Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » NewLife w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

NewLife w ogrodzie

LyraBea 11:03, 15 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
No i kilka kadrów z bardziej oswojonej cześci ogrodu...
Maki peoniowe

Różyczki NN
____________________
Beata
Zana 11:09, 15 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Bea pięknie się zaczyna u Ciebie roślinnie dziać! Jodełki jak dla mnie opcja numer dwa - porozrzucane nieregularnie na drugim planie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
LyraBea 11:13, 15 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Szałwia i jeszcze raz mak...Uwielbiam je.

Moje ucywilizowane miejsce w ogrodzie. Wczoraj skosiłam trawnik

____________________
Beata
LyraBea 11:17, 15 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Aaaa, zacytuję samą siebie, bo to ne wszystkie rośliny. Zaznaczyłam te, które doszły wczoraj (oprócz Pissardi)
Rozmieszczenie roślin:

____________________
Beata
anka_ 11:41, 15 cze 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
LyraBea napisał(a)
Mam trzy malutkie jodełki koreańskie. Chcialam je posadzić zaraz na lewej stronie rabaty, tej ktora już zaczyna biec wzdłuż ogrodzenia ulicy, ale waham się. Bo one wolno rosną. Na tło to raczej się nie nadają, prędzej na solitery a jak już to chyba nie w głebi rabaty, ale gdzieś na pierwszy, drugi plan je wyciągnąć...Nie wiem. Co radzicie? 3 obok siebie na tyłach rabaty, porozrzucane nieregularnie w różnych częściach ogrodu na drugim planie?
Tu bym polemizowała. Moja w zeszłym roku miała ponad pół metra przyrostu- to chyba nie jest mało. Aż poszłam mierzyć i wyciągnęłam stare fotki. Kupiony kurdupel w 2010r teraz ma ok 4m. A zapewniam cię, że to nie jest jesze szczyt ich możliwości. Kiedyś MałaMi pokazywała tempo swoich koreanek. Choć rzeczywiście- pierwsze dwa lata zanim się porządnie ukorzeniły przyrosty były rzędu kilku cm.
A.... i jeszcze jedno... koreanki lubią słoneczko i przewiew- wtedy nie chorują.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
kasja83 12:02, 15 cze 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
LyraBea napisał(a)
No i kilka kadrów z bardziej oswojonej cześci ogrodu...
Maki peoniowe


Piękne!!Pierwszy raz takie dziwadła widzę-w sumie myślałam, że to jakaś nowa odmiana czosnków
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
kasja83 12:03, 15 cze 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
LyraBea napisał(a)
Aaaa, zacytuję samą siebie, bo to ne wszystkie rośliny. Zaznaczyłam te, które doszły wczoraj (oprócz Pissardi)
Rozmieszczenie roślin:



Pięknie masz grunt przygotowany..mucha nie siada.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Rumianka 16:15, 15 cze 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
LyraBea napisał(a)


Jeszcze niczego nie wymyśliłam. Może przymocuję do grabi. Zobaczę, czy się da. Ziemia idealna do gładzenia. Zaraz pędzę na pole, ale wcześniej może pokażę aktualny stan rzeczy:

Widzę, że zaczyna się dziać u Ciebie na tej części...Sadzenie przemyślane z rozmysłem...A jeżeli chodzi o równanie ziemi pod trawnik, to jesteś w tym najlepsza...nie widziałam u nikogo takich perfekcyjnych prac przygotowawczych, a czytam, że to jeszcze nie koniec, gdyż jakieś narzędzie chcesz konstruować...Prawdę mówiąc nie wiem jaki efekt chcesz uzyskać, skoro masz już wszystko równiutko jak na stole...Gdy trawnik urośnie, to kosiarka sama będzie mogła kosić, bez Twojego sterowania...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
LyraBea 16:40, 15 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Rumianka napisał(a)
Widzę, że zaczyna się dziać u Ciebie na tej części...Sadzenie przemyślane z rozmysłem...A jeżeli chodzi o równanie ziemi pod trawnik, to jesteś w tym najlepsza...nie widziałam u nikogo takich perfekcyjnych prac przygotowawczych, a czytam, że to jeszcze nie koniec, gdyż jakieś narzędzie chcesz konstruować...Prawdę mówiąc nie wiem jaki efekt chcesz uzyskać, skoro masz już wszystko równiutko jak na stole...Gdy trawnik urośnie, to kosiarka sama będzie mogła kosić, bez Twojego sterowania...
Eliska. Zdjęcia kłamią. To dopiero rozplantowana ziemia. Dopiero teraz zaczyna się zabawa. Grabienie, rownanie, udeptywanie i wygrzebywanie dalej kamieni. To prawda, na punkcie glaskania ziemi pod trawnik mam schize, ale kilka trawnikow juz zalozylam i wiem, że warto. Źle przygotowany teren się mści.
Zrobiłam sobie przerwę i zaraz wracam do roboty. Część działki przeleciana moim wynalazkiem i zwałowana celem wylapania nierownosci. Niech was nie zmyli zdjęcie. Jeszcze nie jest rowno
____________________
Beata
Zana 16:42, 15 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Bea, ależ Ty masz zacięcie!. Ja bym nie dała rady, już bym wymiękła.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies