Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

horcia 10:34, 21 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Iwonko myślę, że miskanty jak i hortensje będą tam ładnie wyglądały
Twoja lawenda świetnie się prezentuje zimą czy Ty ją przycinałaś jesienią? moje pare sztuk to rozczochrańce które bałam się przycinać żeby nie przemarzly ale chyba to był błąd.
A co za odmianę berberysów masz w donicy? I czy jeszcze rosną tam ml czy już się nie mieszcza?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
leon60 10:37, 21 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Rosa napisał(a)

Z ML trzeba poczekać. W zeszłym roku dopiero zaczął wypuszczać w czerwcu i nawet zdążył zakwitnąć.

hmm... moje początkiem czerwca miały chyba już ponad pół metra
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
ren133 10:45, 21 lut 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)

Reniu, to Klaine Fontanne. Mój ulubieniec


Ja bym pociągnęła KF za RB ... ale to ja
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Iwk4 10:46, 21 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Rosa napisał(a)
Odnoszę wrażenie, że chcesz troszkę "wyciszyć" rabaty tzn. kolory na rabatach.
Wydaje mi się, że ta rabata z wrzosami jest niewielka. Wrzosy aut pod koreankę.
Żurawki, bukszpan i trawki. Może wystarczy?

Z różami to bardzo dobry pomysł ...

Też kombinuję z kolorami i doszłam do wniosku, że jednak najlepiej wyglądają 3 kolory na rabacie, a jeszcze ładniej 2 + zielony .

Czy te pomarańczowe jeżówki rosną przy tej pomarańczowej róży?...

1. Tak, Ewa, pragnę wyciszyć rabaty przy tarasie, ale nie chcę pozbyć się tych róż. Muszę im inne miejsce znaleźć, tylko gdzie, skoro widok powinien być spójny? Gdyby to była jedna róża, to nie problem. Ale plamę tworzy 12 róż i przy wejsciu by mi z zielenią bukszpanow i gracilimusem pasowałyby.
Pozostaje problem 4 ładnych krzaczków Vanilek, którym muszę znaleźć cień. I tak muszę je wiosną ruszyć, bo rosną co 70 cm sadzone. Za ciasno...
2. Żurawki, bukszpan i Id wystarczy. To niewielka rabata. Raczej bukszpan jest powtórzeniem drugiej strony zejscia.
3. 2-3 kolory na rabacie w zupełnosci wystarczą. Do tego dążę.
4. Pomarańczowe jeżówki są na rabacie z pomarańczowymi różami. Kiedy nie kwitły róże, kwitły jeżówki. Rosnie tam więcej róż. Ale był to pierwszy sezon, zaprezentowały się nielicznymi kwiatami. Herbacianą rabatę stworzyłam na prośbę eMa. On uwielbia ten kolor. Połączyłam z szałwią i Melicą Ciliata. Jestem zadowolona z rabaty. Tam będę obserwować nasadzenia. Obawiam się tylko, ze jak róże się rozrosną, to latem tam nie wejdę. Może zielsko też nie wejdzie

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 10:49, 21 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Milka napisał(a)
Iwonko, stipy wiosną ścinasz?

w zeszłym roku przycinałam, ale nic nie odbiło. W końcu wywaliłam i posadziłam nowe. Sporo traw mi wtedy padło.
Teraz stipy do mrozów były zielone. Jednak za długo mrozy trzymały. Nie sądzę, ze coś przeżyło.

Mają kolor słomkowy. Jeszcze nie cięłam. U mnie dopiero śnieg stopniał.
Ale za to na rabacie pokazały się kiełki tulipanów:

Czosnki główkowate są takie:

Wychodzą też krokusy:
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:19, 21 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bacowa napisał(a)
https://pl.pinterest.com/pin/163748136429038172/.
A może wysokie trawy pod te wiśnie.

Dzięki za inspirację Ewa.
Decyduję się na ML pomiędzy nigrami. Przekonałyście mnie
https://pl.pinterest.com/pin/529876712393932594/
I zostawię żurawkę krwistą

____________________
Ogródek Iwony II
anbu 14:19, 21 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Iwk4 napisał(a)

Ewo, będziesz zadowolona Moje jeszcze są młode. Ja mam szczepione, ale łądne też są wielopienne
Wiosną pięknie kwitną:


Chwilkę mnie nie było a tu tyle stron natrzaskane Zachwycam się Nigrami i czekam na swoje kwitnące Och, ach....
____________________
Ania Ogród Ani :)
Iwk4 14:21, 21 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
leon60 napisał(a)

hmm... moje początkiem czerwca miały chyba już ponad pół metra

Olu, kiedy cięłąś ML?
Czy cięcie teraz nie jest za wczesne? Ja bym poczekała do marca ...
Jak ty robiłaś?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:35, 21 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ren133 napisał(a)


Ja bym pociągnęła KF za RB ... ale to ja

Reniu, dałąs mi do myslenia. I baaaardzo długo myślałąm.
I nie jestem pewna, czy chciałabym cały szpaler KF. Podoba mi się, jak kwitnie na tle tej zielonej ściany:
Fotka, gdy kwitnie Klaine Fontanne

On jest wyższy niż szczepione Nigry i dlatego się nie zdecydowałam na tą koncepcję. Zobaczę, jak da radę ML. Ale pomysłu nie odrzucam, bo fajny.

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:40, 21 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniaaa napisał(a)
Mam dwie śliowiśnie.
Tę przy kąciku wypoczynkowym tnę kilka razy w sezonie.Pierwszy raz wiosną zeszłoroczne przyrosty sierpniowe.Są to drobne gałązki.Potem mocniej w czerwcu jak odrosty są dość spore.W ciągu sezonu koryguję to co wyrasta poza koronę.Kończę cięcie w sierpniu by gałązki zdążyły zabliźnić się przed zimą.
Tu gdzie ona rośnie pasuje by była "ugłaskana".Dlatego przy tej formowanej rosną lawendy i jest niski żywopłocik,.Nie rośnie u mnie nic wyższego by móc swobodnie rozstawić drabinę i manewrować nią.
Tę w gaiku przeważnie tnę raz.


Dobrze Aniu, że piszesz, bo ja jeszcze nie mam doświadczenia z Nigrami. Patrzę na moje i nawet wiosną nie będą potrzebowały mocnego cięcia. Tylko korygując kilka gałązek. Prawdopodobnie, gdy się ukorzenią, będą szybciej rosły
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies