Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 09:45, 26 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Czy rozplenicę japońską mogę posadzić w okolicy dereni kousa? Mam na myśli czy jedno drugiemu nie będzie przeszkadzało bo coś mi wpadło do głowy
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Toszka 12:52, 26 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Możesz, ale w rozsądnej odległości, tak by (kiedy zajdzie potrzeba) odmładzając ją nie kopać za blisko korzeni Kousa. Myślę, że rozsądna odległość to 1,5m.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 13:15, 26 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Toszka napisał(a)
Możesz, ale w rozsądnej odległości, tak by (kiedy zajdzie potrzeba) odmładzając ją nie kopać za blisko korzeni Kousa. Myślę, że rozsądna odległość to 1,5m.


Czyli nie mogę
A co mogę? Szukam czegoś co jest wyższe od hakone i mogłoby rosnąć pod dereniami. Najlepiej żeby było atrakcyjne cały sezon,ewentualnie jesienią,czego nie trzeba wykopywać i odmładzać
Jest coś takiego?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Toszka 17:46, 26 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jest, hakone 'macra' czupryny 50-60cm
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 18:29, 26 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Toszko macrę właśnie tam wsadziłam . Nie wiedziałam,że ona może aż taka duża być. Stop,niby czytałam o tym ale jak patrzę na te moje wypierdki to trudno mi w to uwierzyć. Dałam im to co lubią najbardziej i będę czekać w takim razie . Nie wiem tylko czy nie za blisko siebie je wsadziłam.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:39, 26 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zostawiam na razie tę rabatę,niech wszystko sobie rośnie. Może coś tam jeszcze przyjdzie mi do głowy.
Mieliśmy teraz zacząć na froncie i pewnie M zacznie wycinać te jałowce ale jako,że ja na razie nie będę miała co tam robić to postanowiłam,że może zacznę to miejsce widoczne za inversą. Chciałabym tam szpaler anabelek. Muszę tam co nie co usunąć

Wyleci ten iglak obok bordowego klona a kulka tujowa zostanie przeniesiona obok domku. Te anabelki chcę posadzić od jednej kulki do drugiej.
Na planie to miejsce zaznaczone na niebiesko

Chciałabym dosadzić coś tam gdzie znak zapytania bo jest tam zagłębienie przed tym szarym świerkiem . Może jakieś nieduże drzewko . Z tych,którymi dysponuję to jarząb szwedzki,jabłoń Ola,jabłoń Royalyty,klon Flamingo w formie nieszczepionej,klon variegata też nieszczepiony,głóg Paul Scarlet... To chyba wszystko. Myślę że klony raczej nie bo za duże rosną. Może Royalyty,tylko czy dobrze będzie tam wyglądać bordowy kolor? Nie wiem czy ten jarząb szwedzki najbardziej by tam nie pasował. A może coś zupełnie innego?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anka_ 22:40, 26 lip 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Asiu a dużo tam jest miejsca? Bo anabellki będą szerokie. Wszstkie z proponowanych drzew są, choć piękne to docelowo duże i jeśli będą wlazić na świerka to zacznie chorować. A świerk sam w sobie jest pięknym tłem dla hortek...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Margerytka40 05:52, 27 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anka_ napisał(a)
Asiu a dużo tam jest miejsca? Bo anabellki będą szerokie. Wszstkie z proponowanych drzew są, choć piękne to docelowo duże i jeśli będą wlazić na świerka to zacznie chorować. A świerk sam w sobie jest pięknym tłem dla hortek...


No właśnie niewiele,2m może.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 05:59, 27 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758


Biorę pod uwagę usunięcie tego świerka. To taki najzwyklejszy i pewnie zaraz zacznie robić się brzydki. Za nim jest jeszcze jeden świerk taki szlachetniejszy,taki sam jak ten obok tego zwykłego.

Ta kępa paproci też zniknie.
Przypomniało mi się,jeszcze grujecznika mam,może on. Trochę bym go wysunęła do przodu jakby co. On jest taki ażurowy,albo buk bordowy kolumnowy,którego też mam i słabo mi rośnie. Muszę mu miejsce zmienić.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:20, 27 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dziś jak wróciłam z pracy zastałam

Ogólnie lilie coś słabo u mnie rosną ale ta jakoś się wybiera.
Przegorzan za to potwór

Można coś zrobić żeby nie rósł taki wielki?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies