Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 23:50, 25 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anusia napisał(a)


Swoją kupiłam u nas w Brico. Targi w ten weekend. Chcę się wybrać bo potrzebuję kilka roślin do przed ogródka. Grześ jeszcze o tym nie wie ale będę musiała zakupić ML. Niestety wymarzła. To dodatkowe koszty.

Aniu, minęłyśmy się. Byłam też w sobotę na targach. Nie kupiłam wiele, ale zabrałąm Zbyszka siostrę. Ta by pół targów przygarnęłą. Zakupów pełno w aucie, jak wypakowałam nasze na podjeździe, Zbyszek niezadowolony, ż etak mało, że nie warto było jechać A pojechałam, bo myślałam, ze szałwię Deep Blue dostanę. Nie było. Więc kupiłam ostatnią jeżówkę Milkshake. A taki był ich wybór.

A ja uparłam się na ostatnią sztukę. Chcę jeszcze dwie takie
i kupiłam dwie róże Eden Rose. I begonie do donicy


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:59, 25 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022

Eden Rose. Jeszcze w doniczce. Jej pierwszy kwiatek. Stoją dwie na rabacie już drugi tydzień. Biję się z myślami, czy na pewno to miejsce. Między śliwami wiśniowymi szczepionymi.
I rozmowa z M. na odległość:
Ja: Zakwitła nowa różyczka. Wyślę ci fotkę.
M: Znowu różowa ...
Ja: To taki inny róż. Z białą obwódką. Nie lubisz różu?
M: A muszę? To taki niemęski kolor...
Ja: A jaki jest męski?
M: Nieróżowy.
Ja: ???

Zmieniłam więc rabatę. Posadzę na różowo-niebiesko-fioletowej rabacie. Będzie pasowało

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:02, 26 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Abraham Derby nigdy nie był taki różowy Upały zrobiły swoje.
Za to kwiaty trzyma pionowo




Dobranoc !!!
____________________
Ogródek Iwony II
Tess 01:32, 26 cze 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Iwonko, musiałam się sporo cofnąć, żeby konkurencję poznać Gratuluję nagrody
Ależ u Ciebie pięknie! Umbry pasują idealnie.
Jeśli nie chcesz cisów to może po prostu zamień zebrinusy na gracki? O wiele szybciej - moim zdaniem - startują.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Anusia 06:44, 26 cze 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Iwk4 napisał(a)

Aniu, minęłyśmy się. Byłam też w sobotę na targach. Nie kupiłam wiele, ale zabrałąm Zbyszka siostrę. Ta by pół targów przygarnęłą. Zakupów pełno w aucie, jak wypakowałam nasze na podjeździe, Zbyszek niezadowolony, ż etak mało, że nie warto było jechać A pojechałam, bo myślałam, ze szałwię Deep Blue dostanę. Nie było. Więc kupiłam ostatnią jeżówkę Milkshake. A taki był ich wybór.

A ja uparłam się na ostatnią sztukę. Chcę jeszcze dwie takie
i kupiłam dwie róże Eden Rose. I begonie do donicy




Iwonka też nie widziałam szałwii choć za bardzo się za nią nie rozglądałam. Jeżówek było sporo. U mnie z własnego wysiewu purpurowa. Siostrze Zbyszka się nie dziwię Każdy tak ma ..na początku.
My byliśmy dość póżno, dopiero o 12-ej. Było też mnóstwo bordowych traw. Z tego co pamiętam to jednoroczne. Nie zrobiłam zdjęcia bo e-m wyrwał do przodu, że na spokojnie nie mogłam obejrzeć stoisk
Zakup zacny. Róże w bardzo dobrej kondycji.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
asiak 07:07, 26 cze 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Takie zakupy cieszą bardzo Oby tylko miejsce było do sadzenia
____________________
AsiaDziałeczka Asi
bacowa 07:48, 28 cze 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Iwk4 napisał(a)
Abraham Derby nigdy nie był taki różowy Upały zrobiły swoje.
[/img]


U mnie upały chyba też zrobiły swoje, moja pnąca róza która zawsze miała koralowy kolor teraz jest różowa.
bacowa 07:50, 28 cze 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Zafiksowałaś się na tą szałwie , to muszę się chyba z tobą podzielić, bo mam ją
Iwk4 19:06, 28 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewuniu, wiem, że ją masz. Czytałam gdzieś, ze u Ciebie mieszka. Ale ja już sumienia nie mam. Gdzie nie spojrzę na moje rabaty, tam roślinki twoją ręką dzielone, sadzonkowane...
Perovska za chwilkę. Zobacz, jak porosła


Będzie niebiesko, zacieram rączki. Posadziłąm tutaj jeżówkę milkshke, by się rozrosła. Ostatnia była. Z jedną nie ma co komponować...

i Przetacznik Christa kwitnie. Śliczny


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:37, 28 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
eee_taam napisał(a)
zobacz tu ta szałwię ...to chyba najpopularniejsza niska zwarta granatowa szałwia

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6328-nowoczesnie-u-kasji-kiedys-bedzie?page=747


Mirka napisał(a)
Iwonka ja mam Dip Blue. Jest ciemna, sztywna i zwarta. Nigdy mi się nie pokładała.


Dziewczyny, tą szałwię muszę mieć. Wcześniej, czy później. Jest ładniejsza, niż ta zwykła.
Już ją chciałam zamawiać, ale pojechaliśmy na targi - kupiłam Eden Rose, szałwii nie było. W kolejnym tygodniu pojechaliśmy do pobliskich szkółek, Zbyszek twierdził, ze stacjonarnie będzie taniej. I nie wiadomo kiedy wydałam kasę na kolejne róże, obrzeża, ziemię i korę... Naprawdę taniej
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies