Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 00:06, 06 maj 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
BasiaLT napisał(a)
Uwielbiam carskie korony, niestety mam tylko jedną sztukę. Twoje prezentują się bardzo dostojnie, istne caryce
Basiu carskie czy cesarskie?
W ubiegły roku wróciły u mnie do łask Nawet je lubię i podobają mi się Wkurzają mnie dość długo utrzymujące się liście po kwitnieniu. No ale cóż, odkąd je znów lubię muszę im to wybaczyć
tulipany chciałam zostawić, ale zdjęcia nie chcą się załadować
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
anbu 07:55, 06 maj 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Gosiu co u dużo mówić, u Ciebie zawsze cudnie. Uwielbiam tu zaglądać
____________________
Ania Ogród Ani :)
m_gocha 23:30, 06 maj 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Aniu, dzięki a miłe słowa - choć trochę na wyrost

Jesienią posadziłam część tulipanów do donic i donice zakopcowałam w ziemi. Przetrwały dobrze zimę i już zaczynają kwitnąć.
Uważam, że to dobry pomysł zwłaszcza gdy ma się mały ogród. Tulipany tak wyhodowane stają się mobilne i mogą zdobić w różnym czasie, różne miejsca w ogrodzie

To pierwsze z tych mobilnych tulipanów



____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:43, 06 maj 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dzisiaj do południa była piękna pogoda więc od rana rzuciłam się w wir prac sobotnio-domowych aby popołudnie mieć na spokojnie tylko do celów ogrodowych... O naiwności ludzka! Od 14 przyszła burza a potem już cały czas deszcz...
Ależ byłam na siebie wściekła!

Taką trawkę ostatnio sobie zakupiłam - to sitniczka zwisła lub inaczej trawa szklana
Niestety nie zimuje w gruncie ale w poprzednim sezonie pięknie rosła i zdobiła aż do mrozów

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Monia81 23:45, 06 maj 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8083
Bardzo ładna ta trawka, szkoda, że nie zimuje..., pomysł z tulipanami w donicy fajny muszę spróbować na jesieni
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
m_gocha 00:05, 07 maj 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Monia81 napisał(a)
Bardzo ładna ta trawka, szkoda, że nie zimuje..., pomysł z tulipanami w donicy fajny muszę spróbować na jesieni
Na końcu każdego ździebełka jest taka mała kuleczka (wyglądają jak kropelki rosy). Na zimę można byłoby przenieść do domu

Sposób na tulipany polecam

Pozdrawiam niedzielnie i troszkę zieleniny zostawiam


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 12:40, 07 maj 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Fotka ciemiernika dla Joli
Zdjęcie z połowy kwietnia.
I trochę kiepska jakość fotki


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
jolka 16:33, 07 maj 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
m_gocha napisał(a)
Fotka ciemiernika dla Joli
Zdjęcie z połowy kwietnia. I trochę kiepska jakość fotki

Gosia, no to ja też je mam. Tylko bardziej rozrośnięte kępy.
Sieją się jak nie wiem co, zresztą pewnie sama się przekonasz

A pomysł z tulipanami w koszyczkach i mnie się podoba. Wtedy bez problemu można je nawet co roku "wykopać", przesuszyć i posadzić od nowa. A tak, z ziemi .. nie ma opcji, żeby mi się chciało je wybierać.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Dorota123 21:46, 07 maj 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Piękne te tulipany w budyniowym kolorze, polowałam na takie jesienią, ale niestety nie trafiłam. Hiacynty u mnie już przekwitły, zapowiadają u mnie przymrozek z wtorku na środę oby nie narobił dużych szkód. Kapryśna ta nasza wiosna, teraz ciągle leje a jak przyjdzie lato to wszystko ususzy.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
m_gocha 15:08, 08 maj 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Świetna lekcja-instruktaż Bożenki (Bozga z Hortensjada) na temat prowadzenia hortensji bukietowych na pniu.
Polecam!
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies