Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 18:19, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Makao_J napisał(a)
A co budujecie?

Fajne inspirki kulkowe wstawiłaś. Dwie sobie zapisałam bo nie miałam.

Kulki lawendowe super. Ja też tak tnę w kulki.

Aniu, wreszcie po kilku latach kończymy garaż. Rok temu chcieliśmy położyć blachę na dach, ale ja sobie wymyśliłam zburzyć drewutnię (starszyła) i dostawić do garażu gospodarczy z wiatą na drzewo. Koszta mnie przerosły, dopiero teraz kupiliśmy blachę. A że na garażu podbitka zdążyła zmarnieć, zanim położymy blachę, trzeba wymienić podbitkę z desek, założyć kontrłaty i łaty i na to blacha. Czekamy na fachowców, mają być we wrześniu. A że dach jest dwupoziomowy, to trzeba jeszcze pomyśleć o otynkowaniu jednego szczytu (na wszelki wypadek ma być dane ocieplenie), bo po blasze będzie problem potem wejść. I tak wydatki generują następne wydatki ...

Ania, a ta twoja lawenda później nie traci fasonu?
Kiedy ją tak tniesz? Teraz, czy wiosną ?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:21, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
anna_t napisał(a)
Herbaciana fajna, kolory super inna od innych

Też mi się podoba. I do elewacji domu pasuje. I doszłam do wniosku, ze to tak, jak z modą. Nieważne co modne, tylko w czym się dobrze wygląda
____________________
Ogródek Iwony II
Makao_J 18:57, 18 sie 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Iwk4 napisał(a)

Aniu, wreszcie po kilku latach kończymy garaż. Rok temu chcieliśmy położyć blachę na dach, ale ja sobie wymyśliłam zburzyć drewutnię (starszyła) i dostawić do garażu gospodarczy z wiatą na drzewo. Koszta mnie przerosły, dopiero teraz kupiliśmy blachę. A że na garażu podbitka zdążyła zmarnieć, zanim położymy blachę, trzeba wymienić podbitkę z desek, założyć kontrłaty i łaty i na to blacha. Czekamy na fachowców, mają być we wrześniu. A że dach jest dwupoziomowy, to trzeba jeszcze pomyśleć o otynkowaniu jednego szczytu (na wszelki wypadek ma być dane ocieplenie), bo po blasze będzie problem potem wejść. I tak wydatki generują następne wydatki ...

Ania, a ta twoja lawenda później nie traci fasonu?
Kiedy ją tak tniesz? Teraz, czy wiosną ?

Lawenda fasonu nie traci. Nawet jak kwitnie jest kulką tylko luźniejszą.
Tnę ją wczesną wiosną i po kwitnięciu i zawsze w kulkę. Wiosną tnę bardziej więc jest mniejsza kulka.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
olga80 19:42, 18 sie 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Iwonka Twoje rabaty zachwycają.Herbaciana teraz wygląda pięknie. Perovska w dużych ilościach też będzie wyglądać imponująco.Wiosną wysiałam całą paczkę i mam tylko z tego 2 sadzonki na wiosnę spróbuję zrobić tak jak Ewa.
Plany ściany wodnej i bardzo mi się podobają.Już jestem ciekawa realizacji.
Pozdrawiam w deszczowy dzień
____________________
Teresa Moje małe królestwo
malgorzata_s... 20:00, 18 sie 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Iwonko piękne zbliżenia.Klimatycznie bardzo
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
20:06, 18 sie 2016
wiesz ...obejrzałam twoje fotki .... to widze ze nowe pokolenia ogrodowiskowe bede z twojego ogrodu czerpac inspiracje


i sobie przypomniałam ze jestem ci wdzieczna za to ze mnie nawróciłaś na dobra droge jesli chodzi o moja frontowa rózanke ...dzięki ci dobra kobieto

patrzyłam na nia dzisiaj (różankę) .....no jeszcze mizerna i zachwasciła sie (w plewieniu aktualnie) ale jest fajnie obsadzona w przyszłym roku powinna juz cos pokazać



przebrnełam przez piny ...atrakcyjne jak dla mnie widoczki ...ale nie mam takiej nudy u siebie w ogrodzie ...dlaczego nie umiem takiego minimalizmu u siebie stworzyć? ...choc tak strasznie na tych fotach mi sie podoba ...hmmm nie rozumiem siebie


Iwk4 20:17, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Makao_J napisał(a)

Lawenda fasonu nie traci. Nawet jak kwitnie jest kulką tylko luźniejszą.
Tnę ją wczesną wiosną i po kwitnięciu i zawsze w kulkę. Wiosną tnę bardziej więc jest mniejsza kulka.

Ja tnę tak troszkę w kulkę, to znaczy jeszcze nie umiem tak, jak na inspiracji, ale fajnie by było otrzymać takie kuleczki. Musze bardziej nad tym popracować.

Pytałam się kiedy tniesz, bo moja nieogrodowiskowa znajoma tnie we wrześniu jeden raz lawendę i wiosną jej nie tnie i twierdzi, że ładnie wygląda. Nie widziałam, tylko z opowiadań zapamiętałam. Ciekawa jestem, czy ktoś jeszcze tak robi? I czy to ma sens?
____________________
Ogródek Iwony II
Joku 21:49, 18 sie 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12151
Ja tnę jeden raz, po kwitnieniu. Wiosną mi szkoda bo ma fajne listki (mam Vivę).
Pooglądałam obrazki, bajka po prostu. Ponadto bardzo fajnie opowiadasz o ogrodzie. A na łopatki rozłożyłaś mnie u Beaty wyliczeniami wysokości drzewa. Ale ja z matematyką miałam pod górkę
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ren133 21:54, 18 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)

Renia, alety masz przeciez trzcinnika
To wiesz, jak rośnie
Na każdej ziemi iw każdym ogrodzie roślinka może zachowywać się inaczej. Przekonałam się na pysznogłówkach Łukasza. U niego rosły po szyję, jak stanął za nimi, ledwo było go widać. Mam taką samą pysznogłówkę i moja ma może 90 cm wysokości. Inna ziemia, inne warunki, inny klimat ... wiele czynników decyduje o tym, jak roślinki rosną. Nawet w tym samym ogrodzie nie rosną jednakowo. Sadziłam 3 Nigry jednakowe, równo przycięłam, wszystkie zdrowe, mimo to jedna zbudowała mniejszą koronę. A rosną blisko siebie...


No tak tylko, że ja kupowałam w maju moje i maja jakieś 130cm teraz. Jak zobaczyłam Twoje zdjęcie to pomyślalam, że to potwory jakieś rosną ale juz mnie uspokoiłaśŚwieże nabytki na brzozowej już przyrastają
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Iwk4 22:09, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tereniu, długo czekałam na rabatę herbacianą, kwitły pojedynczo róże. Summer Song za pierwszym razem nie zakwitła, dopiero teraz. Ale to były wiosenne golaski, miały prawo kaprysić na starcie. I tak jeszcze wszystkie róże nie pokazały, co potrafią. Bardziej kolorowo się zrobiło, jak dosadziłam jeżówki. Robią dobrą robotę na rabacie
Za rok powinno już być ciekawie
Perovską musisz mieć, bo fajna jest Lubie jej błękit
Lawenda przekwita, to perovska zaczyna.
Plany co do ścianki są, choć koncepcja się zmieniała. Marzyłam o takiej wodzie, jak u Oli - Leon, ale miejsca brak. Za mały ogródek.
Teraz u mnie przestało padać, ale zrobiłam ogień w piecu, by zagrzać wodę i przy okazji resztę ciepła puściłam na kaloryfery. Uwielbiam lato za to, ze mogę chodzić na boso. Nie lubię żadnych skarpetek. Jak już muszę zakładać, to znaczy, że idzie jesień ;(
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies