Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

gardney 13:09, 01 mar 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Witaj Aneta! Zaglądam do Cię regularnie muszę to napisać WOW (to reakcja na przedpłocie). Mi to się słabo robi jak sobie pomyślę jaką pracę wykonałaś. Jesteś wariatka ogrodowa zdecydowanie. To komplement oczywiście, cobyś się nie obraziła że wariatka, ale wiesz no nie da się tego jakoś inaczej ująć po prostu.
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
elaela 18:14, 01 mar 2015


Dołączył: 25 lut 2015
Posty: 69
Ana, mam u siebie dwie młodziutkie limki (sadziłam je w ubiegłym roku). Ich gałązki mają po ok. 80 cm. Chciałabym je wyhodować na takie wysokie i piekne jak u Ciebie. Podpowiedz mi proszę jak je ciąć aby nie zmarnować i czym, i kiedy je zasilać?
____________________
makkasia 11:26, 02 mar 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Taaa przedpłocie ja mam pasek trawnika i jak na razie nic nie zmieniam. Muszę pomyśleć o ekranie przesłaniającym mnie od ulicy. A twoje przedpłocie niedoścignione marzenie Makowa ale od wewnątrz płota
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Margarete 15:29, 02 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
ana_art napisał(a)
Hej
w sumie to prosty sposób i NIC nie kosztuje, albo się uda albo nie
dobrze dać w ukorzeniacz do zdrewniałych i bezpośrednio do ziemi, dobrze gdzies w zacisznym miejscu, ziemia powinna być wilgotna, by mogły się ukorzenić. Mi w ubiegłym roku ukorzeniło się kilkanaście sztuk, dziewczynom również.
Powodzenia!

Sorry ze sie wcinam ale dobrze jest aby te doniczki z patyczkami rzeczywiscie w zacisznym mieiscu postawic ale aby nie stały w pełnym słoncu, w ubiegłym roku tak zrobiłam, posadziłam do ziemi, wypusciły małe listki i...przedobrzyłam bo wyniosłam je na "patelnie słoneczną" i...padły, mimo ze podlewałam często a Pani Przyroda nasza mi dopiero uswiadomiła jaki błąd popełniłam
Pozdrawiam !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 15:52, 02 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
ana_art napisał(a)

NIE PRZEJMUJE SIĘ!!!!
przywykłam do krytyki podobnie jak Ty To co napisałam to raczej w ramach ciekawostki przyrodniczej... a nie użalania się
Najważniejsze że JA uwielbiam swój ogród, bo przecież tak ma być Ostatnio rozmawiałam ze znajomą w realu o ogrodzie i stwierdziła że jestem szurnięta, a ja że dobrze mi z tym szurnięciem
Wiosna hmmmm miałam iść dzisiaj posprzątać odrobinę a tu mówią że od środy ochłodzenie i do -7 w nocy, no jak żyć... chyba pójdę i pąki kwiatowe w bergeniach poprzykrywam fruwającymi po ogrodzie pąkami hortensji


To dołącz jeszcze mnie do tych...szurnietych...bo ja generalnie kocham ogrody, kocham mój ogród (choc nie jest doskonały ) z przyjemnościa ogladam cudze -piekne ogrody, do wielu z nich mam stosunek emocjonalny ....
i uwielbiam TWÓJ ogród też
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Zielona 23:10, 02 mar 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Pralka chodzi, irysy /widziałam z okna/ wychodzą, a ja wychodzę z siebie, bo chcę do ogrodu Ale powrót z podróży zawsze jest ciekawy. Niby porządek zostawiony w domu, a w czasie godziny od wniesienia bagażu robi się... nie powiem co. Ale cieszę się, że wróciłam Fajnie być w domu.

Przedpłocie... doskonałe
Krys 23:20, 02 mar 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Aneta przedplocie powala,pieknie
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Edit 23:28, 02 mar 2015


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 1068
Margarete napisał(a)

Sorry ze sie wcinam ale dobrze jest aby te doniczki z patyczkami rzeczywiscie w zacisznym mieiscu postawic ale aby nie stały w pełnym słoncu, w ubiegłym roku tak zrobiłam, posadziłam do ziemi, wypusciły małe listki i...przedobrzyłam bo wyniosłam je na "patelnie słoneczną" i...padły, mimo ze podlewałam często a Pani Przyroda nasza mi dopiero uswiadomiła jaki błąd popełniłam
Pozdrawiam !

Ciekawe, czy można doniczkowe patyczki w domku na parapecie trzymać? Kiedy je z tego parapetu zabrać i do ogrodu wysadzić? Jeszcze tego roku? Na jesieni czy wcześniej? Nie mam o tym zielonego pojęcia.
____________________
Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-)
Edit 23:31, 02 mar 2015


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 1068
Krys napisał(a)
Aneta przedplocie powala,pieknie

Też tak twierdzę
____________________
Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-)
Iwk4 23:39, 02 mar 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Przedpłocie piękne, czekam na cebulowe.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies