Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 23:33, 20 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:34, 20 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:36, 20 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035


Koniec kwietniowego ogrodu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:41, 20 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
LIDKA napisał(a)
Iwonka pięknie zestawiasz tulipany.

Chyba spece od marketingu z biedry czytają O. Bo na 10 paczek EE też mam wszystkie strzępiaste.
Więc zapakowali co mieli w worki i dali metki tych modnych EE.

Te strzępiaste mi się spodobały.
Lubię je mimo dodatkowej fury pracy .

Moje pomylone EE to też Biedronka. Także chyba cała partia taka. Tulipany już biorę tylko takie, które lubię i znam. Ew. 2-3 wynalazki do sprawdzenia ale w tym roku nic ciekawego.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 08:38, 21 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42304
Twoja tulipanowa choroba niech trwa !


Dlaczego twoje derenie mają już takie kwiatki ?? U mnie żaden
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Magleska 08:46, 21 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Iwonka
jenyyyy jakie cudne fotki -nie mogę się napatrzeć -musisz mnie podszkolić w fotografii ,bo robisz je zawodowe -wzdycham ,acham ,ocham itp itd - po prostu zjawiskowo

I popieram Kasyę -niech Twoja tulipanowa choroba trwa
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
inka74 09:03, 21 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya napisał(a)
Twoja tulipanowa choroba niech trwa !


Dlaczego twoje derenie mają już takie kwiatki ?? U mnie żaden
W totka muszę najpierw wygrać co roku podobną kwotę wydaję na cebulki tylko, że jest ich obecnie 3 razy mniej niż było jeszcze 3-4 lata temu.

Z 5 dereni tylko 2 mają kwiaty. Reszta jest w stanie hibernacji lub bez kwiatów. Nie wiem od czego to zależy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 09:16, 21 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42304
inka74 napisał(a)
W totka muszę najpierw wygrać co roku podobną kwotę wydaję na cebulki tylko, że jest ich obecnie 3 razy mniej niż było jeszcze 3-4 lata temu.

Z 5 dereni tylko 2 mają kwiaty. Reszta jest w stanie hibernacji lub bez kwiatów. Nie wiem od czego to zależy.

No to ja też nie wiem
Wydaje mi się że lubią światło nawet słońce
U mnie wszystkie się ładnie zapączkowaly nawet te sadzone w zeszłym roku, te mają mniej ale i tak czekam bo to 2 satomi i china girl albo milky way, nie pamiętam co w końcu wybrałam
Obserwuję też takie które kupiłam ze 3 lata temu bo wszystkie są malutkie i mają drobniutkie kwiatuszki ale z roku na rok coraz większe /beni fuji, pink dwarf i coś tam jeszcze/

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Alija 09:25, 21 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
inka74 napisał(a)
Pomylona odmiana zamiast Exotic Emperor należy do strzępiastych. Zła nie jest ale spóźniła się z kwitnieniem więc jakby to tak podsumować...





Mam dokładnie te same EE , ale nie narzekam, też są całkiem ładne.
Przepiękne masz rabaty tulipanowe, podobnie jak cały ogród. No, a zdjęcia to już pełny profesjonalizm, podziwiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
inka74 09:27, 21 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Magleska napisał(a)
Iwonka
jenyyyy jakie cudne fotki -nie mogę się napatrzeć -musisz mnie podszkolić w fotografii ,bo robisz je zawodowe -wzdycham ,acham ,ocham itp itd - po prostu zjawiskowo

I popieram Kasyę -niech Twoja tulipanowa choroba trwa
) foty są na razie z tych takich powiedzmy poprawnych. Raz lepsze, raz gorsze. Nie lubię u siebie w ogrodzie robić zdjęć bo to jest mała przestrzeń, strasznie ciężko jest uchwycić dokładnie to, co widzę. Są za małe odległości. Jak biorę obiektyw taki szerokokątny 16 mm to on potwornie zniekształca duże bryły typu dom. Wystarczy też nie pamiętać o kącie robienia zdjęć i lekko przekrzywić aparat -obiektyw w górę lub w dół a wszystko się na zdjęciu kładzie. A że dużo jest u mnie pionów różnego rodzaju to ogólnie nie wygląda to dobrze. Potem przy korekcie zapominam o prostowaniu lub mi się po prostu nie chce. Więc mnie drażni jak jeszcze raz je oglądam. A tylko 16 mm ogarnia jakoś tą przestrzeń tak aby pokazać coś więcej niż tylko jedna wybiórcza rabatka. Inne ogniskowe już pokazują sporo mniej. Dlatego finalnie pokazuję tak dużo portretów - tam nie muszę na to uważać No i drugi temat - jak robię u siebie zdjęcia to muszę najpierw posprzątać ogród bo na takiej małej przestrzeni wszystko widać i zagraca przestrzeń - a tu szpadel, tam wąż, worki, kamienie, stojące doniczki. Na dużej przestrzeni jesteś w stanie tego uniknąć. Na małej - mega trudno. Potem albo trzeba omijać co oznacza, że kadr jest inny albo mam takie przerywniki psują całość. Trudno. Jak do tego dodasz trudne warunki świetlne (ostre słońce i cień na raz) i łapanie słońca w różnych porach dnia na różnych rabatach to zrobienie zdjęć staje się całodzienną pracą.

Z perfekcjonizmu się wyleczyłam i nie robię tu zdjęć na wystawę.

Ale bardzo mi miło, że moje zdjęcia się podobają. To znaczy, że nauki nie poszły w las.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies