Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Pszczelarnia 14:20, 07 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Makadamiu, ja od czytania już mam pląs materiałoznawczy: papa, blacha, listwy, siatka, klej, silikon, bramka, lustro.

To patyna lepsza. Naturalia non sunt turpia. Upływ czasu - naturalny w rzeczy samej.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Helen 20:27, 07 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
makadamia napisał(a)
O znalazłam jeszcze zdjęcia z 2017:


Widać i nasadzenia ładne, i mur paskudny

O ile z samym zakryciem cegieł nie ma chyba takiego problemu, to z tą czapą na górze, która się po prostu kruszy i co chwila muszę kawałki betonu z rabatki zbierać - nie mam pojęcia co zrobić.


Piękne nasadzenia, człowiek się na nich skupia, a nie na murze.
____________________
Helen - Hortensjowo
wiklasia 21:09, 07 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
A może obłożyć do boazerią drewnianą no wiesz deski na zakładkę, ja mam tak obitą sąsiedzką ruderę, która ledwo kupy się trzyma, zajrzyj u mnie na stronę 72.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gruszka_na_w... 22:15, 07 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Tutaj to człek zawsze łyknie wiedzy w dowolnej, wybranej dziedzinie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
eVka 08:48, 08 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kurcze mi ten murek też w takiej postacji bardzo się podoba. Ale pomysł obłożenia drewnem (niestety droga zabawa) podoba mi się jeszcze bardziej.
____________________
mrokasia 09:39, 08 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18117
Na zdjęciach ten mur wygląda bardzo klimatycznie i romantycznie . Ale rozumiem, że wybieranie z rabaty kawałków gruzu jest znacznie mniej romantyczne. Łączę się z Tobą w bólu - ja mam rozwalającą się wysoką, betonową podmurówkę od ogrodzenia sąsiada i też nie wiem co mam z nią zrobić...
Wiem, nie pomogłam...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sylwia_slomc... 09:43, 08 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
magnolia napisał(a)


blachę łączy się na zakładki i w nich silikon, więc nie puszczają wody

Miałam silikonem uszczelniane okna między parapetem a futryna po dwóch sezonach silikon wypadł stąd go nie proponowałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:46, 08 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
Nie musi być na gładko Można też obłożyć płytką ceglaną
Patyna patyną, ale jak nic się nie zadziała w celu zabrezpieczeń to za parę lat muru nie będzie bo go mróz rozsadzi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 10:39, 08 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zana napisał(a)
Twój mur przy mojej ruderze prezentuje się bardzo nader elegancko.


Aniu, ale "Twoja" rudera jest na działce weekendowej, a mój murek jest na podjeździe, mam na niego widok z kuchni
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:49, 08 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
m_gocha napisał(a)

A może mur odświeżyć/przemalować a w to miejsce gdzie widać cegłę wstawić np. ażurową furtkę (drzwi) a za nimi lustro... Będzie wyglądało jakby było przejście do drugiej części ogrodu (to też zależy jaki widoczek odbijałby sie w lustrze ) I wokół furtki puścić jakieś pnącze

Och, ja mi się marzy mur w ogrodzie


Cześć Gosiu, zdaje się że pomysł lutra wzbudził uznanie
Muszę Wam pokazać szersze kadry z tego podjazdu, to zobaczycie, że to nie jest dobre miejsce na takie rzeczy. Takie lustro będzie tu wyglądało bardzo nienaturalnie.

Natomiast zainspirował mnie sam pomysł zasłonięcia muru - może po całości go jakimś płotkiem zasłonić? Co prawda nie lubię takiego sztukowania, i miejsce dla roślin by się skurczyło, ale może to jest właściwy kierunek?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies