Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

mrokasia 13:08, 05 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18246
BKosimkArt napisał(a)
Anulko , zupełnie niepotrzebnie się stresowałaś, każdy ma w ogrodzie takie miejsca, nie dokończone lub w fazie przeróbek.


Dokładnie, ja mam nawet kilka .
Ruderowa nabiera mocy!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Zana 13:20, 05 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aprilku no dziękuję za tyle miłych słów. Roboty jeszcze huk huków, do celu droga daleka, tak jak napisałaś niedoróbek jest sporo, tego na zdjęciach nie widać. Człek powoli dojrzewa ogrodowo, tak naprawdę dopiero w ubiegłym roku skrystalizowała mi się wizja tego co chciałabym docelowo osiągnąć w ogrodzie. Potrzebny tylko czas, a z tym akurat kicha.
Ciekawam coś tam nakupowała, wszystko musisz mi pokazać jak przyjadę po seslerię.

Gosiek ha, ha, ha Ciebie napędza, a mnie widok worów z g...m, ziemią, korą, stosu kompostu i wideł osłabia. Satysfakcja po skończonej robocie bezcenna. Do czasu aż pojawią się pomysły przeróbek, bo jednak lepiej byłoby gdyby...

Asiu no z tym śniegiem to ciężko Cię przebić. Współczuję serdecznie, no nie udała nam się pogodowo majówka w tym roku. Ruderowa dziękuje za pochwałę.

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 13:32, 05 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Basiu owszem każdy ma, ale jestem przekonana, że mało kto ma taki roz...l jak mój pod płotem. O bałaganie za małym domkiem to już nawet nie wspomnę, łącznie z porzuconym bezwiednie starym kompostownikiem, ale to akurat jest w miarę szybko do ogarnięcia. Inne moje bajzle już nie tak prędko. Tak więc cieszę się, że obejrzałaś po drodze dwa naprawdę śliczne ogrody u Iwonki i u April.

Helen ta trawka na ruderowej to Carex Elata Aurea. Ona w słońcu wybarwia się na żółto a w cieniu na limonkowo. Potrzebuje sporo wilgoci.

Tu w zbliżeniu kwitnąca właśnie ze stosikiem czekających do wsadzenia roślin.






Mrokasia owszem, ale u mnie jest mega wielka rozpierducha. Dziewczyny widziały. Muszę cyknąć świeżą fotkę, choć w ubiegłym roku pokazywałam bajzlowisko pod płotem.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
AnnaCh 13:49, 05 maj 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Zana napisał(a)
jestem przekonana, że mało kto ma taki roz...l jak mój pod płotem.
Chyba mało jeszcze widziałaś
Aniu, pięknie masz, do tego robisz piękne zdjęcia, a bajzel ma każdy, ja zaczynam się do mojego przyzwyczajać
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paulaa 14:28, 05 maj 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Aniu chyba nazwa Ruderowa dla tej rabaty jest już bardzo ale to bardzo uwłaczająca. Jest tam już tak fajnie, że chyba nikt nie zwraca uwagi na ruderę gdzieś tam daleko w tle ;P
Ścieżka żwirowa przecudna, zdjęcia po prostu magiczne. Bajzel na zdjęciach dodaje tylko autentyczności i ja lubię takie zdjęcia "w trakcie". Pozdrawiam
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Zana 15:29, 05 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aniu no nie będę się licytować. Ja mam nadzieję, że uda się w tym sezonie choć jako tako ogarnąć bajzel pod płotem.

Paulaa hi, hi no może trzeba będzie pomyśleć nad nową nazwą dla tej rabaty. Ruderę niestety widać, choć w pewnym sensie już się do niej jakoś przyzwyczaiłam. Dziękuję za pochwałę ścieżki. W planach są jeszcze dwie takie same.
Idę looknąć co tam u Ciebie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 17:25, 05 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Po raz pierwszy ruderowa na zdjęciu z ruderą w tle prezentuje się całkiem przyzwoicie. Pisze to, bo do tej pory na zdjęciach była głównie rabata, a nie szerszy plan. Pomysł z wsadzeniem tam dorodnych świdośliw był znakomity.
Nieustannie podziwiam pracowitość, konsekwencję w działaniu i dbałość o detale.
Fajny ten duecik hostowo-cisowy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
KasiaLangier 19:41, 05 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Mnie się duecik hostowo-cisowy też podoba widać dużo DOBREJ roboty
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Zana 21:45, 05 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Haniu dobrze to ujęłaś "całkiem przyzwoicie". To fakt, rzadko pokazywałam szerszy plan, no bo ta rudera uroku nie dodaje. Potrzeba czasu na rozrost świdośliw. No i winobluszcz na ruderze mógłby rozwinąć skrzydła.
Kuleczki cisowe marzyły mi się od dawna no i wreszcie pierwsze mam, cieszę się z nich jak gooopia. No z tą konsekwencją w działaniu to jednak różnie bywa.

Kasiu bardzo dziękuję. Ruderowa wreszcie zaczyna jakoś "po ludzku" wyglądać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:05, 05 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Pokażę jeszcze zaczątek porządkowania terenu po drugiej stronie, pod płotem. Powstał zaczątek rabaty przede wszystkim z roślin, które miałam. Tym samym już prawie oczyściłam teren przed serbami i tam zacznie się przygotowywanie gleby pod nasadzenia (dużo roboty nie będzie bo tam akurat jest nawet całkiem dobre podłoże - jedyne takie miejsce w moim ogrodzie).

Tak więc powstała taka rabatka bylinowa, na razie mało widać bo wszystko małe. Ale przynajmniej jakoś uporządkowane. Iwonka/Inka nazwała ją słoneczną.
Zdjęcia nie najlepsze, robione wieczorową porą (bez udziału bruneta)






Tu w szerszym planie, pod płotem zostawione miejsce na żywopłot, z przodu posadzone na razie "w kupie" rozchodniki (trzeba było je zabrać bo byłyby zmiażdżone przy wykopywaniu rozplenicy) i roślinki od April, nazwy nie pamiętam.
A poza tym rosną tam trzcinniki Overdam, floksy, szałwie, liatry, dwa przegorzany, rudbekie, perowskie, trytomy.

Za świerczkiem widać niefortunnie posadowioną skrzynkę od nawadniania, która uniemożliwia pociągnięcie żywopłotu po całości. Dlatego właśnie przed skrzynką wylądował świeczek Iseli Fastigiata, którego kiedyś kupiłam w jakimś impulsywnym porywie sama nie wiem czego. I pewien pomysł podsunęła mi Iwonka (dzieki Ci) i zapewne zostanie zrealizowany.

Zobaczymy latem co wyjdzie z tego przedsięwzięcia



____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies