Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Shemsi 16:53, 06 kwi 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Popracowane, aż miło popatrzeć. Ja też korzystałam z pogody ile się dało, aż na forum zostało mniej czasu, więc podglądałam po cichutku i nawet u siebie nie relacjonowałam, co się dzieje, a dzieje się Nadrobię.

Tymczasem, myślę namiętnie o ostatniej rabacie i zrodził się kolejny pomysł zagospodarowania jej. Trochę mam mętlik w głowie, mogłabyś do mnie wpaść w wolnej chwili i coś doradzić?
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Iwk4 17:19, 06 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ha, ha, Weroniko, właśnie wróciłam od Dorotki, która sadzi derenie. Ciężko idzie tam planowanie, a u siebie zaraz zrobiłam projekcik rabaty przy domu wzdłuż chodnika. Właśnie derenia chciałam gdzieś upchnąć.

Musisz u siebie na wątku pisać i relacjonować na bieżąco, to dobra kronika nawet dla siebie samej. Fajnie się potem zagląda rok wstecz
Wpadnę w wolnej chwili

Tym czasem u mnie plan jest taki:

1 - obwódka z bukszpanu
2 - tuje kulki
3 - berberys cięty w kulkę
4 - kalina sztywnolistna
5 - szpaler hortensji Vanilia Fraize ( 4 sztuki)
6 - żurawki bordowe (na szambie)
7 - runianka (na szambie)
sz - szambo, strefa martwa
to wszystko już jest, dosadzić mogłabym:
ML, R - to miskant Gracilimus, albo ML, albo rozplenica Moundry (?)
dereń - to dereń Ivory hallo
8 - cyprysik groszkowy aurera nana
9 - rozchodnik różowy zwykły

Zestawienie roślin troszkę, jak na inspiracji:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/be/26/e3/be26e349d23fc014492e0793ce3851e6.jpg

I jakieś uwagi by były?
____________________
Ogródek Iwony II
Dorotka 18:20, 06 kwi 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Iwk4 napisał(a)

Dorotko, on przerobiony jest? Jak tak, możesz:
1.zalać wodą i zrobić gnojówkę do rozcieńczania i podlewania
2. powtykać na rabaty (zakopać) między roślinki
3. Pod nowe roślinki zakopać w dołek, ale koniecznie zakryć go kompostem albo ziemią, żeby korzonki na nim bezpośrednio nie stały
4. Jak masz za dużo, dodać do kompostu. Ja wrzuciłam na kompost warstwami, ładnie pracuje, kompost jest ciepły przy dotyku


Fuj..brrr....chyba z tych kuszących propozycji jednak gnojówkę wybiore.
A fuj... ale ciężkie to ogrodnictwo strasznie. Na samą myśl o tym zapachu natury, troszkę mnie cofa.
Co to za czasy nastały, żeby za kupe tyle kasy płacić, bo za 50 l zapłąciłam 24 zeta. A ja za darmo w kanał spuszczam. A z bydlęcia kupuję. To mało ekonomiczne chyba jest.
Obornik juz tydzień leży za domem w worku i jakoś nikomu nieśpieszno ten prezent rozpakować. Mąż już sie wykpił, syn uciekł na studia i zostałam ja i pies. Pies worek na 3 metry obchodzi a mówią że pies to przyjaciel człowieka. Ładny mi przyjaciel jak mnie samą z tym gównem zostawił.
Do szwagra dzwoniam ale nawet on mi pomocy nie da.
I jak to w życiu bywa gó...no wszystkich mój problem obchodzi
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Asiuniaa 18:32, 06 kwi 2016


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Iwk4 napisał(a)
Ha, ha, Weroniko, właśnie wróciłam od Dorotki, która sadzi derenie. Ciężko idzie tam planowanie, a u siebie zaraz zrobiłam projekcik rabaty przy domu wzdłuż chodnika. Właśnie derenia chciałam gdzieś upchnąć.

Musisz u siebie na wątku pisać i relacjonować na bieżąco, to dobra kronika nawet dla siebie samej. Fajnie się potem zagląda rok wstecz
Wpadnę w wolnej chwili

Tym czasem u mnie plan jest taki:

1 - obwódka z bukszpanu
2 - tuje kulki
3 - berberys cięty w kulkę
4 - kalina sztywnolistna
5 - szpaler hortensji Vanilia Fraize ( 4 sztuki)
6 - żurawki bordowe (na szambie)
7 - runianka (na szambie)
sz - szambo, strefa martwa
to wszystko już jest, dosadzić mogłabym:
ML, R - to miskant Gracilimus, albo ML, albo rozplenica Moundry (?)
dereń - to dereń Ivory hallo
8 - cyprysik groszkowy aurera nana
9 - rozchodnik różowy zwykły

Zestawienie roślin troszkę, jak na inspiracji:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/be/26/e3/be26e349d23fc014492e0793ce3851e6.jpg

I jakieś uwagi by były?


Niektórzy to mają zmysł do projektowania. Mnie się bardzo podoba.
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Iwk4 19:31, 06 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Asiu, u ciebie też narysowałam
I pomyśleć, że rok temu painta nie znałąm. Od syna się uczyłam
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:49, 06 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dorotko, obornik ... do wytrzymania zapach...
Najlepiej, jak latem robiłam gnojówkę z pokrzywy. Śmierdziało na całą okolicę - to taki mdlący zapach był.
A goście nawet się nie odezwali, że im śmierdzi. Tacy taktowni byli. A ja się uśmiałam, jak się zgadaliśmy i stanęło na tym, co tak "pachnie"

Obornik przewalam widłami, albo łopatką wsadzam do ziemi i w rękawicach oczywiście. Da się przeżyć. Najgorszy pierwszy raz... Ale to we wszystkim tak jest z tym pierwszym razem. Potem już z górki.

Zobacz, mam takie miniaturowe berberysy budową podobne do bagatelle, tylko cytrynowe. Podsadzone bordową żurawką. Już mają śliczne listki, chyba od dwóch tygodni.

A tak było latem:

Może do twojej rabaty dereniowej byś zdecydowała się na kilka?
____________________
Ogródek Iwony II
Kacha123 20:29, 06 kwi 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Iwonko, Ty masz zawsze w głowie tyle pomysłów. Pozazdrościć!
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
inag 20:35, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Te miniaturowe berberyski są świetne. Już dawno o nich myślałam. Jak one wytrzymują na słońcu? Nie przypalają się?
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Makao_J 20:50, 06 kwi 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Też chcę wsadzić te mini berberysy czerwone i żółte. Słodkie są i nie trzeba cięć.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Iwk4 21:05, 06 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Nie wiem, czy się przypalają, mam na rabacie, na której jest słońce do 14.00 I mam je od zeszłego roku.
Bardzo je lubię. Świecą na rabacie
Tylko nazwę zapisywałam w telefonie, a telefon w naprawie, więc nazwy nie pamiętam
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies