Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » NewLife w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

NewLife w ogrodzie

LyraBea 10:05, 14 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Zana napisał(a)
Jaka smutna? Ta kępka zieleni wygląda właśnie mega radośnie. Jak oaza na pustyni!
:* Wczoraj, gdy szaro buro było i lało sobie pięknie, te rheingoldy uśmiechały się do mnie dosłownie tym łukiem, gdy zerkałam na "wyspę" z salonu. Nie jest faktycznie źle. Jeszcze nic nie zepsułam... Chyba.
Dominika11 napisał(a)
jejku niesamowita babka jesteś
fantastycznie to wyglada
ciekawa jestem końcowego efektu
Ja też Wiesz, w związku z tym, że męskiej ręki mi na codzień brak, nauczyłam się być w moim domu i chłopem i babą i nie ma że zlituj
Margo napisał(a)
Beatko, ja mam ok 40 mb żywopłotu grabowego, i był to najtańszy fragment żywopłotu u mnie. Jesienią pojechałam do nadleśnictwa i za niewielkie pieniądze zakupiłam sadzonki grabów z gołym korzeniem. Trzeba oczywiście poczekać na efekt, bo miały ok 50-60 cm i jeszcze trzeba je było ściąć o połowę, żeby się zagęszczały. Ale wg mnie warto było . Uwielbiam graby
Mi też jakieś 40m wyjdzie a może ciut więcej. Mówisz żeby nie zastanawiać się i że to da sie finansowo udźwignąć? Bliżej jesieni uśmiechnę się do Ciebie o namiary na to nadleśnistwo. Ewentualnie porównam z wysyłką przez internet. No to się wstrzymuję z sadzeniem pęcherznicy póki co i sprawa do przemyślenia. Dzięki Gosia.
Psiamama napisał(a)
Bea ja dziś w drodze do pracy łaziłam u Ciebie bo jeżdże do pracy miejskim środkiem ogłuszająco-trzęsącym czyli tramwajem i ten czas tak sobie umilam Ty jesteś ogrodnik pełną gęba a jak zobaczyłam Twoje rysunki to odpadłam. Pięknie działasz ale też masz lata doświadczenia. Ale powiem Ci jedno... ile ja bym dała żeby Cię w tym zaprzęgu zobaczyć w akcji
Sama bym siebie chciałą tak z boku zobaczyć. Widok tragiczno-komiczny. Sąsiadeczka z balkonu raz napomknęła, że wyglądam tak fajnie, że tylko mi zdjęcie zrobić. Szkoda, że jej o to nie poprosiłam. Wcale bym się nie pogniewała a pamiątka by była Rysunek (projekt mój narysowany kredkami) lini rabat, po uwagach Dziewczyn został nieco zmieniony, ale ogolny zarys typu gdzie droga, gdzie trawnik, gdzie warzywnik zostaje. Tylko trochę zwiększyłam powierzchnie trawnika, bo na początku i tak na rabatach będzie pusto. Może mam lata doświadczenia, ale w małym, przyblokowym ogródeczku, więc jakie to doświadczenie. Sadziłam, rosło albo nie a jak urosło za bardzo, przesadzałam i tak w kółko. Tu mam dopiero zagwostkę jak samej ogarnąć nie 80m2 a 1800...
Iwk4 napisał(a)

Bardzo ładna linia rabaty i dobry początek.
Tam jest słońce. Myślałaś już, co tam byś chciała mieć? Czy nadal jest to na zasadzie zdobycznych roślin?
Beatko, może masz jakieś inspiracje?
Chociaż podeślij kierunek, to łatwiej będzie planować nad rabatką
Iwonko, na pewno będę miala miejsce dla zdobycznych roślinek, bo takie miejsce chcę mieć, ale na tych rabatach planuję postarać się być bardziej konsekwentna w doborze nasadzeń. W głowie mam jakiś tam obraz, ale nie potrafię usiaść i wypisać listy roślin, które będą i już. To się zmienia. Chcę mnóstwo hortensji, traw i parterowych poduch w różnych kolorach . Póki co, miejsce to jest jak nienamalowany obraz, do którego sie przymierzam. Inspiracje zapisuję, jak zakończę akcje z trawnikiem i zacznę więcej nad rabatami myśleć, będę Was zamęczać o nasadzenia i pomoc w doborze repertuaru. Póki co nudno u mnie... Trawnik, trawnik..I jeszcze raz pielenie
____________________
Beata
Dominika11 10:06, 14 cze 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
proszę jaka ty pomysłowa
u mnie też w nocy popadało i jestem szczęśliwa z tego powodu
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Joku 11:26, 14 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12202
cześć Beatko! Zagłębiłam się w twój wątek od początku. Póki co doszłam do połowy, super lektura z lekkim humorystycznym zabarwieniem. Czytam dalej w wolnych chwilach żeby być na bieżąco.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
LyraBea 23:49, 14 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Joku napisał(a)
cześć Beatko! Zagłębiłam się w twój wątek od początku. Póki co doszłam do połowy, super lektura z lekkim humorystycznym zabarwieniem. Czytam dalej w wolnych chwilach żeby być na bieżąco.

Jak miło Joluś, że masz czas na moje wypociny. Może być ciekawie, gdy się będzie wracać do mojego wątku za kilka lat Ja u Ciebie jestem na bieżąco chociaż nieczęsto zostawiam ślad, bo raz brykam tu, raz tam, a przez większość dnia po własnym polu
____________________
Beata
LyraBea 23:58, 14 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Rano przy porannej kawce przysiądę tu w Ogrodowisku na dłużej. Teraz, zanim zalegnę w pozycji horyzontalnej i popodglądam inne wątki do poduszki, chciałam z kompa zameldować, że dzisiaj posadziłam przy mojej wyspie w okolicy bukszpanów:
- kilka miskantów ML,
- 4 hortensje,
- 5 Rheingoldów (dobrałam do tego, co mam),
- aż 2 kiedyś tam drzewka czyli Metasekwoję Chińską oraz Glediczję. Gdy skończyłam, już zmierzchało. Jutro pstryknę fotki i dam ocenie, czy OK.
W Casto kupiłam kątownik i blachę wykończeniową. Kombinuję, jak z tego zrobić narzędzie pomocne w przygotowaniu trawnika. A teraz Wam dobrej nocy i do jutra.
____________________
Beata
dominika_ 08:29, 15 cze 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Czekamy na foto Pomysłowa i pracowita kobitka jesteś, to z pewnością szybko wymyślisz jakiś niwelator
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
BasiaLT 10:19, 15 cze 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
To to jesteś jak Pomysłowy Dobromir albo MacGyver... wystarczy kawałek sznurka, patyk i zrobisz helikopter
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
LyraBea 10:53, 15 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
dominika_ napisał(a)
Czekamy na foto Pomysłowa i pracowita kobitka jesteś, to z pewnością szybko wymyślisz jakiś niwelator

BasiaLT napisał(a)
To to jesteś jak Pomysłowy Dobromir albo MacGyver... wystarczy kawałek sznurka, patyk i zrobisz helikopter

Jeszcze niczego nie wymyśliłam. Może przymocuję do grabi. Zobaczę, czy się da. Ziemia idealna do gładzenia. Zaraz pędzę na pole, ale wcześniej może pokażę aktualny stan rzeczy:


Rozmieszczenie roślin:
____________________
Beata
Dominika11 10:55, 15 cze 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
widzę, że nowe nasadzenia są - teraz czekamy az urosną - będzie fajnie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
LyraBea 10:58, 15 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Mam trzy malutkie jodełki koreańskie. Chcialam je posadzić zaraz na lewej stronie rabaty, tej ktora już zaczyna biec wzdłuż ogrodzenia ulicy, ale waham się. Bo one wolno rosną. Na tło to raczej się nie nadają, prędzej na solitery a jak już to chyba nie w głebi rabaty, ale gdzieś na pierwszy, drugi plan je wyciągnąć...Nie wiem. Co radzicie? 3 obok siebie na tyłach rabaty, porozrzucane nieregularnie w różnych częściach ogrodu na drugim planie?
____________________
Beata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies