Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Stawy i przydomowe oczka wodne

Pokaż wątki Pokaż posty

Stawy i przydomowe oczka wodne

marek_2 11:30, 18 maj 2018

Dołączył: 18 maj 2018
Posty: 18
Ja miałem ryby w oczku wodnym, ale kot sąsiadów bardzo się nimi zainteresował. Później zamontowałem siatkę taką na oczko wodne [] i kot przestał nas odwiedzać, ale z ryb w końcu i tak zrezygnowaliśmy
adkawi 21:31, 28 maj 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Ja chcialam sie pochwalic ze w moim tak zwanym dole z woda gruntowa i deszczowa zadomowily sie zabki zielone.Oto jedna z nich
____________________
Adrianna
Aulait 06:45, 13 cze 2018

Dołączył: 13 cze 2018
Posty: 4
Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum. Planuje wykonanie basenu naturalnego z izolacją EPDM i mam wątpliwości, jak zabezpieczyć folie przed drobnymi ryjącymi ssakami takimi jak krety czy nornice? W sieci piszą przeważnie tylko o geowłókninie pod folią EPDM, ale czy to stanowi skuteczną osłonę? Pewnie nie za bardzo.
Gardenarium 09:07, 13 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Drobna siatka druciana.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aulait 10:48, 14 cze 2018

Dołączył: 13 cze 2018
Posty: 4
Dziękuję za odpowiedź. Tylko jaka siatka druciana? Jest ich sporo.
Są też na krety, ale z tworzywa sztucznego , to raczej nie za bardzo.
ElzbietaFranka 11:07, 14 cze 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Mam folie Epdm w oczku wodnym ponad 6 lat na dzialce kretow od groma szczegolnie wiosna i jesienia. Jest to bardzo mozna folia kret nie ma szans.
Nie mam zadnej siatki pod spodem.
Od wykopu mam piasek gruba agrowłóknine i pozniej folia epdm z membrana.

Mozesz dac siatke plastikowa na sam spod 1x1 cm lub 2x2 cm nie jest droga jezeli masz krecie obawy, pozniej piasek, agrowłóknine i folie.

Zamiast agrowlokniny daja tez wykladzine dywanowa.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:19, 14 cze 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Mowa byla o zabkach U mnie co roku ich przybywa widocznie maja warunki dobre. Wygrzewaja sie na kamieniach, lisciach zyja stadnie.

Trzy na jednym





Zabka zimuje w ziemi trzeba im stworzyc warunki obok oczka aby mogly sie zakopac na okres zimowy w ziemi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Aulait 18:08, 14 cze 2018

Dołączył: 13 cze 2018
Posty: 4
ElzbietaFranka dziękuję za poradę Obawiam się ponieważ kilkadziesiąt metrów będzie przykryte żwirem i jeśli coś ją przetnie własnie pod żwirem, dość uciążliwe może być lokalizowanie uszkodzenia.

Puki co w moim ogrodzie nie ma wody i są tylko żaby brunatne, zielone jeszcze ładniejsze. Szczególnie w otoczeniu pięknej zieleni, jak u Ciebie.

Co to jest,ta większa "trzcinka" na pierwszym zdjęciu, w środku kadru?
Aulait 08:49, 09 lip 2018

Dołączył: 13 cze 2018
Posty: 4
Jakie macie doświadczenia z uprawą pałki wodnej i trzciny pospolitej na EPDM? Dziurawi tą folie czy nie? Grzebiąc po różnych forach spotykałem opinie, że uprawiają te gatunki po kilka lat na folii i nic się nie dzieję, mimo bujnego wzrostu. Gdzie indziej, że absolutnie nie można sadzić, bo będą dziurawić. Z kolei w bio oczyszczalniach ścieków zalecają trzcinę pospolitą i wyłożenie zbiornika folią...
Dla mnie kwintesencją naturalnych zbiorników są właśnie wysokie, szumiące na wietrze trzciny a roślinki typu kosaciec, tylko jako dodatek.
Wiktorik 13:30, 23 lip 2018

Dołączył: 23 lip 2018
Posty: 1
Wiem, że temat już trochę ma, ale ja do budowy oczka wykorzystałem folię. Oczywiście to pod warunkiem, że oczko nie jest zbyt duże. Moim zdaniem nie ma nic lepszego niż
[] dobrej jakości folia pcv
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies