Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Anita1978 17:04, 02 maj 2015


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
ana_art napisał(a)
probónowałam właśnie z wykopanymi angelique w tamtym roku i nic z tego, same lisciory... Inne tulipany juz kolejny rok powtarzają kwitnienie pomimo nie wykonywania. Pełne strajkują niestety

,
Mam to samo w oczku.... W tamtym roku posadziłam ponad 300 a w tym roku jest 1/4 .....myśle co by dać na ich miejsce!
P.s. Wszystko piękne, jak zwykle!
____________________
ogródek Anity
andziulka 18:19, 02 maj 2015


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Aniu, masz całą masę wiosennych kwiatków, cudowny ogród pozdrawiam cieplutko
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
Jana 20:48, 02 maj 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Ana mam pytanie pewnie już padło pamiętam, że hortensje masz w odległości od siebie 70cm, ale czy masz wkopane po jednym krzaku do dołka czy też dwa, bo o takim rozwiązaniu też słyszałam...I jeszcze jedno - w jakiej odległości masz rozchodniki (i jaka to odmiana) od hortensji i jak gęsto koło siebie? tulipany powalają ale jak dla mnie szafirki to jest to, w grupie wyglądają przepięknie... pozdrawiam

____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
ana_art 22:21, 02 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
na wszystkie pytania odpowiem jutro, dzisiaj był cudny dzień, bardzo intensywny, rąk i pleców nie czuję, a jeszcze czekam aż mi biszkopt wystygnie bo tort muszę na jutro zrobić...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Gardenarium 22:28, 02 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja jeszcze nóg nie czuję...zamiast tortu mieliśmy rożki z owocami w środku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tusiawka 23:07, 02 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Ania, pamiętasz może, jakie tulipany rosna na przedpłociu?
Ślicznie u Ciebie, podziwiam żółte i pomarańczowe odmiany, bo sama nigdy ich nie kupię.
Mi się udało i wszystkie pełne w kolejny mroku mi zakwitły, ale zostawiałam tylko najładniejsze rokujace cebule, a to jednak trochę zabawy jest.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
malgra 07:51, 03 maj 2015

Dołączył: 29 wrz 2014
Posty: 36
I z wrażenia zapomniałam z czym przyszłam: Ana, obwódkę rabatki warzywnej zrobiłam jednak z trzmieliny (cała ja, najpierw długie rozmyślanie, wreszcie podjęta decyzja: będzie bukszpanowa, aby potem zobaczyć wsadzoną już trzmielinową. Proszę Cię o zdjęcie Twojej obecnie. Cudownego dnia!

Teraz dopiero zauważyłam, że wcięło mój poprzedni post. Więc powtórzę, chociaż pewnie to już nie to samo. Każde kolejne zdjęcie wywołało we mnie szok. Ale było to niesamowite uczucie. Zachwyt mnie pełny ogarnął. Ana, gratuluję z całego serca! Piękne kompozycje!


____________________
ana_art 09:30, 03 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Malgosik napisał(a)
Aneta a możesz w 1 poście napisać nazwy odmian, które tak strasznie strajkują w drugim roku po posadzeniu?
później postaram się coś uskrobać, z nazwami może być problem, ale zdjęciowo opiszę
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 09:34, 03 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Madzenka napisał(a)
Wow zaczęło sie!!!

Ana czy Ty czekasz na zaschnięciu lisci tulipanów i dopiero je wtedy obcinasz czy wczesniej? Nigdy u ciebie tych szpetnych lisci nie widuję.
większość tulipanów u mnie jednak rośnie za czymś lub w czymś więc liście są zagłuszane przez byliny i trawy. Tylko nieliczne widać więc zdarza mi się usuwać je stopniowo czyli np po kilka liści na rabacie przy stożkach wykopuje przed sadzeniem begonii
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 09:35, 03 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Sebek napisał(a)
Wzdycham lubieżnie wisząc i u Ciebie na płocie Oczywiście wdrapując się na niego uważałem na te setki cebul


U mnie Angelique i EE (które nimi nie są) pokazują jakieś marne pąki, no nic... Trzeba dosadzić nowe
uważaj i na cebulki i na róże żebyś tyłka nie pokolił w tym roku EE są nieco niższe u mnie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies