Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 21:47, 20 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
dominika_ napisał(a)
O buksy spytaj Danusię ona jest ekspertem od nich


Przeczytałam u kogoś kto miał podobne objawy, ze po posadzeniu mogą żółknąc listki, ale jeśli są nowe przyrosty, to wystarczy dac florowit i podlewc duzo - powinny sie odbudować. Ja pryskałam i od grzyba i od robaków, florovit dalam, leje z nieba wiec poczekam co dalej. Najwyżej będę dokupować wiosną
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:48, 20 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
paulina_ns napisał(a)
Ja tam nie mam żadnych zastrzeżeń, cięcie perfekcyjnie wykonane pozdrawiam


Miłe słowa od przemiłej kolezanki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Iwk4 18:09, 21 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dobrze ci poszło z bukszpanami.
Zwykle bukszpany chorują po przesadzaniu. Nie wiadomo, czy nie były przesuszone, jeśli wykopane czekały trochę na klienta. Ale jeśli miały choć ciut nowe przyrosty - to się odbudują.
____________________
Ogródek Iwony II
jolanka 21:21, 21 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Iwk4 napisał(a)
Dobrze ci poszło z bukszpanami.
Zwykle bukszpany chorują po przesadzaniu. Nie wiadomo, czy nie były przesuszone, jeśli wykopane czekały trochę na klienta. Ale jeśli miały choć ciut nowe przyrosty - to się odbudują.


Na pewno niektóre były troche przesuszone, przycinałam i korzenie i górę. Mam nadzieję, że większość na pewno da radę przeżyć, ale dwie kule nie chcialabym aby, jeśli to choroba grzybowa, roznioslo sie na pozostałe.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Bogdzia 22:30, 21 cze 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Danusia na pewno najlepiej sie zna na bukszpanach ale wszystkie rosliny gubią liscie jesli sa w calkowitym cieniu a tak własnie jest wewnątrz krzaka. Moje rh potrafią nie tylko zgubic liscie ale usychaja całe gałęzie i nawet u takich wielkich drzew jak buki dzieje sie to samo , co trochę usycha jakas gałąz która nie ma dostepu do swiatla . Po cięciu odsłoniły sie te spodnie warstwy ale teraz maja swiatło i zaczna rosnac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
jolanka 22:45, 21 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Bogdzia napisał(a)
Danusia na pewno najlepiej sie zna na bukszpanach ale wszystkie rosliny gubią liscie jesli sa w calkowitym cieniu a tak własnie jest wewnątrz krzaka. Moje rh potrafią nie tylko zgubic liscie ale usychaja całe gałęzie i nawet u takich wielkich drzew jak buki dzieje sie to samo , co trochę usycha jakas gałąz która nie ma dostepu do swiatla . Po cięciu odsłoniły sie te spodnie warstwy ale teraz maja swiatło i zaczna rosnac.


Bogdziu, jutro zrobię dokładniejsze zdjęcia w zbliżeniu i dam w wątek o chorobach . Moze niepotrzebnie sie denerwuję i jest to wynik tego, że są dopiero posadzone i niedożywione. Ale początkujący, jak ja, ogrodnik jest przewrażliwiony i niedouczony Dziekuję Ci za wsparcie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:50, 21 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Dzisiejsze kwiaty tulipanowca



Bardzo duzo pszczół i os odwiedza kielichy - dwie pszczoły widać w górnym kwiatku
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 11:25, 22 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Szykuje się upał, sadzić nie będę, pielić też nie, bo jeszcze mi nie wolno, więc chociaż polatam trochę u Was nacieszyć oczy

Jak to jest, że kiedy najmniej możesz, to najwięcej Ci się chce
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zana 11:38, 22 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
W tym ostatnim zamieszaniu już nie wiem czy chwaliłam Twojego grujecznika, ale piękny jest!. Ma już wybraną ostateczną miejscówkę? Tulipanowiec cudnie kwitnie, niesamowite są te kwiaty. Róże cudne, szałwie i lawendy obejrzałam. Czytam, że coś niedomagasz, to zdróweczka i powrotu do formy życzę!!!

A i powojniki cudne też są
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Makao_J 14:21, 22 cze 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Tulipanowiec Ci kwitnie?? Super ale szczęściara z ciebie.
Długo go masz? Od początki kwitł? Czym go karmisz? Gadaj szybko.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies