Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » NewLife w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

NewLife w ogrodzie

LyraBea 10:19, 11 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
W czwartek przeleciałam w zaprzęgu wzdłuż i wszerz działki. Do dzisiaj nie mogę chodzić, takie mam zakwasy, za to uważam, że ziemię na tyle przesunęłam, że teraz można głaskać i wyrównywać docelowo. W dolnym lewym rogu widać mój jak to nazywają Dziewczyny Mordor Zarośnięte po pas. Tak wyglądałaby pewnie cała działka, gdybym na bieżąco nie pracowała na niej.

Miałam nadzieję, że na drugi dzień popada, dlatego spieszyłam się z robotą. Niestety nadzieja matką głupich...U mnie dalej sucho.
____________________
Beata
Margo 10:38, 11 cze 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Ależ idealnie wygłaskany teren . Równiutko, czyściutko, teraz tylko siać i patrzeć jak rośnie.
A dlaczego piszesz, że żywopłot z grabu u Ciebie nieosiągalny ?
____________________
Gosia
Psiamama 10:55, 11 cze 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Wpadłam z innego wątku zobaczyć Twój Mordor... No nieźle Piękny masz dom czy to projekt ondraszek?? Planowa linia rabaty super ale na wszelki wypadek ciut poszerz na pewno się przyda. Oj będziesz miała pięknie dziewczyno
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Flower1 11:01, 11 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
LyraBea napisał(a)
W czwartek przeleciałam w zaprzęgu wzdłuż i wszerz działki. Do dzisiaj nie mogę chodzić, takie mam zakwasy, za to uważam, że ziemię na tyle przesunęłam, że teraz można głaskać i wyrównywać docelowo. W dolnym lewym rogu widać mój jak to nazywają Dziewczyny Mordor Zarośnięte po pas. Tak wyglądałaby pewnie cała działka, gdybym na bieżąco nie pracowała na niej.

Miałam nadzieję, że na drugi dzień popada, dlatego spieszyłam się z robotą. Niestety nadzieja matką głupich...U mnie dalej sucho.

Super ta Twoja działka ale sąsiedzi będą mieli widoczek,tylko pozazrdoscic )
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Ewa777 12:10, 11 cze 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18553
Dobra kosiarka na wagę złota Radość jest z koszenia
Trawka ładnie Ci rośnie. Dziwię się, że u Ciebie nie padało. U mnie wczoraj przeszedł kilka razy deszcz. Ogród mam dobrze podlany.
Bardzo ładnie zapowiada się Twoja nowa rabata. Lubię faliste rabaty
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Efffa 17:34, 11 cze 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
LyraBea napisał(a)

Zanim u mnie zacznie być pięknie, to minął długie lata i nie wiem czy doczekasz,

To na płocie to winobluszcz sąsiada, który ma tak wąziutki wjazd, że tylko na taką ścianę zieleni mógł sobie pozwolić. Nie może doczekać się, aż moje tuje urosną, bo chce ten winobluszcz usunąć ze względu na to, że mu "siada" przez niego siatka ogrodzeniowa. A szkoda, bo jesienią cudnie wygląda taki wybarwiony na ognistą czerwień...


Czemu mówisz, ze długie lata? Już zaczyna być ładnie.
Jaka jest wielkość Twojej działki?
Dobra , lecę szpiegować dalej Twój ogród ?

edit: doczytałam wątek Twój o Twojej przygnębieniu i bezsilności, ale wszystko będzie dobrze, na wszystko przyjdzie czas.Uśmiechnij sie
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
anbu 21:21, 11 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
LyraBea napisał(a)
Rheingoldy posadzone:



Już mi się podoba Bea
____________________
Ania Ogród Ani :)
tulucy 13:00, 12 cze 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12914
Przyszłam się przywitać
Piękny masz teren do zagospodarowania i to najważniejsze, że nie musisz ściskać albo czegoś sobie odmawiać, bo za duże. A powoli wszystko się zrobi
Czytałam gdzieś, że poszukasz miejsca na róże - co poniektórzy mają z róż żywopłoty przed warzywnikami , ja też - z tych ze spożywczymi płatkami

A co do chwastów na świeżo wypielonym - chyba Nawigatorka w Typografii ogrodu kładła na takie przygotowane rabaty podsuszoną trawę skoszoną, nie wiem czy nie na kartonach - to się ładnie rozkłada potem, ale najważniejsze, że chwasty nie rosną.

Powodzenia i z podrowieniami od równie bolącego kręgosłupa
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Zana 22:01, 12 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
LyraBea napisał(a)





Bea wiesz co Ci powiem? Normalnie na swój sposób zjawiskowo wygląda ta wysepka zieleni na tej gołej ziemi (już chyba daj spokój z tym równaniem, pięknie jest!) I te żółte kuleczki w półkolu. Ja nie wiem, ale siedzę i gapię się w to zdjęcie, tak bardzo mi się podoba
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
LyraBea 00:03, 13 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Margo napisał(a)
Ależ idealnie wygłaskany teren . Równiutko, czyściutko, teraz tylko siać i patrzeć jak rośnie.
A dlaczego piszesz, że żywopłot z grabu u Ciebie nieosiągalny ?
Za drogo wyjdzie?
Psiamama napisał(a)
Wpadłam z innego wątku zobaczyć Twój Mordor... No nieźle Piękny masz dom czy to projekt ondraszek?? Planowa linia rabaty super ale na wszelki wypadek ciut poszerz na pewno się przyda. Oj będziesz miała pięknie dziewczyno

Heeej Aga- Psiamamo Jaki faaajny nick
Dziękuję za odwiedziny. Mam nadzieje, że jeszcze będziesz wpadać. Rabaty miałam wymyślone szerokie straszliwie. Sama zerknij na stronę 10 jakie odległości mialy być:
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/109/1099271/original.jpg
Na szczęście Dziewczyny mnie trochę przystopowały i słusznie. Najpierw trawnik a jak będę miała za co sadzić, to zacznę "rzeźbić" w trawniku rabaty. Jak ja bym chciała mieć tyle Waszego optymizmu co do mojego przyszłego ogrodu, ile zapału do pracy. Może masz rację. Zawsze będzie już tylko piękniej Dziękuję za słowa otuchy.
Projekt domu nazywa się Edek. Mój Edzio
Flower1 napisał(a)

Super ta Twoja działka ale sąsiedzi będą mieli widoczek,tylko pozazrdoscic )
Na razie to mają widok baby wiecznie snującej się po polu, brudnej, spoconej, zaciętej w pracy Za to ja mam piękny widok na ogród moich sąsiadów. Złoci ludzie. Nawet ogród mój trochę planuję mając na uwadze tło ich domostwa.
Ewa777 napisał(a)
Dobra kosiarka na wagę złota Radość jest z koszenia
Trawka ładnie Ci rośnie. Dziwię się, że u Ciebie nie padało. U mnie wczoraj przeszedł kilka razy deszcz. Ogród mam dobrze podlany.
Bardzo ładnie zapowiada się Twoja nowa rabata. Lubię faliste rabaty

O takkkkkk. I Twoja falista ścieżka, a wzdłuż niej berberyski...To jest TO!
Nie padało u mnie od dawna. Na jutro obiecują deszcz, ale nie uwierzę, póki nie zobaczę.

____________________
Beata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies