Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 17:11, 05 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Mirelka chyba już mroki jesieni na mnie spływają powoli, że takie mroczne te zdjęcia mi powychodziły. Klimat jesienny już czuć, u mnie sporo drzew dookoła, słońce coraz niżej i przez to coraz go mniej, bo i cienie dłuższe są. Na dodatek wczoraj niby gorąco było, ale sporo chmur się przewalało.

Iwonka perukowca szlag trafił zbyt szybko, niestety doczytałam, że on podatny na wertikulozę (o ile nie przekręciłam nazwy tej choroby) i to mi tak jakoś na to wygląda. Muszę doczytać dokładniej. Byłoby dziwne gdyby trzymetrowy krzak padł z suchoty podczas gdy wszystko inne nic nie ucierpiało, nawet małe jeżówki w przedszkolu przeżyły.

Kasya te bodziszki też mnie zaskoczyły. Sadziłam jakoś chyba na początku sierpnia, a one tak się rozszalały, co mnie oczywiście bardzo ucieszyło. To odmiana Rozanne, podobno najbardziej, najdłużej kwitnąca ze wszystkich bodziszków. Zobaczymy w przyszłym roku.

Jola dziękuję Ci bardzo. Kurczaki tylko ja tego innego wymiaru nie widzę, no ale to taka foto-sztuczka

Siaka u Ciebie temat się rozwinął

Kasja dzięki bardzo. Novalis mnie też urzeka tym swoim zimnym kolorem. Ja z różami dopiero zaczynam, więc właściwie wszystko (no prawie wszystko) mnie cieszy.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:05, 05 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kilka ujęć z mhm.. rabaty pod perukowcem:









____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
lojalna_ 22:11, 05 wrz 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Matrona miodzio , ile ma u Ciebie wysokosci ?
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Zana 22:12, 05 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232



____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:13, 05 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jolunia, rozchodnik to nie Matrona tylko Chocolate Drop, on jest z takich niziutkich, tak. ok 30 cm. Ale listeczki ma faktycznie miodzio ciemne
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:22, 05 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jak pisałam wcześniej mój perukowiec padł podczas naszego urlopu. Z zeznań pana, który podjeżdża skosić trawę wynika, że zasechł cały w przeciągu tygodnia. Podejrzewam, że to jedna z nieszczęsnych chorób wertycylioza albo fytoftoroza. Niestety podobno perukowce mają do nich skłonność. Aktualnie wygląda tak:



Strasznie mi go szkoda, bo ma już cztery lata i wyrósł na ok. 3 metry w górę. Jeżeli przychodzi Wam do głowy inna przyczyna to proszę o głos.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
lojalna_ 22:23, 05 wrz 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
To ja sobie zapisze bo mi sie podoba i kolor i wysokosc /)
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
jazzy 22:24, 05 wrz 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Green Jewel są takie subtelne, a jednocześnie dumnie prężą się do słońca
Coś cudownego!
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Zana 22:33, 05 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Joluś zapisuj, zapisuj A jakbyś zapiski zagubiła to pamiętaj tylko, że u mnie widziałaś, na pewno przypomnę.

Jazzy ja je wszystkim polecam. Kolor mają niesamowity, chyba pasowałyby do charakteru Twojego ogrodu.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Sebek 22:43, 05 wrz 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zana napisał(a)
Zamęczę Was nową rabatą na wprost tarasu z różami Novalis. Jeszcze nie jest skończona, ale aktualnie Novaliski i bodziszki kwitną, więc obfociłam na maksa. Jednym z punktów planu było przesadzenie przed róże przywrotników spod lilaka, który rośnie przy tarasie (bo lilak ma isć out). Wykopałam jeden egzemplarz, ale to jakiś potffór był, tak więc podzieliłam go na siedem sadzonek i posadziłam. Teraz myślę gdzie przenieść pozostałe cztery potfforowate przywrotniki, żeby usunąć lilaka. Ot los..





Genialne połączenie!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies