Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozmnażanie hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozmnażanie hortensji

Ewik 21:14, 24 mar 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Mi też cześć listków na patykach zwiedła i nie wiem , czy trzymać te patyczki , czy juz nic z nich nie będzie .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
martaibartek 21:59, 24 mar 2014


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
U mnie tak samo listki były że ho ho, piękne zielone a potem zmarniały, uschły i po patykach
____________________
Gabrysia_ 08:54, 25 mar 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Dziewczyny moje patyki Limki najlepiej przetrwały te,które najpierw w wodzie puściły korzonki,później poszły do donicy
Znalazłam takie fotki...
...w wodzie



...przeniesione do donicy



A tu nawet zakwitły



Jesienią przesadziłam do gruntu,teraz chcę je posadzić do donic,oglądałam mają fajne korzonki
____________________
Joaska 14:50, 25 mar 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Gabrysia ja tez teraz tak zrobiłam, najpierw woda i przy takich małych białych korzonkach poszły do doniczki, teraz czekam, maja listki niewielkie, za jakiś tydzień wyjmę 1 patyczka i sprawdzę co i jak ...
jak do tej pory to najlepiej mi się ukorzeniało z zielnych sadzonek, w tym roku chyba tez przetrwało z 8-9 sadzonek robionych w zeszłym roku.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
niezapominajka 20:52, 27 mar 2014

Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 47
A po jakim czasie Wam padły te patyki z liśćmi w doniczkach? Bo moje póki co mają się dobrze...i tak się zastanawiam czy dadzą radę...
Joaska 11:32, 28 mar 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
To jest jak loteria u mnie jeszcze stoją z listkami , ale do tej pory nie miałam szczęścia w ukorzenianiu patyczków.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Ola54 13:37, 29 mar 2014


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Chyba potrzebna jest cierpliwość...u mnie kilka ukorzenionych rok temu w wodzie rośnie już w gruncie.Ale na ok.10 patyków korzonki puściło 4 szt.W tym roku część dałam do wody a część do doniczek i...czekam..Kilka patyczków nie ma listków czyli chyba do wyrzucenia reszta zielona .Czekam ......co z tego wyjdzie.Nawet na kilkanaście jak dwa,trzy ukorzenią się to już i tak sukces .
Joaska 19:28, 29 mar 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
U mnie też kilka suchych czyli pewnie z nich nic nie będzie ale większość ma listki, i pewnie z nich tez tylko kilka się może ukorzeni , a patyczków wsadziłam chyba ze 30 szt. jak się ukoszeni z2-3 szt. będę zadowolona.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Justyna 21:54, 06 kwi 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Dlaczego moje nie wypuściły korzonków i zaczynają usychać?
W tym roku po raz pierwszy podjęłam próbę rozmnożenia hortensji, by mieć je na prezenty dla znajomych. Annabelle ukorzeniam w doniczkach i wszystko wskazuje na to, że się uda. Natomiast Bukietowa VF, która już od ponad miesiąca moczy się w wodzie, początkowo wypuściła ładne liście, ale teraz zaczyna je gubić, a korzeni brak
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
dajana 23:50, 06 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Wydaje mi się że zbyt niski słoik za mało wody,korzonki być może puszczą z oczek wyżej ,ja bym wkopała je do ziemi głęboko a część naziemną zostawiłabym maksymalnie 5 cm .No ale ja ekspertem nie jestem tylko podglądaczem własnych gałązek hortensji mogę się więc myślić
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies