Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Stawy i przydomowe oczka wodne

Pokaż wątki Pokaż posty

Stawy i przydomowe oczka wodne

Gardenarium 21:05, 24 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak_Kas napisał(a)
Witam!

Planuję zrobić oczko wodne, proszę o pomoc.
Jaka musi być głębokość żeby ryby przeżyły (gdzieś czytałem, że 1,50m, niedawno się dowiedziałem, że 1,20m wystarczy). Jakie rośliny żeby czyściły i natleniały wodę. Czy rośliny natleniające i jakiś dodatkowy natleniacz wystarczy do ryb. Co sądzicie o natleniaczu solarnym. Jaka grubość folii wystarczy. Jak obliczyć jaka będzie pojemność w litrach.


120 cm wystarczy ale tak na słowo honoru, lepiej żeby było głębiej.

Rosliny wodne znajdziesz w dziale o nich. Co posadzisz zależy od miejsc jakie im zapewnisz, czy kosze na półkach, czy specjalne nisze, kieszenie.

Na dnie zatop kosze z grzybieniami.

Tu masz bogaty dział o roślinach wodnych, tylko wybierać.

Odpowiednia ilość roślin, im więcej tym lepiej, zapewni czystą wodę w stawie, żadnych solarnych nie musisz montować. Woda powinna się natleniać pompą i jakimś "tryskaczem, kamieniem, wodospadem czy tzw. "rzygaczem".

Zamiast folii polecam EPDM. To taka guma. Lód jej nie podziurawi,a zwykłą owszem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Krzysiek_97 20:58, 30 sty 2017


Dołączył: 27 gru 2016
Posty: 130
Pani Danusiu widziałem w jednym z wątków budowę pani oczka wodnego i nie mogę go znaleźć gdzieś mi umknął mogła by pani podesłać link gdzie on jest ???
Gardenarium 21:23, 30 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma budowy. Żeby konkurencja nie papugowała. Zbuduj inne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Krzysiek_97 21:30, 30 sty 2017


Dołączył: 27 gru 2016
Posty: 130
hehe muszę coś innego wymyślić niestety
Gardenarium 21:33, 30 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No nie zaczynaj od najtrudniejszego, a od łatwiejszego. Poza tym nie powiem o szczegółach technicznych, więc i tak nie wyjdzie. I nie będzie działało.

Po prostu w tym akurat wypadku muszę to pozostawić dla siebie. To moja praca. Wszystkiego się nie mówi.

Coca Cola też nie zdradza receptury. Inaczej by jej już nie było. Musisz zrozumieć. Ja robię stawy i ogrody, a na Ogrodowisku tyle powiedziałam że na pokolenia starczy. Masz przyspieszone studia ogrodnicze w pigule. To co najważniejsze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Krzysiek_97 21:38, 30 sty 2017


Dołączył: 27 gru 2016
Posty: 130
Nie no wiadomo że się nie mówi Jakby ludzie wszystko wiedzieli to wszyscy mieli by to samo
pondlover 15:30, 06 mar 2017

Dołączył: 06 mar 2017
Posty: 5
A ja mam pytanie w związku z glonami nitkowatymi. Sezon powoli się zbliża a ja co roku mam ten sam problem, więc wolę z wyprzedzeniem raz jeszcze poruszyć ten temat i znaleźć jakieś nowe rozwiązania. Stosowałam już bowiem torf kwaśny, obsadzenie roślinami, oczywiście przy stałych pomiarach parametrów wody, ale problem ciagle powraca. Czytałam, że zastosowanie specjalnego systemu napowietrzenia znacznie pomaga, jak znajdę artykuł, to wrzucę go później. Będę wdzięczna za rady, innowacyjne rozwiązania, może właśnie w związku z napowietrzaniem zbiornika. Pozdrawiam!
Gardenarium 17:34, 06 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Artykułu nie wrzucaj bo regulamin zabrania wrzucania cudzych treści, najwyżej zalinkuj. Włóż kij, miotłę i owiń kilka razy, glony się owiną i wyjmiesz. I po kłopocie.

Co do napowietrzania to niestety nie masz racji, co tu da napowietrzanie w sprawie glonów nitkowatych?

Bardziej pH wody pomoże, żeby było mniej glonów to między pH 6 a 7.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pondlover 10:10, 07 mar 2017

Dołączył: 06 mar 2017
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Artykułu nie wrzucaj bo regulamin zabrania wrzucania cudzych treści, najwyżej zalinkuj. Włóż kij, miotłę i owiń kilka razy, glony się owiną i wyjmiesz. I po kłopocie.

Co do napowietrzania to niestety nie masz racji, co tu da napowietrzanie w sprawie glonów nitkowatych?

Bardziej pH wody pomoże, żeby było mniej glonów to między pH 6 a 7.


Dziękuję za informacje, nie mogę znaleźć tego artykułu, no nic postaram się ponownie podjąć podobne kroki, może zainwestuję w dobry odkurzacz bo to ręczne oczyszczanie jest naprawdę uciążliwe.
Gardenarium 10:54, 07 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zbadaj pH wody i może wyjaśni się przyczyna. Podałam jakie ma być.
Zbadaj też zawartość fosforanów.

Masz ryby? Jeśli masz za dużo ryb, albo dużo liści spada i ich nie wyławiasz, to rozkładająca się materia i odchody ryb to wspaniała pożywka dla glonów.

Najpierw zastanów się dlaczego rosną glony i rób żeby im utrudnić, a nie inwestuj w sprzęt, który nic nie da.
Ale nie dasz sobie przetłumaczyć i wolisz działać głupio a nie mądrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies