Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 11:41, 16 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)
Matko, Kasiu, jaka piękność z tej róży!!! Wiesz, że ja mam cały czas na liście Jest IDEALNA!

LO świetna jest, ładnie zapączkowana co roku polecam!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:53, 16 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A to Souvenir du dr Jamain, rosnący w ciemnym dość kącie

Munstead Wood

Minerva
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Agatorek 22:33, 16 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Piękne róże

Teraz, jak patrzę po sklepach internetowych, to nie ma tych odmian, które ewentualnie mogłabym chcieć .

Kiedy najlepiej zamawiać róże? Kiedy jest ich największa dostępność?


Kasiu, jak magnolia?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kasia_CS 23:11, 16 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Agatorek napisał(a)
Piękne róże

Teraz, jak patrzę po sklepach internetowych, to nie ma tych odmian, które ewentualnie mogłabym chcieć .

Kiedy najlepiej zamawiać róże? Kiedy jest ich największa dostępność?


Kasiu, jak magnolia?

Zwykle zamawiałam jakoś w sierpniu czy wrześniu i potem zostawało czekanie na wysyłki jesienne. A na jakie odmiany się nastawiasz?

Magnolia póki co wegetuje...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Agatorek 17:01, 17 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Kasiu, narazie to tylko plany „patykiem pisane” .
Ale myślę o: Artemis, Wedding Piano, Pomponella, Cinderella, Pashmina, Herzogin Christiana, u Andy widziałam Munstead Wood, u Kasi (Kasyia) widziałam przepiękną Gipsy boy. U Irenki (Milki) też widziałam jakieś piękne (nie pamietam już nazw, ale były czerwone .
Nie wiem jeszcze co z tego wyniknie, ale warunki dla róż miałabym całkiem niezłe (glina, mnóstwo słońca i przewiew).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 17:02, 17 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Szkoda magnolii. Ale nawet, jeśli w tym roku będzie z nią kiepsko, to może odbije w przyszłym...trzymam kciuki.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
lilarose 00:14, 18 cze 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Ale Ci już róże kwitną! U mnie jeszcze wszystko w pąkach.
I nie wiem czy żałować, czy się cieszyć. Bo przecież wcale a wcale nie chciałabym czasu popychać
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
April 05:40, 18 cze 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Kasia_CS napisał(a)

Polecam, tylko ten obelisk to konkretny musi być, no to potwór LO w miarę łatwo nagiąć,
bo np. Lagunaa ma dość sztywne i kruche pędy- nie raz już mimo w miarę ostrożnego naginania złamałam pęd w połowie...


O, cenne informacje o Lagunie. Mam drugi rok, naginam tylko bardzo młode pędy. Niedługo zakwitnie
A kiedy tniesz LO? i ile?
Ja pierwsze trzy lata cięłam lekko, niemal tylko kwiaty, ale urósł potwór. Odmłodziłam cięciem "po całości" i jeden rok a może i dwa, wracała do normy. W tym roku chyba pierwszy raz będzie znów w dobrej formie. Jeszcze w pąkach, nie taka wyrywna jak twoja, ale ma ich sporo.
Przydałyby mi się twoje spostrzeżenia o LO.
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 09:27, 18 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia_CS napisał(a)

Polecam, tylko ten obelisk to konkretny musi być, no to potwór LO w miarę łatwo nagiąć,
bo np. Lagunaa ma dość sztywne i kruche pędy- nie raz już mimo w miarę ostrożnego naginania złamałam pęd w połowie...
Ale zdradź jeszcze szczegóły techniczne - każdy pęd przypinasz do obeliska np. trytytką, czy może zaplatasz / przeplatasz przez pręty i się trzyma?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Catalinasdiary 10:08, 18 cze 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Kasiu, dobrze że mówsz o tym sieprniu, aj nigdy nie kupowałam jeszcze jesiennych róż a chyba w tym roku się skuszę. Co do cięcią odmładzającego i korygującego to ja stosuję metodę po kwitnieniu, czyli początek/ połowa lipca. Przycinam tak głównie historyczne i raz kwitnące. Zdążą wypuścić jeszcze w tym sezonie nowe przystory na których w następnym roku będą kwitły.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies