Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 21:14, 07 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
No i nadal czosnki nie posadzone. Naprawdę nie wyjdą w tym sezonie...

Ale już byłam blisko, ale normalnie się zestresowałam dziś! Poszłam odcinać tą rabatkę z piwoniami, bo na razie tylko szerokie dołki w trawie zrobiłam i zasadziłam doń te piwonie. Patrzę, a tam kurcze w dołkach normalnie paćkające błoto. Więc improwizacja była. Z jednej strony "fosa" odwadniająca, z drugiej spad w kierunku tarasu, żeby ta woda jakoś miała ujście... Masakra. Jeszcze zaraz pewnie polecę je przykryć, jakby miał być przymrozek, bo co prawda sypnięte korą, ale mimo wszystko obawiam się, że ta woda tam niczego dobrego nie zrobi.
No i miało pójść gładko i miały zostać wsadzone czochy, a ledwo odwodnienie rabaty zrobiłam

Dostałam listę, które będą dostępne jeszcze w jednym miejscu i mają takie odmiany, które mnie mocno korcą:
Arabian Night,
Big Brother,
Copperboy,
Diva,
Fairway Pilot,
Iceberg,
KA's Cloud,
Thomas Edison (ten akurat jest nie tylko tam).

Marzy mi się jeszcze niedostępna w UE z tego co widzę Kelgai Ann.

Obserwacje jednorocznych na wątkach rownież nadal prowadzę. Len trwały i maciejka dwuroga mi wpadła w oko...
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 21:20, 07 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Rojodziejowa napisał(a)
No i nadal czosnki nie posadzone. Naprawdę nie wyjdą w tym sezonie...

Ale już byłam blisko, ale normalnie się zestresowałam dziś! Poszłam odcinać tą rabatkę z piwoniami, bo na razie tylko szerokie dołki w trawie zrobiłam i zasadziłam doń te piwonie. Patrzę, a tam kurcze w dołkach normalnie paćkające błoto. Więc improwizacja była. Z jednej strony "fosa" odwadniająca, z drugiej spad w kierunku tarasu, żeby ta woda jakoś miała ujście... Masakra. Jeszcze zaraz pewnie polecę je przykryć, jakby miał być przymrozek, bo co prawda sypnięte korą, ale mimo wszystko obawiam się, że ta woda tam niczego dobrego nie zrobi.
No i miało pójść gładko i miały zostać wsadzone czochy, a ledwo odwodnienie rabaty zrobiłam

Dostałam listę, które będą dostępne jeszcze w jednym miejscu i mają takie odmiany, które mnie mocno korcą:
Arabian Night,
Big Brother,
Copperboy,
Diva,
Fairway Pilot,
Iceberg,
KA's Cloud,
Thomas Edison (ten akurat jest nie tylko tam).

Marzy mi się jeszcze niedostępna w UE z tego co widzę Kelgai Ann.

Obserwacje jednorocznych na wątkach rownież nadal prowadzę. Len trwały i maciejka dwuroga mi wpadła w oko...

Arabian night kupuj w ciemno to przepiękna dalia

Asia jest tak mokro, że mnie na tym moim stoku trawa pod nogami chlupoce, a wiesz jaki u mnie spadek terenu jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rojodziejowa 21:30, 07 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
No właśnie, strasznie mokro! Tylko Arabian Night?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
antracyt 21:54, 07 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Nie wiem, czy nie szkoda maciejki na rabatę z daliami. To jest kwiat siany głównie dla zapachu, który pojawia się wieczorem. To bardzo delikatna wizualnie roślinka, która dużo lepiej sprawdzi się w miejscach gdzie przesiadujecie wieczorem niż wśród kwiatów ciętych.
Arabian Night i Copperboy polecam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rojodziejowa 22:09, 07 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
Ok, Zuzo, zdam się na Ciebie

To już dwa głosy na Arabian
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 22:40, 07 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
Chyba sie jednak szarpnę na te nasionka w Czechach. Jednak mają fajniejsze te odmiany. Jak ktoś chce jakieś wspólne zamówionko robić to dajcie znać na priv
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kordina 22:59, 07 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Asiu rzuć mi tego linka na priv bo gdzieś mi wcięło. Na razie nic więcej nie planuję kupować ale chcę mieć na zapas
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
lilarose 23:22, 07 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Rojodziejowa napisał(a)
Chyba sie jednak szarpnę na te nasionka w Czechach. Jednak mają fajniejsze te odmiany. Jak ktoś chce jakieś wspólne zamówionko robić to dajcie znać na priv

Asia, ja napisałam do nich, czy mogę teraz jeszcze nasiona domówić ale z wysyłką razem z daliami. Czekam na odpowiedź
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 23:30, 07 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
nie wiem, czy miałaś już u siebie lwie paszcze, jeśli nie , bardzo Cię na nie namawiam.
Tyle, że lepiej z rozsady, ale nie są jakoś wymagające, kwitły mi bardzo długo.
Ja zamierzam je dodać do dalii w tym roku, raczej do niższych lub na przód, ładnie będą się komponowały ich kolce z okrągłymi kwiatami
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Rojodziejowa 23:39, 07 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
lilarose napisał(a)

Asia, ja napisałam do nich, czy mogę teraz jeszcze nasiona domówić ale z wysyłką razem z daliami. Czekam na odpowiedź


Byłoby super
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies