Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania z zielonego wzgórza :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania z zielonego wzgórza :-)

Ania 18:01, 17 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
z sensem tzn jak? ja sadząc je myślałam o grupie 3 brzózek które fajnie by wyglądały w sąsiedztwie świerka, jodły koreańskiej, cisów i sosny limby a przy nich kamień co jest tu nie tak?
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Ania 18:11, 17 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Za kamieniem są posadzone truskaweczki i poziomeczki, więc nie bardzo chcę włączać w rabatę kamień, fajnie się na nim siedzi jakby się tak wyrobić z rabatą żeby z tej strony kończyła się za brzozami przed kamieniem i pociągnąć ją do ostatniego cisa przy ogrodzeniu ? Co Wy na to?
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Ania 18:32, 17 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Sebek 19:27, 17 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jak jest rabata to niekoniecznie oznacza, że nie masz mieć do niej dojścia - przeciwnie. W miejscu tym wysypałbym żwirek i byłoby jeszcze ładniej, a kamień zyska wtedy piękne tło
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Michael 19:50, 17 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
pokaż ujęcie kamyczka z bliska... może ukaże co w sobie kryje ...
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Ania 20:49, 18 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Już daje zdjęcia kamyczka kurcze, nie pomyślałam o żwirku , baaardzo mi się podoba ten pomysł Sebek a co wtedy na rabatę i gdzie ten żwirek , tylko wokół kamienia ?



____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Gardenarium 21:00, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ania napisał(a)



Tutaj gdzie szersze rabaty, aż się prosi o coś piennego, trzmielina na kilu szczepiona, tuja żólta kula na pniu, małe drzewko (śliwa dziecięca) o bordwoych listcah dla urozmaicenia kolorystyki i nadania trówymiarowości.
Ogród jest płaski, brakuje tych elementów nieco wyższych i kolorów innych.
A całość, piękna i zadbana - wielki szacunek dla ogrodnika w tym ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:03, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ania napisał(a)
Właśnie myślałam bardziej o rabatkach gdyż posadzone pojedyncze egzemplarze w trawie niezbyt dobrze potem obkaszać, a że kosi mój syn więc praktycznie kosi jak leci a potem pookaleczane te roślinki, tak mam przy tarasie posadzone np świerki i ciągle albo z nich wystają wąsy z trawy albo po obcinane powiem szczerze że myślałam o różanecznikach, hortensjach, azaliach ale nie mam kompletnie pomysłu jak je dobrać, ani kolorystycznie ani gatunkowo , żeby kwitły cały rok i żeby jeszcze nie wyrosły ogromne. A jak zrobić rabatkę to gdzie np czy może być przy tarasie czy tam nie zabierać miejsca?



Tu gdzie masz pienną sosnę, poszerz rabatkę jakąś ćwiatrtkę koła albo coś podobnego i dosadź tam coś kulistego, rozłożystego no i tę powierzchnię trzeba wypełnić jednym kolorem i czymś niskim, zadarniającym np. wrzoścami o żółtych igiełkach. Stworzy się dywan a w nim punkty przyciągające uwagę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:08, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ania napisał(a)
Tak, już teraz to naprawdę nie wiem co wybrać podobają mi się i bukszpany i kwitnące kolorowe i rabaty żwirowe takie ascetyczne i lawenda i z tego wszystkiego mam już oczopląsy
Dzięki Linka za chęci , może ktoś się zlituje i da jaką fachową radę, a póki co to zostało oglądać


Bukszpany to rośliny wymagające cięcia i pilnowania, polecam Ci lawendę, widać że masz słoneczne stanowisko. Pienne formy do tego. Lawenda stworzy niebiesko-srebrny wałek i posadzona (koniecznie dużo) da spektakularny efekt.

To wszystko można wyżwirować kamyczkami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:10, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Piękny ogród to sztuka wyboru, musisz z czegoś zrezygnować, zrób listę roślin i kolorów pożadanych i tego się trzymaj. Ograniczaj ilość gatunków bo zrobi się zbiór roslin a nie kompozycja.
To rady doświadczonej projektantki. Wiem, że to trudne ale spróbuj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies