Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

ana_art 00:20, 02 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Kamajla napisał(a)
Ana, przy stożkach masz miejsce na begonie, ale teraz tam gęsto od tulipanów - pozbędziesz się ich wszystkich jak zaczną przekwitać, żeby posadzić begonie?
to jest rabata która jest wizytówką, usunę wszystkie tulipany..... wiem brzmi strasznie, ale po eksperymentach z pełnym tulipanami wiem, że są one 'jednoroczne' zobacz to jest rabata
4.2014

i
4.2015

tak wyglądają tulipany pełne w drugim roku, liście i ułamek w pąkach (naliczyłam 8 sztuk)
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 00:21, 02 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Zielona napisał(a)
I to jest trawnik kiepski??? Chyba, że wymieniałaś i rolkę rozłożyłaś.
Gdzie jest stipa z zawijasowej?

Wiesz co... to jest fizycznie niemożliwe, żeby tak gęsto posadzić tulipany. Ty masz je chyba piętrowo. Ale gdzie mają korzenie tych roślin, które są obok??? Jak to wszystko daje radę rosnąć obok siebie???

nie lubię fizyki
o trawie pisałam w dwóch wątkach powyżej. To tylko na zdjęciach tak wygląda...
stipę wycięłam, ale już widzę nowe źdźbła
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 00:22, 02 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
waldek727 napisał(a)

Anetko.
My chyba pomyliliśmy zawody.
myślisz?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Edit 00:48, 02 maj 2015


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 1068
ana_art napisał(a)



Moim zdaniem te tulipki wymiatają!!! Są wyjątkowo fotogeniczne na każdej fotce wyglądają jakby były wklejone super!
____________________
Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-)
waldek727 01:53, 02 maj 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
ana_art napisał(a)
myślisz?

Ana.
Jak będziemy razem zakładać takie ogrody jak Twój, to ja natentychmiast przeprowadzam się do Łomży i proszę mi nie dawać palnika do łapy na punkcie którego mam już alergię, tylko solidne widły amerykańskie .
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ZielonaAnia75 07:19, 02 maj 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 657
Ana, toż to cudo te Twoje tulipany!!! Jesteś niesamowita!!! A jaki spektakl będzie, jak zakwitną te, które jeszcze w pąkach! A sąsiedzi z zazdrości o tak dopracowane przedpłocie lubią Cię
____________________
iwonadm 07:50, 02 maj 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Przepięknie jak zwykle jesteś mistrzynią kompozycji i rośliny jak nic odwzajemniają miłość do nich
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Kamajla 08:25, 02 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Dziękuję za odpowiedź. Co do gęstości sadzenia cebulek tulipanów, to chyba nie trzymałaś się zbytnio wytycznych i bardzo dobrze, bo mamy teraz co podziwiać
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
nicol21 08:40, 02 maj 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10342
ana_art napisał(a)
to jest rabata która jest wizytówką, usunę wszystkie tulipany..... wiem brzmi strasznie, ale po eksperymentach z pełnym tulipanami wiem, że są one 'jednoroczne' zobacz to jest rabata
4.2014
tak wyglądają tulipany pełne w drugim roku, liście i ułamek w pąkach (naliczyłam 8 sztuk)


Rzeczywiście ogromna różnica. Penwie nie wykopywałaś na lato, ale podejrzewam że im za wiele by nie pomogło. Wydaje mi się że sprzedawcy ścinają kwiaty jeśli cebule mają iść na sprzedaż. Ale rzeczywiście cebule trzeba usunąć skoro to reprezentacyjna rabata. Masz je gdzie wsadzić tak aby sprawdzić czy może po takim cichym roku w kolejnym znów zakwitną.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
ana_art 08:48, 02 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
nicol21 napisał(a)


Rzeczywiście ogromna różnica. Penwie nie wykopywałaś na lato, ale podejrzewam że im za wiele by nie pomogło. Wydaje mi się że sprzedawcy ścinają kwiaty jeśli cebule mają iść na sprzedaż. Ale rzeczywiście cebule trzeba usunąć skoro to reprezentacyjna rabata. Masz je gdzie wsadzić tak aby sprawdzić czy może po takim cichym roku w kolejnym znów zakwitną.
probónowałam właśnie z wykopanymi angelique w tamtym roku i nic z tego, same lisciory... Inne tulipany juz kolejny rok powtarzają kwitnienie pomimo nie wykonywania. Pełne strajkują niestety
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies