Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

roma2 10:49, 28 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Ładna ta grusza, pięknie kwitnie i jesienią pięknie się przebarwia. Ponoć wbrew temu co piszą, łapie rdzę. Pszczółki Ewy zapytaj.
____________________
Komendówka
Wiolka5_7 10:54, 28 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20722
Makusia napisał(a)
I jeszcze jedno- co myślicie o gruszy: pyrus chanticleer?

Siakowa ma pìękne
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
AngelikaX 14:38, 28 lut 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Makusia napisał(a)
I jeszcze jedno- co myślicie o gruszy: pyrus chanticleer?


Czyżbyś studiowała ofertę z tej szkółki, pochwal się

____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Makusia 14:44, 28 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
AngelikaX napisał(a)


Czyżbyś studiowała ofertę z tej szkółki, pochwal się



Nie....napisałam do nich, ale kompletna cisza.
Studiuję internet
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 14:44, 28 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Roma, Wiola- ja tylko głośno myślę
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AngelikaX 14:45, 28 lut 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Makusia napisał(a)


Mrokasiu - Angelika mnie zaintrygowała tym szpalerem po lewo (na rabacie bez nazwy, na której rośnie wiąz i która nie jest rabatą). Jeśli na lewo miałby być szpaler (może), to na okularowej w sumie też być powinien- fajna "alejka" by wyszła. Nie wiem zresztą- nie chce sobie mijanką zamknąć drogi na rabatę po lewej.

Romcia- dawaj- zrobię odwrotnie


A tak z ciekawości- może wiecie- zakładając graby w szpalerze na okularowej- ile od tuj powinnam je posadzić? Czytam, ze od siebie, to tak co 2,5 m, a od tuj?

Bo tak sobie myślę, że może wcale tak dużo tej okularowej przed szpalerem nie zostanie do obsadzenia?


Właśnie niedawno poczytywałam wątek Joli z Lawendowego i widziałam, że u niej na froncie od płotu są no nie wiem max 80cm ale zakładając, że płot na masie nie przybierze w przeciwieństwie do Twoich tui to tak z 1,20 minimum by trzeba było moim zdaniem


ps. A ten szpaler to taki luźny pomysł, sama zobaczysz jak zajmiesz się tą rabatą czy nie jest zbyt płasko
ps 2. Moja siostra ma między wjazdem a wejściem rabatę dużo węższa rabatę i namawiam ją na drzewa tam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 14:51, 28 lut 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Makusia napisał(a)


Nie....napisałam do nich, ale kompletna cisza.
Studiuję internet


Na priv podsyłąm Ci nr kontaktowy znalazłam w necie
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
iwka 14:51, 28 lut 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Marta no ... myślałam że w chwilę nadrobię a tu zapowiada się porządna lektura wrócę jak przeczytam
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Zana 16:52, 28 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Makusia napisał(a)
Zana- a Ty wiesz, że ja patrzę w te piny i nadal widzę szpaler



Bo jak się ma różowe, uuuupsss sorry WRZOSOWE, okulary to się widzi co się chce widzieć.
A tak serio no to jest szpalerowato, ale nie tak całkowicie. To tak celem uruchomienia wyobraźni przestrzennej.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 18:46, 28 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Od kiedy w Polsce ludzie zaczęli masowo sadzić jałowce jako ogrodowe ozdoby, to wszystkie grusze zaczęły chorować na rdzę, nawet te ozdobne. Trzeba by pryskać, ale na froncie grusza może być problematyczna.
Czytam o drzewiastych wyborach i się pytam, bo to istotne-
czy Ty te graby planujesz ciąć? (to wbrew pozorom dość upierdliwa praca- mąż Twój ma awarię kolana, a ciąć trzeba z wysokiej drabiny).
Grab fastigiata normalnie rośnie w stożek, dość szeroki na dole tak 3-4 m.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies