Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Sylvana 14:49, 21 lut 2017


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Iwonko, ciężko ze zdjęcia ocenić szerokość, ale wydaje mi się, że ta rabata z Nigrami jest dość wąska....ML pożrą Ci ją całą. Nie jestem przekonana czy to dobry pomysł wstawiać tam wyższe piętro....
Spójrz na zdjęcie...nie wydaje Ci się, że przestrzeń się bardzo zmniejszy....trawnik stanie się przesmykiem i zrobi się ciasno....
Ale to ja....lubię przestrzeń, a wysokie rabaty z dwóch stron są dla mnie przytłaczające.

Jak zwykle zamieszałam...przepraszam
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Iwk4 15:44, 21 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Sylvia, każdy głos i każde spojrzenie na problem jest ważne. Brak średniego piętra mnie denerwuje w tym miejscu.
Ale tego nie dam rady zmienić.
Ale uświadomiłaś mi, że hortensje potrzebują jeszcze więcej miejsca, więc pomysł z nimi tam odpada.
ML muszę co jakiś czas dzielić, by kępy nie były za wielkie, więc nie mogą być przy Nigrach, ale pomiędzy ...
Raz tam posadziłam w pierwszym sezonie, ale zmarzły. Mimo to podobały mi się tam. Tylko nie wiem, jak taka rabata będzie wyglądać za kilka lat...
Czasami żałuję, ze mam wąską działkę i mały ogród...
No cóż, nie można mieć wszystkiego
Kto by to wszystko podlewał?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 16:11, 21 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
horcia napisał(a)
Iwonko myślę, że miskanty jak i hortensje będą tam ładnie wyglądały
Twoja lawenda świetnie się prezentuje zimą czy Ty ją przycinałaś jesienią? moje pare sztuk to rozczochrańce które bałam się przycinać żeby nie przemarzly ale chyba to był błąd.
A co za odmianę berberysów masz w donicy? I czy jeszcze rosną tam ml czy już się nie mieszcza?

Horcia, padło na miskanty.

Lawendę przesadzałam na początku września i wtedy ją cięłam. Długo wcześniej kwitła, ale tylko raz. Więc zdecydowałam się na wrześniowe cięcie. Wiosną już ciąć nie będę.

Berberysy szukaj dla siebie kolumnowe. Każdy kolor, na jaki się zdecydujesz, będzie fajnie wyglądał na tle twoich donic.
kolumnowy
zielony - erecta
bordowy - red rocket, orange rocket
żółty - golden rocket

Erecta cudnie przebarwia się jesienią, ale nie oczekuj tego efektu w pierwszym roku po posadzeniu:
latem: https://pl.pinterest.com/pin/529876712385438104/
jesienią cudnie się przebarwia: https://pl.pinterest.com/pin/350717889711039173/

Co do moich nasadzeń berberysów z gracilimusami, piękne były w roku 2015:

W 2016 były już same berberysy, gracki zmarzły:

W tym czasie berberysy się mocno rozrosły. Wiosną będę je cięła.

Toszka w tym czasie pisała o dobrym i złym sąsiedztwie roślin. Nie wiem, gdzie teraz znaleźć te notatki, ale tam mowa była, że berberysy i miskanty źle się znoszą wzajemnie, wiec trzeba je sadzić osobno... Dlatego nie dosadzałam tam miskantów Te berberysy w słońcu uwielbiam. I fajny widok z okna mam


____________________
Ogródek Iwony II
Efffa 16:19, 21 lut 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Iwonka i co po remoncie jesteś? Nie jestem na czasie, bo w zimie wzięlam urlop od forumowania
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Katkak 16:32, 21 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
No Kochana, ale rewolucje się szykują . Moja stipa chyba żyje, bo zielona w środku. Powiedz proszę, czy ją się ścina tak jak inne trawy?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Iwk4 16:50, 21 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasieńko, nie są to rewolucje. Rewolucji mam dość. Zwyczajne dopieszczanie I poprawianie ogólnego wrażenia

Ewelinko, zimą odpoczywałam, praca mnie pochłaniała, czasu brak... Owszem, malowaliśmy pokoje, jeszcze salon został, ale to poważniejsza sprawa... bo rusztowanie potrzebne
Jesienią gospodarczy nas pochłaniał Położony został dach, nowa brama garażowa, częściowo ociepliliśmy ...
____________________
Ogródek Iwony II
Rosa 16:56, 21 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Iwk4 napisał(a)

Decyduję się na ML pomiędzy nigrami. Przekonałyście mnie
I zostawię żurawkę krwistą

Bardzo dobry wybór . Jak krwista zakwitnie, da bajeczną mgiełkę, już to widzę .
Z miskantami trzeba cierpliwie poczekać. Rok temu nie miałam nadziei, dużo traw mi padło. Wycięłam wszystko przy samej ziemi, nie miałam sił wykopać korzeni. I pod koniec maja wypuścił źdźbła od korzeni. A środek wydawał się zgniły.
Iwk4 17:16, 21 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasiu, stipę się ścina jakieś 10 cm nad ziemią. ale fotek nie mam. I chyba jeszcze za wcześnie...
To jest fotka z 24 marca 2016 roku. Niestety nie ruszyłą...

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 17:19, 21 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Rosa napisał(a)

Bardzo dobry wybór . Jak krwista zakwitnie, da bajeczną mgiełkę, już to widzę .
Z miskantami trzeba cierpliwie poczekać. Rok temu nie miałam nadziei, dużo traw mi padło. Wycięłam wszystko przy samej ziemi, nie miałam sił wykopać korzeni. I pod koniec maja wypuścił źdźbła od korzeni. A środek wydawał się zgniły.

Ewa, wiem, ze trzeba czekać.... Moich nie wykopywałam do jesieni. Jeden ML wypuścił kilka młodych w czerwcu. Ewa bacowa co rusz meldowała, że kolejne miskanty ruszyły. Wszystkie, co jakiś czas rosły na jednym miejscu, ruszały wcześniej, czy później. U mnie były to młode nasadzenia. Dlatego padły ...
____________________
Ogródek Iwony II
jolanka 18:43, 21 lut 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Iwonko, nie odpoczywasz widzę Planujesz koleje rabaty Podglądam. Czytam o cięciu śliw wiśniowych. Jeszcze tego nie robilam a teraz to pewnie najlepsza pora
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies