Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie

zoja 19:50, 19 lis 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Podsumowując dzisiejszy dzień:
- posadziłam ostatnie cebulowe w tym sezonie - niestety kończyłam w deszczu (obeszło się bez parasola, ale żeby nie padało mi na twarz na czapkę założyłam wakacyjny kapelusz z szerokim rondem ),
- okryłam stroiszem hortensje ogrodowe,
- okopczykowałam róże...

Generalnie sezon uznaję za zakończony. Jeszcze tylko włóknina na róże i hortensje jak przyjdą duże mrozy.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
agnieszka_m 19:56, 19 lis 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Kawał dobrej roboty wykonałaś

Na wiosnę będzie kolorowo-tulipanowo u Ciebie
poszalałaś na caałego
____________________
Mój mały ogródeczek :).
zoja 19:58, 19 lis 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Dzięki Agnieszko
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Rumianka 16:51, 20 lis 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Wiosną przyjdę wdychać zapach tulipanów...Zrobiłaś dużo pożytecznej pracy, która zaprocentuje z pierwszymi promykami wiosennego słoneczka, na które tak bardzo czekamy...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
BasiaLT 13:45, 21 lis 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Odwaliłaś kawał roboty. Aż miło popatrzeć. Bravo ty
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BKosimkArt 13:57, 21 lis 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Ale się nasadziłaś, super robota!
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
LyraBea 14:03, 21 lis 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
zoja napisał(a)
Podsumowując dzisiejszy dzień:
- posadziłam ostatnie cebulowe w tym sezonie - niestety kończyłam w deszczu (obeszło się bez parasola, ale żeby nie padało mi na twarz na czapkę założyłam wakacyjny kapelusz z szerokim rondem ),
- okryłam stroiszem hortensje ogrodowe,
- okopczykowałam róże...

Generalnie sezon uznaję za zakończony. Jeszcze tylko włóknina na róże i hortensje jak przyjdą duże mrozy.
Jak skrupulatnie się do cebul zabrałaś. Wszystko uporządkowane, w koszyczkach jak dekalog ogrodnika przykazał. Aż mi wstyd, że ja swoje byle jak powtykałam w ziemię. Nawet ich nie oznakowałam. Tylko zdjęć kilka cyknęłam. Pewnie na nic się nie przydadzą...
Też już nic w ogrodzie nie robię. Chociaż dzisiaj tak cieplutko u mnie, że żałuję, że z pracami się spieszyłam przed zimą i niektóre wykonywałam przy pogodzie pod psem. Skąd mogłam przypuszczać, że jeszcze zawita do nas 14 stopniowa aura.
Pozdrawiam niemal wiosennie.
____________________
Beata
zoja 16:42, 21 lis 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Elisa Basia i Basia miło się czyta takie słowa

Beatka zakupiłam duzo koszyków, to musiałam elegancko wkopać zdjęć zrobiłam dużo - na wszelki wypadek gdyby wiosną konieczne było przesadzanie - to teren o jeszcze nie ustalonej roli
Masz rację, ja także cały dzień wzdychałam, że sadziłam w deszczu, a jak w pracy jestem to wiosna przyszła ale... ważne, że już za ciężka praca nami
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
MirellaB 17:32, 22 lis 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ja działam w ogrodzie do końca tygodnia, a czego nie zdążę zarobić to trudno poczeka do wiosny - tak sobie postanowiłam

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
hanka_andrus 18:57, 22 lis 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Mirello, masz rację,
Od Sw. Marcina do Św.Patryka ogrodnik ziemi nie tyka! Ale to było wtedy aktualne, jak zima zaczynała sie śniegiem w listopadzie, a kończyła w kwietniu. Teraz to nie wiem, ponoć dobra zmiana?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies