Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozmnażanie hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozmnażanie hortensji

martaibartek 11:25, 02 maj 2014


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Jak duże mają być korzonki hortensji, żeby wsadzić je z wody do donic z ziemią?
____________________
asiach 14:05, 02 maj 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Piszę, żeby zaznaczyć wątek
emila 13:25, 06 maj 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
no nic ja też muszę popracowąc na swoimi hortensjami, kupiłam 3 sztuki z tego piesek po 2 tyg wyrwał mi z ziemi 3 sztuki i trosze połamał, kupuje dzisiaj ukorzeniacz i do piachu> Zapomniałabym że sąsiadka ma piekna hortensję bukietową nie wiem jaka odmiana ale tak sobie "pożyczę" od niej szczypkę zeby nie widziała.
____________________
Ogród nasz
Ewik 13:34, 06 maj 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Mi z pierwszej partii obciętych w lutym wszystkie padły,teraz mam kilka wsadzonych do wody z cięcia z końca marca i pojawiły się malutkie korzonki
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
kitek81 10:07, 12 maj 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Joaska napisał(a)
A teraz coś pokażę pamiętacie moje sadzonki zielne ukorzeniane latem zeszłego roku (str. 16 tego wątku)
ukorzeniły się wszystkie wsadzone, i mam 8 hortek z tej donicy(1 kot wydrapał - paskuda jedna jak dorwę to łeb odstrzelę) + 2-3 sadzonki w doniczkach koło roślin matecznych o których zapomniałam
wyglądających na dzień dzisiejszy o tak:

a tak już w doniczkach


a tu widać że już puszczają pączki listkowe




Na pierwszym zdjęciu widać też ukorzenianą barbulę, a tak wyglądają teraz:


Życzę powodzenia
Będę pokazywała na bieżąco jak rosną tegoroczne sadzonki


Kochana podziwiam za sukcesy hortensjowe i nie tylko
a napisz mi w jakiej ziemi ukorzeniasz swoje sadzoneczki? robisz specjalną mieszankę, czy dajesz do gruntu i to wszystko?
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Madzia1 22:57, 06 lip 2014


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 18
Witam,
po prześledzeniu tego wątku nabrałam ochoty na własne sadzonki hortensji. Mam jedną w ogrodzie niewielkich rozmiarów i to z niej pobrałam patyki kiedy miała już pąki a nawet prawie listki. Myślałam że nic z tego nie będzie, że trochę za późno przycinałam hortensje a tu 100% sukcesu. Wszystkie się ukorzeniły
Teraz tak wyglądają


Czy mogę je wsadzić do gruntu czy jeszcze trzymać w doniczkach?
Czy mogę je jeszcze zasilać nawozem do hortensji?
niezapominajka 10:57, 10 lip 2014

Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 47
W marcu zrobiłam przy raz eksperyment z hortensjami. Jak obcinałam Anabell i Limelight to patyki wsadziłam do doniczek w domu i prostu do ziemi w ogrodzie. Te w domu wykiełkowały pięknie i szybko, co widać na zdjęciach na poprzedniej stronie. Ale jak szybko wykiełkowały tak też w ciągu 1 miesiąca padły(nie licząc tych ptaków które zjadł mój gończy)-myślę, że nie zdążyły wykształcić dostatecznie dużego systemu aby zapewnić odżywianie dużej ilości liści. A te które powtykałam do ziemi na dworze wszystkie są teraz piękne i duże, chociaż osiągnęły teraz stadium liści takie jak te w domu Już pi 3 tygodniach od wsadzenia. W tym tygodniu będą przesadzone na miejsce docelowe. A wyglądają tak
niezapominajka 10:59, 10 lip 2014

Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 47
Ewik 12:23, 10 lip 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Super wyrosły
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Matka 12:45, 10 lip 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
....z patyków wsadzonych w marcu w grunt...

wyciągnięte wczoraj-czyli potrzebują 4 miesięcy, tak ok.


to są akurat silver dollary, ale reszta tak samo

i niech w cieniu się wzmocnią
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies