Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 19:24, 24 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Margerytko, to ja odszczekuję. Zrozumiałam, że remont w ogrodzie zmierza w kierunku żwirkowo- minimalistycznym. Jeśli zostaje to tło, które jest, to wygląda to dobrze. Przepraszam za zamieszanie.


Hi, hi Haniu nie przepraszaj. Po to pytałam żeby każdy mógł wyrazić swoje zdanie . Wiadomo że i tak to ja decyduję ale spojrzenie innych bardzo cenne zawsze.
Tło jednak się zmieni ale tez minimalistycznie...na szpaler anabelek,no raczej szpalerzysko. Wydaje mi się,że też będzie dobrze.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
paulina_ns 19:34, 24 lip 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Margerytka40 napisał(a)


Myślicie,że źle to wygląda? Zabrakło mi doniczek z żółtą trawką na drugą stronę,docelowo tam hakone. Zamiast seslerii proponowanej przez Toszke postawiłam dla wizualizacij jakieś kosaćce.


Przepięknie będzie, widzę to już oczami wyobrazni ciekawa jestem bardzo jak Ci się sprawdzi ten żwirek w trawie u mnie pewnie nie zdalby test dzieci by go pewnie zaraz z trawa zmieszali
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Margerytka40 19:48, 24 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Na tę chwilę tak to wygląda. Jeszcze nie do końca wszystko wsadzone. Brakło mi hakone na część ze świerkiem i coś tam jeszcze muszę z drugiej strony pomyśleć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:05, 24 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758


Nie wiem czy dobrze zrobiłam wsadzając dwie odmiany rozchodnika. Chciałam trochę innego koloru. Jeszcze jest trochę wolnego miejsca i myślę czy dać jakąś obwódkę(żurawki,sesleria,szałwia)czy może dosadzić rozchodniki.

Lewej strony dziś nie pokażę bo jeszcze do poprawki. Muszę przesunąć hortki ,coś mi tam nie pasuje.
Dobrze że juro mam wolne od ogrodu to trochę ochłonę i pomyślę jeszcze.
Na część ze świerkiem chyba zamówię tę polecaną przez Toszkę molinię He.....jakoś tam.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:08, 24 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
paulina_ns napisał(a)


Przepięknie będzie, widzę to już oczami wyobrazni ciekawa jestem bardzo jak Ci się sprawdzi ten żwirek w trawie u mnie pewnie nie zdalby test dzieci by go pewnie zaraz z trawa zmieszali


Paulinka żwirek jest na macie i są obrzeża. Ja bardziej boję się liści w nim. No cóż ,zobaczymy.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 22:08, 24 lip 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No ladnie. Na chwile Was spuscic z oka i od razu krecia robote robicie .

Dziewczyny - ta magnolia nie moze zostac w tym miejscu, bo rosnie dokladnie naprzeciwko laweczki, z ktorej Asia podziwia swoj ogrod. I dokladnie ten widok zaslania .
Jedyna mozliwosc, zeby magnolia mogla zostac, to przeniesienie laweczki w inne miejsce. A laweczka to byla jedyna rzecz, ktorej Asia zakazala ruszac

Asiu - okragla coraz fajniejsza. Inwersa moze i nie pasuje, ale w tym miejscu robi swietna robote jako punkt widokowy .
Lawendy i seslerii osobiscie bym nie laczyla. Sesleria ma zoltawy odcien, ktory moze podkreslac sinosc lawendy. Chyba ze to inna odmiana.
Za to bergenie bym dala na brzeg rabaty zamiast Reni
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
paulina_ns 22:17, 24 lip 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Margerytka40 napisał(a)


Nie wiem czy dobrze zrobiłam wsadzając dwie odmiany rozchodnika. Chciałam trochę innego koloru. Jeszcze jest trochę wolnego miejsca i myślę czy dać jakąś obwódkę(żurawki,sesleria,szałwia)czy może dosadzić rozchodniki.

Lewej strony dziś nie pokażę bo jeszcze do poprawki. Muszę przesunąć hortki ,coś mi tam nie pasuje.
Dobrze że juro mam wolne od ogrodu to trochę ochłonę i pomyślę jeszcze.
Na część ze świerkiem chyba zamówię tę polecaną przez Toszkę molinię He.....jakoś tam.


Asiu moim zdaniem faktycznie powinnaś coś dodać, ale w kolorze nie w zieleni, żurawki ładnie wkomponuja się, dodadzą koloru, takiego efektu nie osiągniesz sadzac seslerie, ani nawet lawendę, bo ona jak przekwitnie też będzie zielona a może berberys admiration? Mam u siebie i też jest przepiękny tylko mój po kilku latach zrobił się trochę wieeeelki, ale rośnie w kulkę, piękny ma kolor, wiosna szybko rusza, zastanów się na spokojnie
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Margerytka40 22:25, 24 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No, nareszcie Asia. Zostawmy może tę magnolię bo to temat na dłuższe myślenie. Mnie ona też tam nie pasuje i ławeczka też mi gdzie indziej nie pasuje i wraca dylemat. Ja ją po prostu po cichutku przesadzę(tylko miejsce znajdę)i jak przeżyje będę się chwalić a jak nie to już nigdy o niej nie napiszę,kto będzie pamiętał że była.
Bergenia na brzeg? Nie wiem,chyba wolałabym tam jednak coś delikatniejszego. Ja się nią nie zachwycam,ale sprawdzę jak by się to komponowało. Na pewno fajnie z hakone by wyglądała.
To co wsadzić na tym pustym miejscu za lawendą? Bo już kombinuję lawendę przesunąć głębiej a przy ścieżce coś zmienić. Wrrrr
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:31, 24 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Paulinko
Pomyślę,pokombinuję. Coś mi tam brakuje,to na pewno.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anna_t 22:40, 24 lip 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Asia straszne to co teraz napisze ale będziesz tam jeszcze przesadzała 17razy ja już wyluzowalam w tym temacie planowanie na kartce to tylko strategicznie moim zdaniem.
Wiem już że tobie się nie widzi ale mi też się pomysł Iwony podobał masz gdzieś jeszcze w ogrodzie inversa?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies