Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Milka 06:17, 21 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Iwonko, stipy wiosną ścinasz?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
bacowa 07:16, 21 lut 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
https://pl.pinterest.com/pin/163748136429038172/.
A może wysokie trawy pod te wiśnie.
Rosa 07:54, 21 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Patrzę tak i podczytuję i taki wniosek mi się nasunął. Każdy ogrodnik ewoluuje a zaraz potem i jego ogródek . Poznajemy ogrody innych i cosik zaczyna nam chodzić po głowie, rodzą się nowe pomysły. Raz chcemy taki kolor raz inny, bo ciut się znudził. Inny układ - zestawienie roślin też nas korci i zaczynają przychodzić do głowy pomysły. Zaczyna się "proces twórczy" . No i zaczyna się robota .
Myślałam, że tylko ja tak mam .

Odnoszę wrażenie, że chcesz troszkę "wyciszyć" rabaty tzn. kolory na rabatach.
Wydaje mi się, że ta rabata z wrzosami jest niewielka. Wrzosy aut pod koreankę.
Żurawki, bukszpan i trawki. Może wystarczy?

Z różami to bardzo dobry pomysł .

Za umbry pod płot może wysokie trawy i werbena patagońska? Ja bym wybrała ML, ale Ty lubisz trzcinniki a one mniej miejsca zajmują i szybciej mają kwiatostany i masz je? Wanilki też bardzo dobry pomysł, ładnie podkreślą kolor umbry i go uzupełnią . I cosik na obwódkę może lawenda?, mnie ona wszędzie pasuje i jak dotąd nie znudziła mi się. I nic więcej.

Też kombinuję z kolorami i doszłam do wniosku, że jednak najlepiej wyglądają 3 kolory na rabacie, a jeszcze ładniej 2 + zielony .

Czy te pomarańczowe jeżówki rosną przy tej pomarańczowej róży?

Lawendy zdobią zimą, ślicznie wyglądają. Ja swoich na zimę nie przycięłam, dziś to zrobię . Część przytnę wysoko w kulki, na drugiej rabacie na prosto.
A ze stipą mam tak. Rośnie 2 lata, w drugim roku kwitnie i się wysiewa. Na 3 rok mam mnóstwo siewek a stara kępa zamiera. Też tak ktoś ma?
horcia 08:37, 21 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Rosa napisał(a)
Patrzę tak i podczytuję i taki wniosek mi się nasunął. Każdy ogrodnik ewoluuje a zaraz potem i jego ogródek . Poznajemy ogrody innych i cosik zaczyna nam chodzić po głowie, rodzą się nowe pomysły. Raz chcemy taki kolor raz inny, bo ciut się znudził. Inny układ - zestawienie roślin też nas korci i zaczynają przychodzić do głowy pomysły. Zaczyna się "proces twórczy" . No i zaczyna się robota .
Myślałam, że tylko ja tak mam .

Odnoszę wrażenie, że chcesz troszkę "wyciszyć" rabaty tzn. kolory na rabatach.
Wydaje mi się, że ta rabata z wrzosami jest niewielka. Wrzosy aut pod koreankę.
Żurawki, bukszpan i trawki. Może wystarczy?

Z różami to bardzo dobry pomysł .

Za umbry pod płot może wysokie trawy i werbena patagońska? Ja bym wybrała ML, ale Ty lubisz trzcinniki a one mniej miejsca zajmują i szybciej mają kwiatostany i masz je? Wanilki też bardzo dobry pomysł, ładnie podkreślą kolor umbry i go uzupełnią . I cosik na obwódkę może lawenda?, mnie ona wszędzie pasuje i jak dotąd nie znudziła mi się. I nic więcej.

Też kombinuję z kolorami i doszłam do wniosku, że jednak najlepiej
wyglądają 3 kolory na rabacie, a jeszcze ładniej 2 + zielony











Oooo. ...też to chciałam powiedzieć ale rosa mnie wyprzedziła
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
08:39, 21 lut 2017
Mam dwie śliowiśnie.
Tę przy kąciku wypoczynkowym tnę kilka razy w sezonie.Pierwszy raz wiosną zeszłoroczne przyrosty sierpniowe.Są to drobne gałązki.Potem mocniej w czerwcu jak odrosty są dość spore.W ciągu sezonu koryguję to co wyrasta poza koronę.Kończę cięcie w sierpniu by gałązki zdążyły zabliźnić się przed zimą.
Tu gdzie ona rośnie pasuje by była "ugłaskana".Dlatego przy tej formowanej rosną lawendy i jest niski żywopłocik,.Nie rośnie u mnie nic wyższego by móc swobodnie rozstawić drabinę i manewrować nią.
Tę w gaiku przeważnie tnę raz.

ren133 09:36, 21 lut 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)
Kurcze, cały dzień przeglądam fotki z ogrodu. Chciałam zaktualizować wizytówkę. Tym czasem nasunęło mi się kilka refleksji, czyli chęcizmian. Typu: co tu nie gra
Pod Nigrami nasadzenia są zbyt niskie. Chyba tutaj posadzę Vanilki i uzupełnię czosnkami.


Iwonko A może jakieś miscanty po te nigry?
A co tam za trawkę masz w rogu?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Iwk4 10:05, 21 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Red baron i Ml był w założeniu na tej rabacie. Tylko Ml się na mnie wypiął i zmarzł. Musiałabym dokupić. Jeden już tam rośnie, bo dostałam w prezencie.
Może macie racje. Ml by wystarczył.
Tu musi być miskant, co będzie rozświetlał. Morning Light by pasował.
Tylko aby wysadzić róże, nie mam dla nich miejsca chyba... A tak vanilki by ustąpiły różom miejsce ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 10:09, 21 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ren133 napisał(a)


Iwonko A może jakieś miscanty po te nigry?
A co tam za trawkę masz w rogu?

Reniu, to Klaine Fontanne. Mój ulubieniec
____________________
Ogródek Iwony II
Mirka 10:15, 21 lut 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwonko jakie ty Rozplenice siałaś?Wykiełkowały ci już coś?Ja 12 siałam Hamlen i jeszcze nic nie widać .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Rosa 10:22, 21 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Iwk4 napisał(a)
Red baron i Ml był w założeniu na tej rabacie. Tylko Ml się na mnie wypiął i zmarzł. Musiałabym dokupić. Jeden już tam rośnie, bo dostałam w prezencie.
Może macie racje. Ml by wystarczył.
Tu musi być miskant, co będzie rozświetlał. Morning Light by pasował.
Tylko aby wysadzić róże, nie mam dla nich miejsca chyba... A tak vanilki by ustąpiły różom miejsce ...

Z ML trzeba poczekać. W zeszłym roku dopiero zaczął wypuszczać w czerwcu i nawet zdążył zakwitnąć.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies