Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Stawy i przydomowe oczka wodne

Pokaż wątki Pokaż posty

Stawy i przydomowe oczka wodne

Gardenarium 18:03, 27 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wodospad




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Porzeczka 21:18, 27 lut 2016

Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 11
Przepięknie!

Mam jeszcze pytanie- w którym miejscu chowa się folię pod trawę? Czy w miejscu gdzie kamienie dotykają trawy czy folię trzeba wywinąć jeszcze trochę wyżej?
Gardenarium 22:22, 28 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie chowa się pod trawę, sterczy pionowo. To widać. Po to zrobiłam rysunek. I to właśnie jest "przegroda kapilarna" Przegroda znaczy "przegradza", izoluje
Inaczej trawa jak knot wyciągać będzie wodę ze stawu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zielinka 11:49, 02 mar 2016


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 46
Przepiękne zdjęcia, bardzo inspirujące, żeby próbować swoich sił z oczkiem wodnym. Ten mostek zachęca, żeby spędzić na nim popołudnie mocząc nogi w wodzie, a potem poleniuchować na trawniku w cieniu drzew.
Porzeczka 17:18, 02 mar 2016

Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 11
Myślałam, że ta czerwona kreska ma jedynie podkreślić ideę a nie pokazać folię

Będziemy walczyć w tym roku, nie mogę się doczekać!
Gardenarium 08:08, 03 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czerwona kreska ma wyraźnie pokazać jaki zrobiłaś błąd, że widać folię i to w sposób okropny, a widać jej nie powinno być.

Jak napełnisz staw wodą folię ucinasz. Nie wcześniej, bo zabraknie folii i woda będzie wylewać się.

Teraz dopiero chyba przejrzałaś na oczy o co w tym chodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Porzeczka 17:01, 11 mar 2016

Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 11
Oczko będzie na pewno powiększone i przebudowane, zgodnie z wskazówkami. Mam jeszcze pytanie o rybki- podobno do "nowej" wody można je będzie wpuścić dopiero po 4 tygodniach. U nas nie będzie możliwości takiej zwłoki

Czy jest jakaś metoda na wpuszczenie rybek do oczka szybciej? Czy mogę wodę z obecnego oczka przelać do jakiś pojemników i później w nowym oczku wymieszać ją ze świeżą wodą?
Gardenarium 21:33, 11 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy woda nalewana do stawu będzie z wodociągu czy ze studni.

Musisz zbudować tymczasowy zbiornik z wodą ze stawu, przez co najmniej tydzień, dwa muszą ryby w tym być. Napowietrzane.

Woda po napełnieniu musi się odstać i ogrzać, nie ma siły, chyba że chcesz "załatwić" ryby.

Obejrzyj ten program

http://majawogrodzie.tvn.pl/34,Ogrod-z-przebudowywanym-stawem-odc-323,odcinek.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:41, 11 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Budujesz duży zbiornik, my to zrobiliśmy z palet







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:47, 11 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies