . Jestem szczególnie pod wrażeniem ziarnopłonu. Cwana bestia! . Ale o tym może innym razem...
Słoneczko co chwilę wychodziło zza czarnych ołowianych chmur, chwilami leciały krupy lodowe (a może śniegowe). Zimnica była straszliwa - gruby sweter i polar ale w nogi zmarzłam niczym w zimie.

Mam nadzieję, że nie odchoruję tego dzisiejszego ogrodniczkowania
Wieczorem latałam dzisiaj z czym tylko się dało do okrywania. Poszła w ruch agrowłóknina, wiaderka, duże doniczki, kartony i worki jutowe.
Wg prognoz u mnie ma być dzisiaj i jutro -3. Ale niebo jest bardzo wygwieżdżone a księżyc w pełni mocno świeci. Obawiam się większego przymrozku . Teraz jest 0, ale to trzy metry nad gruntem

Kwitnie cudnie powojnik Pamela Jackman Niesamowity błękit

Pozdrawiam wszystkich zaglądających cieplutko
I lecę bo jutro w pracy oczy będę zapałkami podpierać
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
elf 07:51, 10 maj 2017


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
no niestety zima tej wiosny dopisuje a wyłoniłam się na chwilę, ale tylko na chwilę bo nie dałam rady znieść tego majowego chłodu. Pocieszam się że już od jutra ponoć po 20 stopni ciepła. U mnie dziś przymroziło - aż się boję powrotu do domu - ciekawa jestem co umarło ?
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
m_gocha 09:01, 10 maj 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
U mnie -4, trochę wczoraj wieczorem pookrywałam roślinki, ale nie wiem czy takie zarzucenie cienkiej agrowłókniny czy worka jutowego coś pomogło
Rano przed pracą nie miałam czasu sprawdzać, ale przez okno widziałam zgięte prawie do ziemi tulipany.
Mam nadzieję że dały radę - dobrze, że wczoraj trochę fotek zrobiłam (przynajmniej tutaj zostaną)
Chyba dzisiaj będzie podobnie w nocy, więc nawet nie będę zdejmowała tych prowizorycznych okryć
Pozdrawiam ciepło
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
jolka 11:31, 10 maj 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Właśnie jakiś dziwny ten mróz był dzisiaj Obudziłam się o piątej, pierwsze patrzę przez okno - nie ma żadnego szronu, trawnik zieleniutki. No to sobie myślę - nie ma mrozu. Patrzę na termometr a tam MINUS CZTERY! No to .. kaplica Ale z tego co tak na szybko popatrzyłam, raczej nie widzę, żeby cos ucierpiało.
A dziś już chyba cieplej ma być W prognozie przymrozków nie widzę
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
kasja83 12:09, 10 maj 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Energetyczne kolorki w sam raz na taką pogodę...aktualnie to czuję się jak Królowa Lodu
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies