Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Gosiek33 08:26, 25 lip 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Rozplenicę trzeba wykopać, pociąć na cztery i posadzić z powrotem - tylko łysym środkiem na zewnątrz - pięknie się odnawia Mam nadzieję, że ten wypróbowany u mnie sposób dotyczy wszelkich odmian
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Margerytka40 09:25, 25 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anna_t napisał(a)
no widzisz czyli z inversa powtórzenia w ogrodzie nie będzie o co się bałaś więc kamienie myślę to by była taka kropka nad i

Aniu Ja po prostu nie chcę już kamieni w ogrodzie. Nie pasują mi do tego co chciałabym stworzyć. Marzą mi się betonowe kule i takie tam. Przyznasz chyba że gryzie się to z kamieniami.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:32, 25 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Toszka napisał(a)
Na wiosnę posadź setkami krokusy, ale nie misz masz tylko plamami kolorystycznymi.
Po nich tulipany botaniczne -te są super zdrowe, nie trzeba kopać, są niezawodne, aczkolwiek niziutkie. Liście nie stanowią problemu.

Następnie czosnki. Obowiązkowo Zwłaszcza w trawach.

Może przetaczniki? Szałwia? Jarzmianki? Tawułki? A potem hortki już będa grać pierwsze skrzypce.

O molinię pytaj Polinki


Cebulowe będą i właśnie krokusy masowo,czosnki też.
Tak sobie myślę nad szałwią. Chętnie bym ją wcisnęła tu gdzieś. Jedynie zamiast lawendy mi pasuje. Szałwia czy lawenda?Ot pytanie. Nadmienię,że mam tę szałwię compakt. Ona kwitnie prawie bez przerwy do jesieni.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:35, 25 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Milka napisał(a)

A ja odradzam te rozplenice, po 5 latach z 30 nie mam zadnej, fatalnie się starzeja, lysieja od srodka, lepiej posadź molinie variegata.

Molinii Variegata mam sporo bo podzieliłam ją sobie ale trudno mi określić jak rośnie. Pewnie w przyszłym sezonie dopiero . Pasowałaby do szałwii?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:47, 25 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tak sobie myślę,że póki wszystko jeszcze małe nie ma co gdybać i rozmyślać. Roślinki zmężnieją i widok też się zmieni. Wymyślę tylko co na te obrzeża i może jednak zastąpię lawendę szałwią.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Makusia 19:31, 25 lip 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Oł Gosz...mózgi kipią
Dylematu między szałwia, a lawenda nie zazdroszczę, bo obie są piękne. Szałwia może bardziej zimozielona, ale z kolei po zimie też cudnie nie wygląda.

Zalecam oddech, chwilową przerwę i samo Ci się rozjaśni.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Margerytka40 20:32, 25 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Makusia napisał(a)
Oł Gosz...mózgi kipią
Dylematu między szałwia, a lawenda nie zazdroszczę, bo obie są piękne. Szałwia może bardziej zimozielona, ale z kolei po zimie też cudnie nie wygląda.

Zalecam oddech, chwilową przerwę i samo Ci się rozjaśni.


Martuś dokładnie tak samo myślę . Jak już styki iskrzą od myślenia trzeba wyluzować. Najważniejsze jest zrobione a reszta to już zabawa w fakturę,kolor. Na razie odpuszczam . Rośliny jeszcze małe,nic nie widać. Nawet chyba tych cebulowych w tym roku nie wsadzę tam. Poczekam do wiosny i wtedy zobaczę co i gdzie jeszcze jest potrzebne. Lawendę narazie zostawię i przetestuję jak to będzie. Tym bardziej,że aż tyle szałwi nie mam żeby ją zastąpić.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
jolanka 20:49, 25 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Asiu, czytam cichutko i sie nie odzywam ale tego Inversę to bym przesadziła Pomyśl jak on będzie wyglądał za np. 5-10 lat
Co do kamieni, mój eM to by wtykał je wszędzie, ja zabieram. Przyznaję jednak, że potrafią dopelnic rabatę i to pieknie, wszystko oczywiście zależy od pomysłu. Ścieżki masz kamienne, to może za dużo by w tym miejscu bylo
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Margerytka40 21:32, 25 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
jolanka napisał(a)
Asiu, czytam cichutko i sie nie odzywam ale tego Inversę to bym przesadziła Pomyśl jak on będzie wyglądał za np. 5-10 lat
Co do kamieni, mój eM to by wtykał je wszędzie, ja zabieram. Przyznaję jednak, że potrafią dopelnic rabatę i to pieknie, wszystko oczywiście zależy od pomysłu. Ścieżki masz kamienne, to może za dużo by w tym miejscu bylo


Jolu hmmm.....nie wiem co odpowiedzieć. Napiszę szczerze. Mnie inversa nie razi tak jak jest. Nawet uważam,że jest ciekawie,inaczej przynajmniej teraz. Może faktycznie za jakiś czas zmienię zdanie,wtedy coś tam może zmienię. Kamienie są fajne i cudownie można je aranżować. Ja jednak ich nie chcę bo O ile może i w tym miejscu miałyby sens to w innych już ich nie widzę a żeby była jakaś spójność musiałabym je jeszcze powtórzyć tu i ówdzie a to już mi się nie podoba. Upieram się ale gdzieś tam w środku mam swoje widzenie jak mój ogród ma wyglądać i tego się trzymam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:56, 26 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasztanowiec drobnokwiatowy

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies