Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Ewik 14:18, 06 wrz 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
foty cudne , takie klimatyczne a rabata z novalisem miodzio . jak oceniasz bodziszka rozanne ? jedni chwalą , inni mówią że strasznie sie rozłazi ? pisałaś , ze nie powaliła cie jezówka caribbean , dlaczego ?
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Konieczki 15:17, 06 wrz 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Zana napisał(a)
Kilka ujęć z mhm.. rabaty pod perukowcem:







A co to za cudna trawka za jeżówkami (to chyba nie Green Jewel)
Przecunde fotki
____________________
Zielonym do góry... :)
Igan 15:47, 06 wrz 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
Hello! Obejrzałam zdjęcia rabaty z różami Novalis - pięknie. I zachwyciło mnie to wielkie drzewo przy rabacie - co to za drzewo? I ten bluszcz...
Ja właśnie posadziłam pod kilkoma drzewami, ale u kogoś na wątku przeczytałam, że ma trzy odmiany bluszczu i żadna nie chce się piąć.. ciekawe jak będzie u mnie.
____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
ag_zie 16:04, 06 wrz 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Aniu, piękne fotki! Twój ogród ma tą magię! Lubię takie
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Zana 16:47, 06 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Iwonka znaleźć się na Twojej tablicy pinowej w tak doborowym towarzystwie to dla mnie zaszczyt.
Przywrotniki mam w dwóch miejscach i mogę coś porównać. Jedne rosną pod lilakiem Palibinem, gdzie ten pijus zabiera całą wilgoć i te egzemplarze są zdecydowanie mniejsze. Dwie zagubione sztuki rosną przy tarasie, tam mają więcej wody i te to są prawdziwe potwory. Średnica kępy to ok. 70 cm! Nie wiem jak ja je kiedyś stamtąd wykopię (a z pewnością przyjdzie taki dzień!). W każdym razie ten wykopany miał naprawdę sporą bryłę korzeniową.

Zoja te zdjęcia akurat bez słońca więc trochę ciemniejsze wyszły. Jesień, jesień ... tak, sama w sobie piękna jest, niestety zwiastuje nadejście mrocznej zimy z krótkim dniem, czego nienawidzę szczerze.

Aniu/Anbu no dotrzeć do Ciebie skarbie nie mogę, bo chcę sobie solidnie u Ciebie przeczytać zaległości a na to czasu brak. A u Ciebie z racji Toszki nadzoru zawsze jakieś fajne informacje są. No i ciekawam coś tam nawyprawiała nowego.

Marga powiem nieskromnie, że mnie też zachwyca ta róża. To cztery tegoroczne sadzonki, liczę na nie bardzo w przyszłym roku.

Domi to fakt, że drzemią we mnie jakieś artystyczne tęsknoty, ale też błądzę po manowcach twórczych ogrodowych. Jak prawdziwy artysta, wiecznie nieusatysfakcjonowany efektem końcowym.

Kamilka no zgrzesz, zgrzesz kobieto i kup. Będzie Pani zadowolona! (reklamacji nie przyjmuję)
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 17:05, 06 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ewa trudno mi na razie powiedzieć coś na temat bodziszka Rozanne, bo on niedawno posadzony. W każdym razie zaskoczył mnie tym kwitnieniem. Jeżówki Caribbean wyrosły wysokie i teraz się kładą, trzeba je podwiązywać, ale to akurat mniejszy problem. Nie za bardzo mi się jednak podobają kolorystycznie, może to też kwestia kompozycji. Realizacja mojej wizji mnie rozczarowała, może znajdę dla nich w przyszłym roku inne miejsce i inaczej je ocenię. Później wkleję fotkę, jak teraz wyglądają.

Asia te jeżówki to jak najbardziej Green Jewel. Trawa to rozplenica kupiona w ubiegłym roku jako Viridescens, aktualnie zaczyna wypuszczać czarne koty. Były jeszcze dwa egzemplarze, ale poszły sobie zimą w inny świat. A ta została i rozrosła się do monstrualnych rozmiarów. Miejsce zaginionych rozplenic zajęły inne, kupowane w tym roku rośliny i zrobił się taki trochę misz-masz.

Iga witam Cię u siebie serdecznie. To drzewo to ogromna, stara sosna, a z racji tego, że z podstawy rozchodzą się trzy pnie została nazwana Trzy Siostry. Ten bluszcz jest czwarty rok, przez pierwsze dwa lata w ogóle nie chciał się piąć i kiepsko przyrastał, ruszył dopiero w ubiegłym roku. I tak podobno z bluszczami jest, potrzebują czasu na porządne ukorzenienie się i trzeba je samym sobie zostawić, potem same zaczynają się czepiać i wspinać. Był jeszcze jeden egzemplarz od przodu, ale pan który obcinał gałęzie sosny wyrżnął również nie wiedzieć czemu bluszcz. Wykopałam go wtedy, przesadziłam i nawet zaczął odbijać.

Jako, że masz leśny ogród zalinkuję Ci stronę do mojej cienistej rabaty hostowej, może Cię coś zainteresuje/zainspiruje (na samym dole strony):

http://www.ogrodowisko.pl/watek/6733-ogrod-z-rzezba?page=250

Aga tradycyjnie dziękuję Ci za Twe ciepłe słowa. Ale zawsze powtarzam, że to w dużej części zasługa takich a nie innych kadrów
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
anna_t 19:19, 06 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Zana napisał(a)
Jesienne rudbekie, istne słoneczka:







wiesz co na Twoich zdjęciach to nawet żółty w ogrodzie jest piękny... z czym masz te rudbekie posadzone?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Mary 23:41, 06 wrz 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Zana napisał(a)
Kilka ujęć z mhm.. rabaty pod perukowcem:




Anula,
W jakich warunkach świetlnych rosną u Ciebie Green Jewel? Mam nadzieję, że nie mają zbyt dużo słońca
Virgin, które u mnie widziałaś, ładnie wyglądały z miesiąc temu. Teraz strasznie się wyciągają do słońca i rosną ukośnie. Na tej rabacie mam dużo słońca wiosną (gdy nie ma liści) i latem (gdy słońce wysoko). Teraz to słońce tam może z godzinkę kolo 16-17. To im chyba nie służy.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Konieczki 08:34, 07 wrz 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Wczoraj przyjżałam się swojej Green Jewel i faktycznie identyczne. Pięknie wyglądają z tą trawą. Mi też w zeszłym roku dało się kupic "jakąś" dużą rozplenicę i nawet ładnie odbiła, mus ją przesadzić
____________________
Zielonym do góry... :)
LyraBea 09:11, 07 wrz 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Zana napisał(a)
Zamęczę Was nową rabatą na wprost tarasu z różami Novalis. Jeszcze nie jest skończona, ale aktualnie Novaliski i bodziszki kwitną, więc obfociłam na maksa. Jednym z punktów planu było przesadzenie przed róże przywrotników spod lilaka, który rośnie przy tarasie (bo lilak ma isć out). Wykopałam jeden egzemplarz, ale to jakiś potffór był, tak więc podzieliłam go na siedem sadzonek i posadziłam. Teraz myślę gdzie przenieść pozostałe cztery potfforowate przywrotniki, żeby usunąć lilaka. Ot los..



Ale czaaad! Ja jak żyję, nie widziałam na oczy fioletowej róży. Wygląda bosko.Ujęcie rabaty genialne. Zdjęcie powala.
Zana napisał(a)
I znowu...No co ja się mam z Wami, z Tobą. Zobaczyłam u Ciebie tę jeżówkę i dłużej nie byłam w stanie się jej oprzeć. Zamówiłam w necie 5 sztuk. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będą radować serducho kwitnąc w moim ogrodzie a póki co wracam do widoków Twojego ogrodu...
____________________
Beata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies