Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

MirellaB 21:02, 05 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Jola u mnie budleja już przekwita. Mam ją 6 lat i nigdy tak wcześnie nie obcinałam przekwitniętych kwiatostanów.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
jolanka 21:09, 05 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16488
MirellaB napisał(a)
Jola u mnie budleja już przekwita. Mam ją 6 lat i nigdy tak wcześnie nie obcinałam przekwitniętych kwiatostanów.


Właśnie byłam u Ciebie
Z budleją to smieszna historia. Miałam w ub. roku ciemnoniebieską. Kupilam drugą białą. Teraz mam dwie białe Ni kak nie panimaju
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
LyraBea 00:01, 06 sie 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
pisałam i zjadło mi posta. To jeszcze raz. Trzymam kciuki za jutrzejsze koszenie trawnika i za odpowiednią pogodę po temu. Ja po pierwszym koszeniu od razu zasiliłam trawnik nawozem. To było dobre posunięcie. Widzę naocznie. Jutro zamawiam nawóz jesienny. Rozsypię pod koniec sierpnia i mam nadzieję, że do wiosny mu wystarczy. Jak na takie przejścia, to mam piękny trawnik. Uwielbiam na niego patrzeć. Podpatrzyłam, że wczoraj po kolejnym koszeniu (już piątym), sąsiad zrobił mu zdjęcia
U Ciebie wygląda sytuacja podobnie. Nie koś za nisko. Najwyżej powtórz za 2-3 dni. Tak bym ja zrobiła. Piszę, jak mi intuicja podpowiada...
Do jutra.
____________________
Beata
zawitka 08:48, 06 sie 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Jola cieszę się że poznałam tak sympatyczną i miłą Ogrodniczkę to fajnie że możemy się spotykać pogadać i popatrzeć na te swoje roślinki .Dzięki że z Kasią byłyście .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
jolanka 14:33, 06 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16488
Hura! Trawnik ścięty po raz pierwszy

Widać ubytki trawy po spłukaniu przez ulewę, jesienią na pewno trzeba będzie w wielu miejscach poprawiać ale....
Posypałam od razu nawozem bo jest mżawka i dzięki temu może go rozpuści jak nie, włączę nawadnianie

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 14:37, 06 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16488
Różanka, dzięki temu, że byliny fajnie już wyglądają wygląda coraz lepiej

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 14:40, 06 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16488
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Marzenaka 14:42, 06 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Ale ładny trawnik. Mojemu daleko do takiego... Ale kiedyś przyjdzie i na niego kolej. Fajne bylinki
____________________
Ogród Marzeny
JoannA 14:52, 06 sie 2016


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Elegancki trawniczek psze Pani
Sporo koszenia będziesz miała, ale jak znam życie to ten zielony dywanik będzie uszczuplany na rabatki.
Różanka już ładnie się prezentuje.
Wszystkie różyczki już posadziłaś?
U mnie jeszcze 3 w donicach i jakoś ciągle mi czasu brakuje żeby wysadzić.
Deszczyk pokropuje i nici dzisiaj z ogródkowania, a miałam sadzonki jeżówek sadzić.
Pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Kasya 15:16, 06 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42298
jolanka napisał(a)
Hura! Trawnik ścięty po raz pierwszy

Widać ubytki trawy po spłukaniu przez ulewę, jesienią na pewno trzeba będzie w wielu miejscach poprawiać ale....
Posypałam od razu nawozem bo jest mżawka i dzięki temu może go rozpuści jak nie, włączę nawadnianie



e...no trawniczek elegancki i zieloniutki ani sladu katastrofy
pamietam ze maials kosic dzisiaj i mialam wlasnie pytac czy sie udalo bo u mnie to kropi od rana ale widze ze zdazyliscie
a nie za wczesnie troche z tym nawozeniem ? sprawdzalas ze tak szybko mozna nawozic ? ja sie nie znam na trawnikach ale sypalam czyba pozniej duzo
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies