Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie

LyraBea 11:12, 28 sie 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
MirellaB napisał(a)
Faktycznie trochę tych kancików miałaś do zrobienia.
Takie kanty oddzielające trawnik od rabaty są bardzo fajne tylko to pielenie zielska
Ja robię kanciki przy krawężnikach oddzielających trawnik od rabat.

Nie oszpeciłaś rabaty usuwając żeniszka, tylko bardziej przestronne się zrobiło, ale wiem lubisz busz

W mojej B już po cebulowych, poszły jak woda Pani mówiła, ale sezon się dopiero zaczyna - jeszcze będą. W innej B kupiłam Elegant Lady i Upstar.
Właśnie wszędzie na Ogrodowisku czytam, że cebule w B poszły na pniu a u mnie w B leżą tego całe góry. Czy przebrane mocno, tego nie wiem, ale i czosnki duże widziałam w dwóch kolorach i ogrom gatunków tulipanów. Ja jedynie hiacyntów trochę dokupiłam w moim ulubionym kolorze, niziutkich czosnków i czekam na czosnki główkowate konkretnego gatunku, bo ich na pewno nie było. Może moje rejony nie ogrodowiskowe A swoją drogą zagłębie sklepów B mam u siebie. W promieniu kilku km mogłabym naliczyć ich do 10.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> oOo <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


Zoja, ranciki ładnie regulują ogród. Ja akurat lubię mieć ogród pod kontrolą. Wystarczy mi "busz" za płotem, więc ranciki to moja bajka. Dobra robota.
____________________
Beata
zoja 11:19, 28 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
MirellaB napisał(a)
Zastanów się czy kostka to dobre rozwiązanie. Wolę krawężniki, bo zielsko nie wrasta, a między kostką zielsko wyrasta i non stop dubanie. Masz czas na decyzję.


chcę takie obrzeże jak ma Agnieszka z Mój mały ogródeczek
z kostki bo sama ułożę - a krawężnik na moich zakolach to ciężko będzie ułożyć a jeszcze ciężej ewentualnie przenieść.
Tak mam całą zimę na decyzję.
Dzięki - będę myśleć.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 11:22, 28 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Beatko
może i moje rejony nie ogrodowiskowe w swoim czasie na tym korzystamy

Z moich kancików-rancików to najbardziej eM się ucieszył, bo kosić będzie mu łatwiej - mi też, bo nie będę musiała na kolanach wykańczać brzegów

Dzięki za pochwałę
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
czyzykowa 11:33, 28 sie 2016

Dołączył: 21 sie 2016
Posty: 88
Zoju ślicznie wyszły Ci kanciki Robi się coraz ładniej. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę ogrodowiskową i podziwiam was wszystkich za ogrom włożonej pracy Pozdrawiam
____________________
Dominika Czyżykowy zakątek
BKosimkArt 17:29, 28 sie 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Wow elegancko trawka przycięta! Powodzenia w układaniu obrzeży, ja też sama układałam, na kolanach, tłukłam młotkiem gumowym, jest pomocny bardzo ale odcisków troche mi się narobiło...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Gruszka_na_w... 20:56, 28 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Choć też jestem miłośniczką buszu , to bardzo lubię widok ogrodu po świeżym kancikowaniu. Rabaty maja wtedy wyraźny zarys, a wijące się ścieżki wyglądają jakoś ciekawiej. Piękna robota.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Jana 21:02, 28 sie 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Fajnie wyszło kanciki określają granice dla kosiarki
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
zoja 21:49, 28 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
czyzykowa napisał(a)
Zoju ślicznie wyszły Ci kanciki Robi się coraz ładniej. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę ogrodowiskową i podziwiam was wszystkich za ogrom włożonej pracy Pozdrawiam


Witam serdecznie i dziękuję
Wiem co czujesz, bo ja w sumie też niedawno zaczęłam - byłam u Ciebie i widzę, że jesteś na bardzo dobrej drodze żeby u Ciebie było pięknie
Pozdrawiam!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 21:50, 28 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
BKosimkArt napisał(a)
Wow elegancko trawka przycięta! Powodzenia w układaniu obrzeży, ja też sama układałam, na kolanach, tłukłam młotkiem gumowym, jest pomocny bardzo ale odcisków troche mi się narobiło...


Dziękuję
męczyć się z obrzeżami mam nadzieję w następnym sezonie
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 21:51, 28 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Choć też jestem miłośniczką buszu , to bardzo lubię widok ogrodu po świeżym kancikowaniu. Rabaty maja wtedy wyraźny zarys, a wijące się ścieżki wyglądają jakoś ciekawiej. Piękna robota.


Dziękuję
busz zostanie odbudowany - w następnym sezonie
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies