Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

sylwia_slomc... 19:47, 03 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
z sukulentami też będzie świetnie, ale z tym mchem jest bardzo oryginalnie, czyli tak jak lubię najbardziej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 19:53, 03 gru 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwk4 napisał(a)
Cześć Jolu.
U mnie zaczęło się tak: Wylany pierwszy podjazd, zostało trochę zaprawy, M pyta się, co z tym zrobić? Kazałąm zostawić we wiaderku, potem byłam chora, tydzień stałą zaprawa we wiaderku, aż M przyjechał na weekend. Miałaś go słyszeć, jak mnie ochrzaniał, ze cement związał, a ja go nie wykorzystałam. Normalnie się wściekł, że marnotrawię i we wiadrze zostawiłam. Pomarudził, a ja się spokojnie pytam, czy zastygł? No tak, teraz z nim nic nie zrobisz !!!
Wyjął mi go z wiaderka i chciał wyrrzucić, a ja sobie wzięłam, położyłam na skraju rabaty i postawiłam miseczkę z wodą dla ptaszków na tym mini postumencie. M wielkie oczy, bo mu nie opowiadałam, ze na O dziewczyny cuda robią z betonu. U mnie inny typ donic, wiec nie planowałam betonów wprowadzać, no ale jest
Kolejnym razem celowo zrobił więcej zaprawy na postumenty, więc zarządziłam, ze tym razem w środek zatopimy doniczki (owinęłam folią), by można było wsypać ziemię
Planowałam, ze na wiosnę posadzę sukulenty, a teraz jest mech

A u mnie się tyle betonu zmarnowało.No ale nie nadzorowałam jak wylewali. Ech Iwonka dlaczego wcześniej nie pokazałaś.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
AgataM 19:55, 03 gru 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Iwk4 napisał(a)

Kasiu, dziękuję, poczytam i powiem, co zdecydowałam Bo jakieś jeszcze będę robić, na pewno


Witaj
U siebie napisałam przepis na piernik. Piekę go co rok. Jest pyszny
Widzę że zapowiada się przepiękna dekoracja. Uwielbiam mech
Pozdrawiam cieplutko
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Iwk4 20:06, 03 gru 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Agatko, dziękuję za przepis, kradnę do siebie, by nie zgubić
AgataM napisał(a)
Przepis na pyszny piernik cioci Zosi
3/4kg mąki
4 duże (L) jaja
1 kostka margaryny(rozpuścić i przestudzić)
2,5 szkl.cukru(1 szkl.upalić,zalać ciepłą wodą, dobrze wymieszać i wystudzić drugą szklankę cukru dodajemy do ciasta)
2 łyżeczki sody
przyprawa do piernika
1szkl.kwaśnej śmietany
2 łyżki kopiaste dżemu ( najlepiej powidła)
powidła - kładziemy wzdłuż po łyżeczce powideł na wierzchu surowego ciasta ( pójdzie cały słoik)
Zaczynamy od rozpuszczenia cukru i oddzielnie margaryny, Gdy wystygną dodajemy wszystkie pozostałe produkty. Dobrze mieszamy i wlewamy do dwóch wąskich foremek ( dłuższych niż do keksów). Na koniec kładziemy po łyżce powidła. SMACZNEGO.
P.S. Ładnie, świątecznie udekorować.......
____________________
Ogródek Iwony II
AgataM 20:10, 03 gru 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Iwk4 napisał(a)
Agatko, dziękuję za przepis, kradnę do siebie, by nie zgubić



Smacznego W razie wątpliwości pytaj
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Dorota123 20:35, 03 gru 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Widzę, że zbierasz przepisy na pierniki, czyli przygotowania w trakcie. Widziałam już w słoju pierniczki i wianek adwentowy, bardzo ładnie się prezentują. Ja planuję dużą dekorację na święta z udziałem pierniczków. Co z tego wyjdzie???? zobaczymy.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
jolanka 20:35, 03 gru 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Iwk4 napisał(a)
Cześć Jolu.
U mnie zaczęło się tak: Wylany pierwszy podjazd, zostało trochę zaprawy, M pyta się, co z tym zrobić? Kazałąm zostawić we wiaderku, potem byłam chora, tydzień stałą zaprawa we wiaderku, aż M przyjechał na weekend. Miałaś go słyszeć, jak mnie ochrzaniał, ze cement związał, a ja go nie wykorzystałam. Normalnie się wściekł, że marnotrawię i we wiadrze zostawiłam. Pomarudził, a ja się spokojnie pytam, czy zastygł? No tak, teraz z nim nic nie zrobisz !!!
Wyjął mi go z wiaderka i chciał wyrrzucić, a ja sobie wzięłam, położyłam na skraju rabaty i postawiłam miseczkę z wodą dla ptaszków na tym mini postumencie. M wielkie oczy, bo mu nie opowiadałam, ze na O dziewczyny cuda robią z betonu. U mnie inny typ donic, wiec nie planowałam betonów wprowadzać, no ale jest
Kolejnym razem celowo zrobił więcej zaprawy na postumenty, więc zarządziłam, ze tym razem w środek zatopimy doniczki (owinęłam folią), by można było wsypać ziemię
Planowałam, ze na wiosnę posadzę sukulenty, a teraz jest mech


Ale się zdziwił
No bo, któremu facetowi przyszło by do głowy postawić”zepsuty” beton pod kwiatki

Wczoraj oglądałam na Pinterście naprawdę cudeńka z tego betonu.
Wiosno..... szybciej bo mi cement się skawali
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
sylwia_slomc... 20:53, 03 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82329
Jolanko cement zapakuj szczelnie do worka i w suchym miejscu składuj. Jest szansa, że bez dostępu wilgoci nie zbryli się
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jolanka 21:04, 03 gru 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jolanko cement zapakuj szczelnie do worka i w suchym miejscu składuj. Jest szansa, że bez dostępu wilgoci nie zbryli się

Dzięki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kokesz 21:19, 03 gru 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6693
Iwonko Twój ogród jest piękny o każdej porze roku
Molinia tak mi się u Ciebie spodobała, że kupiłam i też mam

Możesz wykraść też ode mnie przepis na przepyszny, sprawdzony własnoręcznie, przepis na piernik
Zapraszam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies