Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 15:44, 02 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kulki będą świetne, a róże masz piękne


Dzieki tylko trzeba będzie trochę poczekac na efekt, cisy wolnooooo rosną
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 15:48, 02 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
elka_ napisał(a)
Róże coraz piękniejsze, inni mieszkańcy ogrodu też nie ustępują
W sprawie różanki nie pomogę, bo nie potrafię, dla mnie ona już jest piękna

Jolu, co to za roślina?



Elu, jesteś bardzo miła, dziękuję

Co do różanki, jestem wzrokowcem i nie potrafię dobierać niczego jeśli tego nie widzę.

Ta roslina to katalpa nana, ale nie szczepiona na wysokości tylko rosnąca tak nisko. Jest na razie na "przechowalniku" bo nie zdążyłam przesadzić na wiosnę Musi poczekać, nieboraczka
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:03, 02 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Madzenka napisał(a)
Jolu większości róż o których piszesz nie znam. Rea. Moge sie wypowiedzieć wyłacznie nt róz ,metode ma. Louis Odier to potwór (rosnie wielka i wymga podpory) ale jednoczesnie terminatorka (kwitnie bardzo obficie). Minerva mnie rozczarowuj, owszem jest niska i zwarta ale słabo kwitnie i kolor jej kwatów zupenie nie pasuje do borowo-malinowych róz.
New dawn nie mam ale Wi, ze straszny z niej śmieciuch, ja bym wolała Eden Rose - mniej ekspansywna a kwiaty ma zachwycajace . Stałam przed nia u tesciowej z otwartymi ustami z wrazenia


Madzenko, jak pisalam wcześniej, jestem wzrokowcem i mam problem z doborem jeśli tego nie widzę. Miałam nadzieję, że coś mi podpowiecie i nie będzie, jak zwykle zresztą u mnie , przesadzania.

To, co mówisz, skłania mnie do tego, aby jednak LO jako "potfora" przesadzić bardziej do tyłu i "wejdzie " w środek łuku tej części rabaty - tam niech sobie rośnie jak chce. Nawet będę mogła go kulkować
Minerwa na razie jest u mnie mała, ale posadziłam przy Williamie Morrisie myslę, że będzie OK. Nie mogę wiele o niej powiedzieć, bo to niemowle jeszcze, muszę dać podrosnąć Gdyby była "zdjęciowa" to kupię jeszcze jedną do Aphrodyty

New dawn, kwitła pierwszym razem, teraz jeszcze nie , pędy niekoniecznie pną sie do góry, są wiotkie i cienkieśmieciła bardzo.

Edenke mam posadzoną w innej części ogrodu, będę musiala zrobić jej w takim razie fajne rusztowanko
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:06, 02 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Zana napisał(a)
Jolu nie pomogę Ci z różanką, nie mam doświadczenia różanego a wyobraźnia w rej kwestii mi szwankuje. Ale widzę, że Twoje róże niezmordowane są i cały czas kwitną. Ciekawe fajny na nóżce. Super takie kuleczki będą.


Tej wyobraźni i mnie brakuje więc uśmiecham się do innych
Róże rzeczywiście kwitną, może nie mają jeszcze zbyt duzo kwiatów, ale ponieważ jest ich sporo, zawsze mogę na nie liczyć

Ciski i bukszpany próbuję kształtować, zawsze to fajna przygoda - uda się, czy nie uda - ale jeśli sie uda to koszt niewielki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:08, 02 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
zawitka napisał(a)
Jola z planowaniem to akurat moja pięta ahillesowa u mnie to b długo trwa zanim dojdę do porozumienia z sobą .Kulecza ekstra ale prostuj kijek bo się wychyla ha ha .Zapraszam i czekam


Halinko, dzięki za zrozumienie

Masz rację, muszę kijaszek jej drugi dać

Do miłego zobaczenia
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:14, 02 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
LyraBea napisał(a)
Ja też nigdy się nie udzielam, gdy chodzi o planowanie. Swoje sadzę "na czuja" licząc się z tym, że za rok, dwa będę rozsadzać, przesadzać. Sama chętnie korzystam z podpowiedzi tych, co się znają. Temat róż też na razie omijam z daleka, ale już stożki, kulki, to moje klimaty. Fajnie Ci wychodzi formowanie. Co ten Twoj maż taki świadomy? Mój by nawet nie zauważył, gdybym własną głowę ogoliła a co dopiero jakiś krzaczek w ogrodzie hahahahaha.
Doczytałam, że deszcz jak deszcz, nawet dobrze Ci na trawnik robi, ale masz zaległości doniczkowe stąd potrzebujesz trochę wytchnienia od deszczu.


Beatko, dzięki za chęci Rozumiem, bo sama przesadzam tylko w kółko i ciągle jestem niezadowolona

jeśli kulki i stożki to dla Ciebie pestka, to niedlugo sie usmiechnę bo będe robiła kulkowo-stożkową rabate

EM to nie jest swiadomy, tylko dla niego roślina to ma gałęzie, duuużo listków Jak widzi goły pęd albo jakiś stożek to gp prostuje w kręgoslupie
Innych rzeczy nie widzi Do dzisiaj nie wie, że cyprysik nutkajski zmienił swoje kwaterę o kilka metrów dalej

Deszczyk pomógł mojemu trawnikowi, ale doniczki czekają Mam dosyć ich podlewania. Pewnie wsadzę na pzrechowalnik, to przynajmniej nie zmarnuję

Tak Beatko, to katalpa nana ale nie jest szczepiona tylko taka niska


____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:41, 02 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Na dobranoc przypomnienie wystawy róż w Końskowoli

Polka




Belvedere


____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Iwk4 23:26, 02 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jolu, jak twoja trawka?
Drewniana pergola byłaby fajna. Może się uda.
W tych twoich planach różanych się pogubiłam troszkę...
____________________
Ogródek Iwony II
Kawa 14:18, 03 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
o Joluś trawka ładnie wzeszła
róże kwitną i hortki i wo ogóle tyle roślinek już masz!!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
jolanka 19:29, 03 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Dzisiaj posadziłam na stałe miejsce , różę Acropolis i dwie Lovely Green, podzielilam i posadziłam Zebrinusy, no i wyrywałam wschodząca w rabacie w roślinach trawę , to ta, która splynęła podczas ulewy.
To jest normalnie głupiego robota

Posadzone też nowa żurawka - niech się rozrasta do wiosny i stipa.

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies