Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

malgol 11:48, 08 cze 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Anula, jaką odmianę szałwii masz u siebie? Chce zakupić ,ale ogrom gatunków mnie przygniata Chciałam taka na obrzeże rabaty wiec nie jakąs ogromniasta. Ta twoja tez mi się podoba....
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Zana 20:18, 08 cze 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ewa/Frezja któraś z dziewczyn (bodajże Ewa/Anda) pisała mi w ubiegłym roku, że jej Rozanne rozrósł się do niebotycznych rozmiarów, mam nadzieję, że tamten był wyjątkiem, a mój będzie się zachowywał jak na dobrze wychowanego kawalera przystało, bez zbytnich szaleństw.

Mirelka to zestawienie to trochę przypadek, ale ja myślę, że to co u innych widzimy, zawsze bardziej nam się podoba od tego co sami mamy. Po prostu patrzysz na swój ogród codziennie i nie odbierasz już tego tak, jak my oglądając zdjęcia. Jak to się mówi nasze nam się opatrzyło i podoba nam się to co inni pokazują. Ja mam w pewnym sensie trochę lepiej, bo widzę ogród najczęściej raz w tygodniu, więc nie jest on dla mnie tak "opatrzony". Z drugiej strony ma to tę swoją wadę, że nie mogę sobie w ciepłe popołudnie wyskoczyć i coś tam podłubać. Z tym szpalerem hortkowym sprawa jest w zasadzie przesądzona, tyle że ta rabatka jakoś tam wygląda, więc ją odkładam w czasie a zajmuję się mordorkami.

Sporobolus to trawa, mam ją od ubiegłego roku. Polska nazwa to poronica różnołuskowa, wrzuć sobie w wujka gogla, zobaczysz jaka jest piękna jak już się rozrośnie. Z maluśkich sadzonek ubiegłoroczynych już się trochę rozrosła, mam nadzieję, że już trochę tego swojego piękna w tym roku pokaże.

Pod zabytkiem sadziłam trzy Nigry. Za siatką rozrastaja się tam już drzewa samosiejki i trochę mi się to nie podoba, bo jak porosną wielkie to mi kiedyś zbyt dużo słońca zabiorą.
Tu mniej więcej widać jak to wygląda (fotki jeszcze majowe), sporo tam jeszcze roboty, cała część na lewo od lewej Nigry no i przód rozkopany, czego akurat za bardzo nie widać. Na dodatek eM rozstawił tam sobie grilla:


Ale jak się pokręci obiektywem to można "wyczarować" takie ujęcie:

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Makao_J 20:20, 08 cze 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Moja sporobuls jeszcze maleńka jest. Chyba bardziej w cień niż w słońce albo za mało wody ma.

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ryska 20:26, 08 cze 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Lubię to Twoje kręcenie obiektywem piękne ujęcia.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Zana 20:26, 08 cze 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Basiu bardzo mnie zaciekawiłaś tą rabatą z rzeźbą, chętnie bym sobie zobaczyła. Jak skończę obsadzać tę moją Lady, to z letka odetchnę, bo mnie to straszenie męczy, że ona ciągle w jakimś bałaganie siedzi.

Pszczółko ja dosyć często łapię się na tym, że dopiero na zdjęciu widzę coś, czego normalnie nie dostrzegłam, a już szczególnie jakiś chwaścik zawsze chętnie się do zdjęcia przemyci

Kasiu trzmieliny zaczynają u mnie trzeci sezon (tak, tak, już trzeci rok zaczynają tam te metki wisieć). Kupowałam w co na Płochocińskiej. Takie były jak kupiłam niemal dokładnie dwa lata temu:
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kacha123 20:31, 08 cze 2017


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Zabytek już prawie przesłonięty
Piękny ogród w tak pięknych kadrach robi ogromne wrażenie
Wiem ile pracy Cię to kosztuje, ale efekt wart tej męki
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
MirellaB 20:34, 08 cze 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Anula sporobolus wygoglowałam - fajna jest. Czy ona faktycznie się przebarwia na pomarańczowo?
Szukam trawy, bo chce seslerie wymienić - strasznie mnie denerwuje jej mało atrakcyjność po kwitnieniu.
Muszę się za nią u mnie w szkółkach rozejrzeć

Zabytek wcale nie widoczny przy takim ujęciu. Czyli dobrze pamiętałam, że drzewa tam sadziłaś Ja lubię dobrze znać ogrody, które odwiedzam

Z tym opatrzeniem ogrodu to masz rację. Ja musiałam przyjść zasadę mam jak mam i tak mi się podoba, bi inaczej z rewolucji bym nigdy nie wyszła. Zawsze się coś ciekawego u kogoś zobaczy i by się chciało mieć u siebie.
Zajrzyj do mnie na fotki
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Zana 20:44, 08 cze 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aniu tak jak napisałam wyżej dla Mirelki: często bardziej nam się podoba to, co u innych widzimy. Nasze po prostu opatrzone już jest.

Monika te białe wiechowate kwiatostany to tawułki Arendsa, a te delikatne białe kwiatuszki to biała jarzmianka.

Edytko za wyrazy współczucia dziękuję. Sama sobie też współczuję szczerze!

Aniu/Makao przywrotnika też kupowałam malutkie sadzonki a po dwóch latach wyrosły z nich prawdziwe potffffory, tak więc uważaj. Na zdjęciu to bodajże osiem sadzonek zrobionych w ubiegłym roku z jednego.

Kamilka trzmieliny są w półcieniu, jak większość roślin u mnie. Miejsce pod płotem z pełnym słońcem czeka jeszcze w kolejce na zrobienie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:50, 08 cze 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Reniu dobrze, dobrze czytasz, że chcę dokupić naparstnice. Jak jeszcze będą w malutkim wiejskim sklepiku to dokupię bo chcę mieć już, teraz. A były takie duże po dyszkę za sztukę, więc.... Co do kamieni przy Lady, to faktycznie taki mam cel, żeby były prawie zasłonięte, żeby było widać tylko ich zarys. Już się tyle na nie napatrzyłam, że mam ich trochę dosyć szczerze mówiąc. I jeszcze na wczoraj byłam zdecydowana, że na górę kupię seslerię, a dzisiaj znowu mnie wątpliwości naszły, bo te falujące lekko carex montana fajnie by tam wyglądały. Baby to mają problemy.

Kasia no to wielkie Gratulacje

Ankiu/Anabuko ja nie mam pustynników. Jeżeli masz na myśli te żółte świeczkowate kwiatostany to są to języczki Przewalskiego.


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:04, 08 cze 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Małgosia ta różowa szałwia to najprawdopodobniej Sensation Deep Rose lub Compacta Bright Rose. Niziutką (ma ok. 20-25 cm wysokości w czasie kwitnienia) mam jeszcze ciemnoniebieską odmianę Marcus, tu fotka, ale jeszcze nie jest w pełni rozwinięta (szałwia a nie fotka):


Nie mogę znaleźć fotki z ubiegłego roku, ale jak wygrzebię to Ci dam znać.


Ania/Makao jak odkryłam sporobolusa to szukałam o nim informacji. Niewiele ich w necie były, ale to trawa polecana na pełne słońce i raczej przepuszczalne gleby. Nawet miałam obawy sadząc ją, bo u mnie rośnie jak większość roślin w półcieniu, a na dodatek ubogiego podłoża nie ma. Bałam się, że mi zagnije zimą, bo to jest dla niej niebezpieczeństwo, właśnie nadmiar wilgoci zimą. Zrobiłam jej porządny drenaż żwirkowy i żyje. Rozrasta się u mnie fajnie. Za jakiś czas zrobię fotki porównawcze.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies