Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Malgosik 08:53, 02 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Aneta a możesz w 1 poście napisać nazwy odmian, które tak strasznie strajkują w drugim roku po posadzeniu?
____________________
Ogród na glinie
ele2001 08:56, 02 maj 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Aniu inspirujesz do sadzenia cebulowych ja zawsze unikałem tulipanów właśnie z tego względu że "znikaja"z rabat ale chyba te pojedyńcze jak piszesz przeproszę i w tym roku wsadzę Oczywiście pięknie..
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
martaibartek 08:58, 02 maj 2015


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Przepiękny ogród!
Tulipanowe rabaty powalają!
____________________
Madzenka 09:02, 02 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wow zaczęło sie!!!

Ana czy Ty czekasz na zaschnięciu lisci tulipanów i dopiero je wtedy obcinasz czy wczesniej? Nigdy u ciebie tych szpetnych lisci nie widuję.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 09:05, 02 maj 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wzdycham lubieżnie wisząc i u Ciebie na płocie Oczywiście wdrapując się na niego uważałem na te setki cebul


U mnie Angelique i EE (które nimi nie są) pokazują jakieś marne pąki, no nic... Trzeba dosadzić nowe
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mar_za 09:39, 02 maj 2015


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
ana_art napisał(a)
to jest rabata która jest wizytówką, usunę wszystkie tulipany..... wiem brzmi strasznie, ale po eksperymentach z pełnym tulipanami wiem, że są one 'jednoroczne' zobacz to jest rabata
4.2014

i
4.2015

tak wyglądają tulipany pełne w drugim roku, liście i ułamek w pąkach (naliczyłam 8 sztuk)


Podglądam Twój ogród od dawna i jak wiekszość wzdycham w ochach i achach, a też pewnie jak niektórzy utwierdzam się w kompleksach . Pięknie masz!
Mogłabyś zajrzeć do mnie i powiedzieć czy te białe moje tulipany to są pełne? Czy też będzie podobny efekt za rok? Może też powinnam się ich pozbyć po przekwitnięciu i posadzić nowe? Dziękuję.
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
marta_d 11:13, 02 maj 2015


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Wspaniała wiosna wczoraj przed snem pod silnym wrażeniem Twoich najświeższych zdjęć pokazałam mężowi Twój ogród - on kompletny laik - zachwycony równie jak ja i nie dziwi się, że ciągle gapię się na Twój wątek i kontakt ze mną się urywa uwielbiam Twój ogród!
P.S. Anetko piszesz, że tulipany pełne nie są atrakcyjne w kolejnych latach i chyba rzeczywiście tak się dzieje, ja posiadam kilka odmian pełnych i też to zaobserwowałam. Swoje sadzę w koszykach i wykopuję póki co, co roku (koszyk ułatwia mi sprawę), ponieważ pomyślałam, że to im pomoże, ale niestety. Mogłabyś w takim razie podpowiedzieć jakie odmiany, gatunki uważasz za "żelazne", które nie sprawiają problemów i rok w rok kwitną niezawodnie ? Pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
ewa004 12:46, 02 maj 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
To co zrobiłaś w swoim ogrodzie to jest Aniu prawdziwe mistrzostwo
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Iwk4 13:08, 02 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Pięknie, świeżo. Nie wyobrażam sobie twojego wiosennego ogrodu bez łanów tulipanowych.
Dołączam się do pytania, które tulipany się sprawdzają co roku ?
____________________
Ogródek Iwony II
AlKa 13:52, 02 maj 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Ana jak zwykle cud miod i ... tulipany
____________________
pora na zmiany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies