Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Gosialuk 20:30, 28 lut 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Danusia napisała w swojej Anglii, żeby buka kolumnowego dawyck gold sadzić minimum 1,5 m od szpaleru z tuj. Str 333.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
DorKa 08:22, 01 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Macham weekednowo
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Makusia 09:30, 01 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Angi, dzięki za namiary- ponownie wysłałam maila- oferta świetna, ale obecnie w kręgu mojego zainteresowania jedynie kulki- dopóki się nie zdecyduję na 100% na drzewa we właściwym gatunku, to nawet nie ma co myśleć o zakupie

Nad szpalerem myślę powoli- widzę pewne przeszkody- np wiąz na rabacie bez nazwy, ale też potrzebuję spojrzeć na spokojnie. Nie spieszy mi się już- może dojrzałam do tego, że nie musi być na już, bo zazwyczaj ilość pracy w konsekwencji jest kilkukrotnie większa, niż powoli ale w sposób przemyślany.

Iwka, jak wrócisz, to daj znać, jak Twoje brzozy....

Anula, no właśnie z wyobraźnią ogrodową u mnie jest strasznie kiepsko- nawet jak coś widzę "na gotowe"- dajmy na to na pinie, czy zdjęciu, to nie potrafię tego odtworzyć u siebie i przenieść do realu. Zazdroszczę, ze potraficie przeglądać wątki i stwierdzić, że ktoś ma identyczną rabatę- ja tych rabat- kształtów/rozmiarów nie potrafię porównać, dostrzec- a już odtworzyć co, w jakiej kolejności jest posadzone, to wyższa szkoła magii.

HAniu- dobre pytanie- do tej pory w realu graby widziałam jako fajne, smukłe drzewka- brak wyobraźni sprawia, że nie potrafię o niczym myśleć w zakresie "docelowym" za 10 lat. Jeśli o przycinaniu mowa, i ktokolwiek miałby to robić, to zapewne byłabym to wyłącznie ja...
Z drugiej strony wychodzę z założenia, że za 10 lat będę się martwić, co będzie za 10 lat. Teraz martwię się na bieżąco...

Gosiu, dzięki za informację- byłam, potwierdziłam- rację masz Plus jest taki, że zakładając metr na tuję+1,5 m dalej graby, to z rabaty zostaje mi jakieś 2,5 m, przy czym przed grabami też trzeba miejsce zostawić, czyli w praktyce "ufff"...nie mówimy już o pięciu piętrach, a góra o dwóch

Dorka- odmachuję weekendowo
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
polinka 10:16, 01 mar 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Martuś, takie duże graby ma Aga Wieloszka, która sadziła je chyba z 6 czy 7 lat temu. Jak chcesz to podam Ci Agi Instagrama na pw.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Makusia 11:13, 01 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
polinka napisał(a)
Martuś, takie duże graby ma Aga Wieloszka, która sadziła je chyba z 6 czy 7 lat temu. Jak chcesz to podam Ci Agi Instagrama na pw.


Dawaj, dawaj Chętnie się doedukuję
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AngelikaX 11:24, 01 mar 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Makusia napisał(a)
Angi, dzięki za namiary- ponownie wysłałam maila- oferta świetna, ale obecnie w kręgu mojego zainteresowania jedynie kulki- dopóki się nie zdecyduję na 100% na drzewa we właściwym gatunku, to nawet nie ma co myśleć o zakupie

Nad szpalerem myślę powoli- widzę pewne przeszkody- np wiąz na rabacie bez nazwy, ale też potrzebuję spojrzeć na spokojnie. Nie spieszy mi się już- może dojrzałam do tego, że nie musi być na już, bo zazwyczaj ilość pracy w konsekwencji jest kilkukrotnie większa, niż powoli ale w sposób przemyślany.




Zgadzam się, do tanich zakupy drzew nie należą warto być pewnym, że te a nie inne to nie trawki, które wydasz bo nie przypadły do gustu

A wiesz, że i ja nauczyłam się cierpliwości w ogrodnictwie kiedyś każda rabata miała być na tip top już, od razu... od pewnego czasu odpuszczam, kilka stoi takich sobie już 2-3 rok i póki mnie nie najdzie co tam faktycznie chcę i będę tego pewna na 100% nie biorę się za nie lepiej tak niz poprawiać po 5 razy

Owocnych przemyśleń życzę
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
DorKa 11:43, 01 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
AngelikaX napisał(a)



Zgadzam się, do tanich zakupy drzew nie należą warto być pewnym, że te a nie inne to nie trawki, które wydasz bo nie przypadły do gustu

A wiesz, że i ja nauczyłam się cierpliwości w ogrodnictwie kiedyś każda rabata miała być na tip top już, od razu... od pewnego czasu odpuszczam, kilka stoi takich sobie już 2-3 rok i póki mnie nie najdzie co tam faktycznie chcę i będę tego pewna na 100% nie biorę się za nie lepiej tak niz poprawiać po 5 razy

Owocnych przemyśleń życzę


jakoś trudno mi uwierzyć ,że u Ciebie może być jakaś nie tip topowa rabata
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Makusia 12:00, 01 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
DorKa napisał(a)


jakoś trudno mi uwierzyć ,że u Ciebie może być jakaś nie tip topowa rabata


Słusznie, bo u Angeliki takiej nie uświadczysz
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 12:02, 01 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Angelika ja tam czekam na zdjęcia jakieś u Ciebie, bo o sąsiadach już poczytałam całą dyskusję

Ja wiem, że luty to pora przeciętna dla ogrodu, mnie w każdym razie nie porywa i działa na mnie przygnębiająco, ale Ty masz przecież również zimozielono, więc pokazałabyś kawałek ogrodu
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Brzozowadzie... 15:22, 01 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Makusia, a nie denerwuje Cię ten samotny wiąz? Bo mam takiego samego samotnika i wkurza mnie już parę lat... Może uda mi się go wkomponować w rabatę w tym roku... Przycięłaś już go? Dobrze mu robi skrócenie kilku gałązek, tylko nie tak pod linijkę tylko naturalnie.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies