Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Anusia 09:20, 18 sie 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
U nas też niestety od wczoraj pada.
Fajnie to wszystko porosło. Nie boisz się przeprowadzać Limelight? Moja Annabel po przeprowadzce dopiero w tym roku zakwitła. Zrobiła sobie roczną przerwę.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Basilikum 09:30, 18 sie 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
piekna masz furtke
rybatki tez super
nie wiem jaki masz dom ale do plotu (muru) i furtki ceglany grill bedzie pasowal. Widzialas moj?
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Iwk4 09:31, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Pod oknem dojrzewa młodziutka rabata herbaciana. Od Ewy dostanę pomarańczowe żurawki, z czego się bardzo cieszę. Wczoraj zabrałam z rabaty 3 kulki bukszpanowe, bo były mi potrzebne. Robi się busz, kulki były zasłonięte, obawiałam się, ze złapie je grzyb w tej ciasnocie. Szałwia się rozpanoszyła. Jak wysieje mi się Caradonna, to tą zwykłą zamienię na Caradonnę. Ma wzniosły pokrój, a ta tutaj się pokłada ...




____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:32, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022




____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:32, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022





____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:32, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:36, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anusia napisał(a)
U nas też niestety od wczoraj pada.
Fajnie to wszystko porosło. Nie boisz się przeprowadzać Limelight? Moja Annabel po przeprowadzce dopiero w tym roku zakwitła. Zrobiła sobie roczną przerwę.

Aniu, muszę, bo mam maleńkie, nie rosną wcale. Jakby to były roczniaki.
Tylko muszę dobrze grunt przygotować im.
I oczywiście jeszcze miesiąc poczekam. Teraz nie bardzo. A jeśli pogoda nie będzie sprzyjać, przeprowadzę je wiosną.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:39, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Basilikum napisał(a)
piekna masz furtke
rybatki tez super
nie wiem jaki masz dom ale do plotu (muru) i furtki ceglany grill bedzie pasowal. Widzialas moj?

Iza, zastanawiałam się, co to są rybatki ? Ale się domyślam, hi,hi.

Idę zobaczyć twojego grilla, bo nie widziałam.
Rok temu mieliśmy raz, a w tym roku chyba 6 razy. Dzieciom (tym dorosłym) się spodobało robienie najazdów na grilla
A potem oświadczyli, ze zaoszczędzili na budżecie domowym
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:49, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirka napisał(a)
Jejciu i znów rewolucja Podoba mi się pomysł z rabatą i ścianą wodną.Oj wiosną będzie się działo Kiedy będziesz przenosić perowskie bo i ja mam dwie do przesadzenia.Napisz jak Ewa ukorzenia perowskie.

Wiesz, Ewa to jakaś czarodziejka. Po ścięciu patyków ( grubości ołówka) wtyka je bardzo głęboko do ziemi i już. Jak pokazywała sadzonki, to były większe, niż moja perovska po zakupie.
Zobacz: https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/120/1208085/original.JPG

Mirka, u nas jest deszcz, pochmurno, chciałabym już, ale się boję ...
Może ktoś podpowie ... kiedy przesadzić perovską.
Ale mam 12 sadzonek dostać od Ewy, te na pewno wylądują na nowej rabacie.
Wiosną, jak jeszcze śpią, juz przesadzałam, kwitły. jesienią jeszcze tego nie robiłam ...

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 10:00, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Na tym zdjeciu widać, jak nierówno rosną mi limlight.
Zdjęcie z lipca, robiłam wtedy dla Juzi. 5 sztuk, każda innej wielkości, a sadzonki były równe ...
I czytam u Edytki o odległościach, oglądam moje Vanilki w trzecim roku i wiem, ze mam za blisko tuj posadzone ...

4 i 5 hortka maleńkie,ale kwitną obecnie, 1 hortka słabo kwitnie. Najładniejsze 2 i 3.

Tu będzie ścianka wodna (w planach)
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies