Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Basilikum 08:24, 18 sie 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
na grillach sie nie znam, mam Taki wybudowyny przez M i z raz w sezonie go odpalamy. Jakos nie mamy czasu na grillowanie.

Fajna rabatka Ci sie szykuje
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
LyraBea 08:27, 18 sie 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Cześć Iwonko.
Jestem z bieżąco u Ciebie, ale ostatnio bardzo u mnie skromnie z czasem a jak już mam chwilkę, to weny w pisaniu brak. Zaglądam więc i podziwiam Twój zapał w organizowaniu ogrodu na nowo. Gdy byłam u Ciebie ogród wydał mi się skończony i dojrzały a tu praktycznie totalna rozpierdułka i ciągle coś nowego i głowa pełna coraz bardziej sprecyzowanych pomysłów. Fajnie się do Ciebie zagląda.
____________________
Beata
LyraBea 08:29, 18 sie 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Iwk4 napisał(a)
Znalazłam miejsce na perovską. Na tle tuj. Postaram się stworzyć taką kompozycję w plecach ciurkadelka.
https://pl.pinterest.com/pin/353251164498497773/

Po kolei będą: Szmaragd, gracilimusi werbena
perovska
lawenda i stipa
ciurkadełko
obwódka z bukszpanu ( powtórzenie z innych rabat )
coś takiego:

O kurcze. Nie mogę się odnaleźć, w ktorej to części. Muszę sobie przypomnieć, gdzie masz tulipanowca, może mi się sprecyzuje
____________________
Beata
Iwk4 08:45, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
LyraBea napisał(a)

O kurcze. Nie mogę się odnaleźć, w ktorej to części. Muszę sobie przypomnieć, gdzie masz tulipanowca, może mi się sprecyzuje

Beatko, to tam, gdzie grilowaliśmy. Miała być tam ścianka wodna,rosły sobie jeszcze wtedy makii czekalam,zeby zebrać nasionka.
Ponieważ zdecydowaliśmy się na murowanego grila, stwierdziłam, że on zasłoni ściankę i to nie ma sensu. Albo grill,albo ścianka. Zbyszkowi marzy się murowany.
Znalazłam pana, który stawia murowane i z kamienia, ale jak obejrzałam jego grilla, nie do końca bym chciała w tym stylu.
Upieram się przy cegle, on robił sobie z kamienia...
Szukam więc inspiracji.
Przy hostowisku rosną żółte hosty. Musze je przesadzić, zostaną tam same biało - zielone, a w tym miejscu będzie grill... i taka półeczka - ławeczka do odstawienia, dlatego narysowałam w kształcie litery L.
Przy takim układzie ciurkadełko powinno być widoczne, a wysoka werbena i gracki będą się wychylać zza grilla. Z drugiej strony widok jest już lepszy.

Znowu tam, gdzie obecnie jest ciurkadełko, rosną hortensje Limlight. Tylko 2 są ładne, a 3 takie mikrusie. Prawdopodobnie tuje zabierają im wodę, więc pójdą na rabatę, gdzie teraz jest perowska i lawenda. A tam będzie cianka wodna. Ale to w przyszłym roku ...
Natomiast lawendę i perovską sadzić będę, jak tylko przestanie padać. Ewa mi ukorzeniła trochę sadzonek, z czego sie bardzo cieszę. W niedzielę może mi się uda odebrać


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:54, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Nadal pada, aparat w naprawie, więc dziś przegląd sierpniowego ogrodu.
Nie wszystkie zdjęcia jakoś wstawiałam, jak się cofam u siebie, to bym pomyślała, ze sama rewolucja...
A tak nie jest. Nadal wszystko jest na miejscu No, prawie wszystko

Przy tarasie:






____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:54, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:01, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Rabata przed domem:
Za różanecznikami swój urok pokazują teraz floksy. Wysokie tam porosły



Begonie zamieniłam na żurawki marmalade. Udało mi się ładnie podzielić, pogoda sprzyjała


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:10, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Na tą rabacie będą przeniesione hortensje Limlight. 5 sztuk powinno się zmieścić. 3 z prawej strony jabłonki i 2 z lewej strony.

Lawenda i perovska idą na nowa rabatę




____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:14, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dalej jest donica z Graham Thomasem. Chyba nie lubi deszczu, bo jakiś mizerny w tym roku.

____________________
Ogródek Iwony II
Mirka 09:15, 18 sie 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Jejciu i znów rewolucja Podoba mi się pomysł z rabatą i ścianą wodną.Oj wiosną będzie się działo Kiedy będziesz przenosić perowskie bo i ja mam dwie do przesadzenia.Napisz jak Ewa ukorzenia perowskie.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies