Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » NewLife w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

NewLife w ogrodzie

LyraBea 16:46, 15 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Ato mój wynalazek. Cały metr bieżący powierzchni rownajacej. Swietnie się sprawdza.

Koniec leniuchowania. Wracam do pracy.
____________________
Beata
Zana 16:54, 15 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Będziesz miała gładko jak na pupie niemowlaka, ha, ha
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Rumianka 16:57, 15 cze 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Właściwie Cię rozumniem...u mnie równanie ziemi pod trawnik wyglądało tak: koparka rozrzuciła kopki (wywrotki ziemi) (6 wywrotek rozwiozłam taczką sama osobiście w okolice ogrodzenia, w obawie, że koparka może coś zniszczyć przy płocie, tak jak było u sąsiadów), następnie przegrabiliśmy ziemię wzdłuż i wszerz wydłubując kamienie "podskórne"... Wówczas eM chciał już startować z wysiewem trawy, ale okazało się, że poziom jest lekko z górki...nie chciał się bawić w jakieś dodatkowe równanie, ale ja zawzięłam się i łopatą, metr po metrze, zdejmowałam nierówność ziemi do taczki i woziłam tam gdzie było niżej...Zajęło mi to ok. 2 tygodni, ale w miarę wyrównałam... Zyczę Ci powodzenia, bo jesteś już na prostej...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Anusia 18:51, 15 cze 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
LyraBea napisał(a)
No i kilka kadrów z bardziej oswojonej cześci ogrodu...
Maki peoniowe

Różyczki NN


Nareszcie zajżałam do Ciebie. Maki cudowne. W zeszłym roku (w przedogródku, którego jeszcze nie ma) miałam maki takie zwykłe ale było ich tyle, że stworzyła się łąka kwietna Twoje profesjonalne podejście do trawnika to wzór do naśladowania. To już pisałam ale tak właśnie jest i cały czas to potwierdzasz. A u nas? Po kilkudniowym ochłodzeniu dzisiaj mamy upalny dzień. Rośliny wołaja o wodę. Koniecznie po posadzeniu swoich roślinek zamontuj linię kroplująca. Na takiej patelni się zamordują. Pozdrawiam i ścisakam z Żuław
____________________
Skandynawia po krzyżacku
elmagra 20:01, 15 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
LyraBea napisał(a)
To prawda, na punkcie glaskania ziemi pod trawnik mam schize, ale kilka trawnikow juz zalozylam i wiem, że warto. Źle przygotowany teren się mści.


Ja żałuję, ze nie trafiłam na ogrodowisko w sierpniu 2015, Kiedy byliśmy w trakcie równania terenu. Może wtedy cierpliwie podeszlibysmy do tematu... mój teren jest... super, bo już nie pobudowlany bajzel, Ale nie fajny bo nie dokładnie równy... I tak się cieszę z tego co mam.
____________________
Ela
Dominika11 11:06, 16 cze 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ależ masz nieocenione pomysły na narzędzia do równania
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
BasiaLT 11:28, 16 cze 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Beatko może powinnaś opatentować swoje pomysły na narzędzia? albo zająć się profesjonalnym ich projektowaniem bo jesteś w tym niesamowita. A ogród prezentuje się pięknie
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
LyraBea 11:35, 16 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Dzisiaj nie mogę się ruszać. Kręgosłup to mi chyba przez de wyjdzie a zakwasy mam takie, że nie pytajcie. Ale odwaliłam co miałam odwalić czyli cały teren pod trawnik potraktowany moim wynalazkiem i przeleciany wzdłuż i wszerz walcem. Spieszyłam się, żeby ogarnąć całość, bo obiecywali deszcz i cała noc lalo i to tak porządnie a teraz poprawia...Kochana pogoda. Właśnie tak idealnie jest. Widzę teraz, gdzie jeszcze troszkę ziemi zeskrobać a gdzie dosypać, ale w 80% teren przygotowany pod wysiew. Sama jestem w szoku, że tak sprawnie mi to poszło. To dzięki temu narzędziu. Jeszcze 3 dni temu mówiłam, że najprędzej do jesieni się wyrobię i we wrześniu najpewniej zasieję trawę a tu jednej nocy popadało, drugiego dnia ze świetnym narzędziem w ciągu kilku godzin nadrobiłam wszystko.
Teraz pada na przemian ze słońcem. No i pięknie.
Zana napisał(a)
Będziesz miała gładko jak na pupie niemowlaka, ha, ha
Mam...Prawie
____________________
Beata
anbu 11:40, 16 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Beata = MacGyver
____________________
Ania Ogród Ani :)
Zana 11:43, 16 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
anbu napisał(a)
Beata = MacGyver

Lepiej bym chyba tego nie ujęła
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies