Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

ana_art 09:41, 03 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
marta_d napisał(a)
Wspaniała wiosna wczoraj przed snem pod silnym wrażeniem Twoich najświeższych zdjęć pokazałam mężowi Twój ogród - on kompletny laik - zachwycony równie jak ja i nie dziwi się, że ciągle gapię się na Twój wątek i kontakt ze mną się urywa uwielbiam Twój ogród!
P.S. Anetko piszesz, że tulipany pełne nie są atrakcyjne w kolejnych latach i chyba rzeczywiście tak się dzieje, ja posiadam kilka odmian pełnych i też to zaobserwowałam. Swoje sadzę w koszykach i wykopuję póki co, co roku (koszyk ułatwia mi sprawę), ponieważ pomyślałam, że to im pomoże, ale niestety. Mogłabyś w takim razie podpowiedzieć jakie odmiany, gatunki uważasz za "żelazne", które nie sprawiają problemów i rok w rok kwitną niezawodnie ? Pozdrawiam Cię serdecznie

dziękuję Marto Później postaram się zrobić podsumowanie z kwitnięcia tulipanków
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 09:42, 03 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
andziulka napisał(a)
Aniu, masz całą masę wiosennych kwiatków, cudowny ogród pozdrawiam cieplutko
Aniu u Ciebie też cała masa koloru. buziak
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 09:44, 03 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Jana napisał(a)
Ana mam pytanie pewnie już padło pamiętam, że hortensje masz w odległości od siebie 70cm, ale czy masz wkopane po jednym krzaku do dołka czy też dwa, bo o takim rozwiązaniu też słyszałam...I jeszcze jedno - w jakiej odległości masz rozchodniki (i jaka to odmiana) od hortensji i jak gęsto koło siebie? tulipany powalają ale jak dla mnie szafirki to jest to, w grupie wyglądają przepięknie... pozdrawiam

jeden dołek jedna hortensja, według mnie dwie do dołka to przesada .
rozchodniki? kupione jako rozchodniki bez odmianowe, nie wiem czy jestem autorytetem względem sadzenia bo u mnie wszystko za gęsto
Szafirki w tym roku pięknie się pomnożyły
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 09:47, 03 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Gardenarium napisał(a)
Ja jeszcze nóg nie czuję...zamiast tortu mieliśmy rożki z owocami w środku
u nas Danusiu dzisiaj urodziny drugiego z czterech majowych chłopaków więc tort być musi.
Po wczorajszej pracy zakwasy są
A dzisiaj piękniej niż wczoraj!
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 09:49, 03 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
tusiawka napisał(a)
Ania, pamiętasz może, jakie tulipany rosna na przedpłociu?
Ślicznie u Ciebie, podziwiam żółte i pomarańczowe odmiany, bo sama nigdy ich nie kupię.
Mi się udało i wszystkie pełne w kolejny mroku mi zakwitły, ale zostawiałam tylko najładniejsze rokujace cebule, a to jednak trochę zabawy jest.

kupowałam je w wielopakach bez nazwy tylko w kolorze różowym, więc trudno powiedzieć co to jest, ale fakt że ładne
żółtego i pomarańczowego poza wiosną u mnie nie uświadczysz (no poza różami)
wiosna musi być kolorowa i energetyczna
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 09:51, 03 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
UWAGA!!!! DEMENTUJĘ

TULIPANÓW NIE SADZĘ PIĘTROWO
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Zielona 10:25, 03 maj 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
ana_art napisał(a)
UWAGA!!!! DEMENTUJĘ

TULIPANÓW NIE SADZĘ PIĘTROWO


AJ LOW JU Mówiłam już?
ana_art 11:48, 03 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ZielonaAnia75 napisał(a)
Ana, toż to cudo te Twoje tulipany!!! Jesteś niesamowita!!! A jaki spektakl będzie, jak zakwitną te, które jeszcze w pąkach! A sąsiedzi z zazdrości o tak dopracowane przedpłocie lubią Cię
Moi sąsiedzi to fajni ludzie, kazdy dba o swój ogródek. Czy mnie lubią? nie wiem, rozmawiamy ze sobą normalnie. Mnie cieszy jak wokół jet ładnie, więc mierzę ludzi tą samą miarą
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 11:52, 03 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Zielona napisał(a)


AJ LOW JU Mówiłam już?
a ty wróciłaś z tych 'światów' bo dzwoniłam a nie odbierałaś????
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
nicol21 17:25, 03 maj 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10372
Nieźle Anetko - kalorie z tortów spokojnie w ogrodzie spalisz ale nieźle Wam wyszło że teraz tort co 3ci dzień możecie w maju mieć z drugiej strony chłopacy mają urodziny w roku szkolnym - czyli łatwiej zrobić imprezę
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies