Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 09:35, 29 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
iwka napisał(a)
super te podpory do ogórków

butelki plastikowe to masz trochę zakopane? mają dziurki czy korkiem się sączy?

Iwonko, butelki bez nakrętek są. Zauważyłam, że jak ziemia jest dość wilgotna, to woda zostaje w butelkach, jak jest zbyt sucho, szybko schodzi w korzenie. Na początku to śmiesznie wyglądało, bo Zbyszek na siłę kupował wodę gazowaną i piliśmy, te butelki mają lepszy kształt, są węższe przy roślince na dole. Butelki wtykałam w ziemię, tak by była stabilna.
10 maja

Nie wiem, czy na glinie tak się da. Wcześniej ten sposób wykorzystywałam przy hortensjach i świeżo przesadzanych roślinkach, by dopilnować wilgoci. Dolewałam im wody, jak mdlały. I tak przez kilka dni. Ja podlewam z węża iwydaje się, ze mają dość, a jak się kopie, to sucho bardzo...
27 maja

Zadowolona jestem też z tych kołnierzy zrobionych z doniczek, ścinałam dno. Woda zostaje na miejscu. Przy roślince. Na glinie nie ma to znaczenia, ziemia trzyma wilgoć, u mnie jest inaczej. Podlewam odstałą wodą, z beczki, albo deszczówką, jeśli łaskawie napada do pojemnika...
Tu jeszcze widać, że te pomidorki po wewnętrznej mają małe osłonki i się męczyły. Wymieniałam im osłonki na znacznie większe i dosypywałam ziemi.
25 czerwca

Doszły już do sklepienia i zaczęłam obcinać stożek wzrostu.
w tym tygodniu dostaną gnojówkę z liści pomidorów. Śmierdzi gorzej, niż z pokrzywy, niestety
Podobno świetna jest gnojówka z żywokostu. Sprawdzałam w internecie, jak ta roślinka wygląda, ale jej jeszcze nie spotkałam. Toszka pisała gdzieś o liściach pomidorów, że swój swojego lubi, że pomidory lubią taką gnojókę. Nie mogę tylko doczytać, czy inne roślinki też można tym podlewać?
____________________
Ogródek Iwony II
m_gocha 10:16, 29 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Iwonko jestem pod wrażeniem prac ogrodowych. Oj dzieje się u Ciebie... tylko pozazdrościć (tak pozytywnie rzecz jasna )
Nowa różanka będzie śliczna! Leżak fajny - byleby był czas na nim poleniuchować (tego Ci życzę )
Na wyprowadzenie wody do ogrodu też czekam (od kilku lat nie mogę się doprosić żadnego hydraulika )

Podpory/ramki na ogórki świetne! To ramki drewniane czy metalowe? Jak są przytwierdzone do podłoża aby przy silniejszych wiatrach się nie przewracały?

Pomidorowe rozwiązania też pomysłowe. Powiedz mi czy pomidory wsadzałaś do tych doniczkowych osłonek czy normalnie do gruntu a dopiero potem dokładałaś osłonkę i obsypywałaś ziemią
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Iwk4 10:25, 29 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ren133 napisał(a)
Iwonko
Moja hakone jest posadzona jakieś 30 cm od kulek (licząc od środka hakone do brzegu buksa) ... tylko ona się rozrasta i zbliża się coraz bardziej do kulek ... ale myślę, że przy większej odległości nie będzie efektu.

Reniu, dzięki. Chwilowo wstrzymam się z takim sadzeniem. Zaobserwuję, jak hakone przyrasta. Mam ją obecnie w nogach róży Graham Thomas i nawet mi się podoba
Pomiędzy kulkami posadziłam żurawkę krwistą i przez moment denerwowała mnie ta ilość kwiatków, bo kulek nie było widać - kwitnie już drugi miesiąc, a teraz pięknie się zgrywa z resztą rabaty. Więc na razie zostaje. Zawsze kwiat mogę obciąć.



____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 10:43, 29 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
m_gocha napisał(a)
Iwonko jestem pod wrażeniem prac ogrodowych. Oj dzieje się u Ciebie... tylko pozazdrościć (tak pozytywnie rzecz jasna )
Nowa różanka będzie śliczna! Leżak fajny - byleby był czas na nim poleniuchować (tego Ci życzę )

Mam nadzieję, ze poleżę. Tylko za chwilę malujemy w domu, meble trzeba powynosić, znowu robota głupiego...

Na wyprowadzenie wody do ogrodu też czekam (od kilku lat nie mogę się doprosić żadnego hydraulika )

Gosiu, miałam hydraulika przy okazji zakładania nowego pieca w kotłowni - 4 lata temu. Obiecał zjawić się na wiosnę. Nie powiedział którą.
Zbyszek pooglądał trochę filmików, dopytał się kolegi w pracy o szczegóły i się odważył. Dumna z niego jestem.

Podpory/ramki na ogórki świetne! To ramki drewniane czy metalowe? Jak są przytwierdzone do podłoża aby przy silniejszych wiatrach się nie przewracały?

Listewki przykręcone są do boków skrzyni - po 3 śruby nawiercone z każdej strony. Na zimę można zdemontować, łatwiej będzie można przygotować ziemię. Ogórkom będę wymieniać podłoże, bo mi pasuje w tym miejscu, a mam tylko dwie skrzynie. Mogę na drugiej części skrzyń zrobić ogórki za rok. Zobaczymy.

Listewki są drewniane - Zbyszek to stolarz. Zauważ, ze każdy sobie radzi branżowo w ogrodzie. Stolarz robi z drzewa, murarz muruje, spawacz - spawa, najlepiej mają żony budowlańców od spraw wykończeniowych hi, hi. Co im dusza zagra, mogą sobie zażyczyć, tylko jeszcze męża sklonować, bo ci rozchwytywani, na brak czasu narzekają.

Pomidorowe rozwiązania też pomysłowe. Powiedz mi czy pomidory wsadzałaś do tych doniczkowych osłonek czy normalnie do gruntu a dopiero potem dokładałaś osłonkę i obsypywałaś ziemią

Co do sposobu sadzenia pomidorków - wyrównałam ziemię, potem lekko wcisnęłam osłonkę w ziemię, żeby dołem woda nie wyciekała. Na dno położyłam trochę obornika i ziemi z worka, na to włożyłam pomidorka z doniczki wyjętego i zasypałam mieszanką kompostu i ziemi. Od góry zostawiłam trochę miejsca, by dobrze się podlewało. Jak ziemia trochę siadła, dosypałam kolejnej - z worka. Po jakimś czasie musiałam tym mniejszym pomidorkom wymienić osłonki na większe, bo za mało wody dostawały. Podnosiłam doniczkę, by ją wyjąć, więc miałam okazję zobaczyć korzonki. Lekko ukorzeniały się w normalnej już ziemi poniżej gruntu. Teraz na pewno siedzą głęboko, poniżej ziemi. One wypuszczają korzonki nawet na gałązkach przysypanych ziemią. Radzą sobie dobrze.
____________________
Ogródek Iwony II
asiak 10:45, 29 cze 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Iwonko, pracowity ten Twój mąż Nowa rabatka z różyczkami śliczna
Ja już mam u siebie czerwone pomidorki
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Iwk4 10:55, 29 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zostawiam jeszcze maki - same się tu wysiały. Wcześniej miałam je na innej rabacie.




Tak, wiem, dziś na czerwono. Ten zakątek jest w kolorach czerwieni.

Ale są też inne zakątki. Kolejnym razem.
Lecę popracować, bo czas ucieka.
____________________
Ogródek Iwony II
Annak 13:17, 29 cze 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Iwk4 napisał(a)

Mirko, prześlesz mi na pv?

A możecie mi też dać namiary i ofertę na priv?
Bardzo proszę
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Makao_J 21:23, 29 cze 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
U mnie jeszcze czerwonych pomidorów nie ma. Też mam takie wysokie jak Twoje i u niektórych ścięłam czubki.
Za to ogórki zbieramy codziennie. Mieliśmy coś zawekować ale na razie idą na bieżąco. Też mam przewiącane i rosną w górę. Wygada duża.
Wasze podpory to pełna profeska i kolorystycznie pasują

Nowa rabatka fajnie pasuje.

Gratulacje dla eMa za doprowadzenie wody do warzyw. Supet że się odważył.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
bacowa 00:34, 30 cze 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Iwk4 napisał(a)

Perovska za chwilkę. Zobacz, jak porosła

[img



Iwona, powtykaj między Perowskią parę werben, będzie fajnie wyglądać.

W plecy tej rabaty muszę ci dać tego , Przegorzan.



a na porzód przed perowskią tego , Mikołajek.




Iwk4 10:41, 30 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewuniu, pięknie by było
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies